Rüyada Çeşme Görmek

Bakınız; Pınar.

Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa ve akan su berrak ise, maddi varlığa; bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .

Rüyada çeşme görmek ne demek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. 

Rüyasında çeşme gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

Rüyada çeşme görmek anlamı kısmet ile yorumlanır. Rüyasında bir çeşmeden avuçlarıyla su içtiğini görmek, dünyada ve ahirette hayır, sevap ve bereketle müjdelenmektir. Çeşmenin tasını arayıp bulamadığını görmek, bilmek istediği bir ilim arkasından koştuğuna; tası bulması ise o bilgiye sahip olacağına işarettir.

Rüyada çeşmenin suları ile her tarafının ıslandığını görmek işlediği hayırlarla Cenabı Hakkın (C.C.) rızasını kazandığına delalet eder. 

Salimi’ye göre: Çeşme görmek, mutlulukların en büyüğüdür. Ömrü bir suya benzetirsek, çeşme de bir insanın dünyada yaşadığı yıllara benzer. Şöyle ki, insanın ömrü bir gün tükenir, fakat çeşmenin suyu bitmez. 

Rüyada bir çeşme başında su içmek veya elini yüzünü yıkamak, hayatını temiz bir şekilde pürüzsüz olarak sürdüreceğine delalet eder. Bir çeşmeden berrak ve temiz tatlı bir su aktığını görmek, ömrünün de o nispette güzel ve bolluk içinde geçeceğine işarettir. 

Çeşmenin suyu içilecek şekilde tatlı bir su işe, hayatının da hastalıklardan uzak ve sağlık içinde geçeceğine; eğer çeşmenin üzerine “acıdır bu su içilmez” yazısı varsa, o kimsenin hayatında da bazı arızalar, hafif hastalıklar ve yaşamına da etki yapacak bazı aksaklıklar olacağına delalet eder. 

Çeşmenin musluğunu açınca, suyun üzerine doğru fışkırdığını gören, hayatını bolluk ve bereket içinde sürdürür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çeşme görmek kısmet ile tabir edilir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Çeşme

“Rüyada Çeşme Görmek” üzerine 10 yorum

 1. Hayırdır inşallah… Rüyamda kurumuş bir çeşmenin tekrar aktığını gördüm ve bu çeşme gerçek hayatta da kurumuş olan köyümüzün çeşmesidir. Yorumlarsanız sevinirim.

 2. Rüyamda İstanbul’un deniz kenarının orda apartmanlar ve parklar var. Bir spor aletinin üstünde çeşme var ve çocuk elinde bidon su dolduruyor sonra benimde elimde bir bidon var, ben başka bir çeşmeye gidiyorum… =) ve berrak suyu bidona doldurup apartmana gidiyorum…=) ve yorumunun ne olduğuna baktım şunu anlaya bildim. Temiz su gördüğüm için para falan gelecekmiş. Biz çok sıkışıktık maddi durum olarak ama babam iş aldı ve 1 aydır çalışıyor. Ben de o kadar çok istiyordum kışın köye gitmek, babam da faklı farklı şehirlerden iş allıyor Sivas’tan iş almıştılar ordudan iş verirseler orduya gideceğim. Ben Erzurum’da oturuyorum =))) hayırdır inşallah. RÜYA Tabirlerini çıkardığınız için çok sağ olun. Hürmetlerimle Ceyda =). He bu arada 10 yaşındayım: DD

 3. Rüyamda yakınlarımızın oturduğu bir binanın önündeki çeşmeden abdest alıyordum sırada elindeki şişeyi doldurmak için bekleyen bir kız var. Etrafıma bakıyorum elinde pankartlarla bir şeyleri protesto eden insanları görüyorum.

 4. Merhaba, ben sevdiğim bir abinin avucundan su içiyordum ama beni tatmin edecek bir cevap bulamadım.

  1. Bence avucundan su içtiğin, temiz ve helal bir insan olduğunu gösterir canım. 🙂

 5. Rüyamda akan bir çeşmenin borusunun içi yosun ve pislik doluydu ve ben onu temizledim. Acaba bu rüyanın bir anlamı var mı?

 6. Selamünaleyküm. Eski bir köyün yanında tepede çeşme akıyor. Su temiz akıyor lakin ahardan akan su tepeden aşağıya doğru çamurlu yerler var çeşmenin yanında kaya parçasına oyulmuş kılıç, tarihi kalıntı parçaları var. Her tarafta eski tarihi mezarlar. Kılıcın yönü mezar kalıntılarının üstündeki çınar ve meşe ağaçlarını gösteriyor. Yorumlarsanız sevinirim. Kolay gelsin.

 7. Rüyamda beyaz yüzlü nine bizim köyün akan çeşmesinde abdest alıyordu. Yüzü o kadar güzeldi ki insanın sürekli bakası geliyordu. Sonra durdu kürkçe hoş geldin dedi. Kime söyledi onu hatırlayamıyorum ama suyu az ve çok temiz akıyordu hemen cevap verirseniz sevinirim. 

 8. Çeşmeden akan suyun lavabodan taştığını ve yerlerin su içinde kaldığını gördüm, su ve yerler çok temizdi ve suyun içinde eşimin ve benim ıslanmış ayakkabılarını gördüm, yorumlarsanız çok sevinirim.

   

 9. WC de klozette otururken lavabo çeşmesi açık temiz su ve ayağımın altı beş santim temiz su ile dolu olduğunu gördüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir