Rüyada Canavar Görmek

Ayrıca bkz: Korkutmak, Korkutulmak, Hayalet Görmek

Rüyada canavar görmek mutluluk ve sevinç verecek bir olayla karşılaşacağınızı göstermektedir. Hayatınızda sevgiliniz, eşiniz varsa ondan hayırlı bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada canavar gören kişi duygusal kişiliğe sahiptir. Başkalarının acısını paylaşan ve her şeyi dert edinmektedir. Başkasının yerine çektiği acı ve mutsuzluk, herkeste olduğu gibi kısa süreli devam etmektedir. Başkası iki gün üzülüyorsa, canavar gören kişi beş gün üzülmektedir. 

Rüyada canavar görmek ne demek rüyayı gören kişinin başına ne geliyorsa iyi niyetinden dolayı geliyordur. Gözünü açması ve etrafında olup biteni kabullenmesi, daha güçlü bir tutum sergilemesi gerekmektedir. Aksi halde acı ve gözyaşı dökmeye devam edecektir. İyi niyetinden dolayı kimseye hayır diyememesi de kendisini üzmesine bir sebeptir. Bazı zamanlarda tutumunu güçlendirmeli ve karşısındaki kırılır korkusu ile hareket etmemelidir. Tatlı dili sayesinde her şeyi halledebileceğini bilmelidir. Hayır demeye başladığı zaman çevresindekilerin de gerçek yüzünü görmeye başlayacaktır ve üzüldüğü anlar azalacaktır.

Rüyada Canavar Olduğunu Görmek 

Rüyada canavar olduğunu görmek rüya sahibinin çok alıngan olacağı zaman dilimine gireceğine delalettir. Etrafında iyi şeyler olsa bile buluttan nem kapıp bu durumlara üzülüp kırılacaktır. Sadece kendisini değil, çevresindekileri de zor duruma sokacaktır. İyi niyetli yaklaşan kişiye karşı bile sanki kötü söz duymuşcasına tepki vermeye başlayacaktır. Kendini tutmalı ve kimsenin ahını almamak için daha kontrollü olmalıdır.

Rüyada Canavar Öldürmek 

Rüya sahibi yakın zamanda birinden kötü söz işitecek ve nankörlük görecektir. Yakınından ve güvendiği kişi tarafından bu duruma düşecektir ve büyük hayal kırıklığı yaşayacaktır. Rüya sahibi bu durumları yaşamaktan sıkıldıysa artık insanlara karşı beklentilere artık girmemelidir. Ne kadar çok beklentiye girerse o kadar çok hayal kırıklığı onu kovalamaktadır.

Rüyada Canavar Tarafından Kovalanmak  

Rüyada canavar tarafından kovalanmak hayırlara vesiledir. Güzel ve hayırlı işlerin yaşanacağına delalettir. İş arayışında ise onun için en iyisinin olacağı yerden cevap gelecektir. Çalışıyorsa bulunduğu yerde beklediği yükselmeye kavuşacaktır. Bu sayede kazancında da artış olacak ve maddi yönden kazanımlar elde edecektir. Rahatlığa kavuşacak ve borcu varsa kapatıp içini ferahlatabilecektir. İyi ama pürüzlü olan hayat yolundaki dikenleri tek tek yol olacaktır.

Rüyada canavarın kovalaması kişinin korkacağı bir durum değildir. Dertlerin kurtulacağı ve içini ferah tutması gerektiğini gösterir. Zor geçirdiği günlerin çabası sayesinde yakında kurtulacağını gösterir. Üzüntülerini bir kenara bırakıp güçlü durması gerekmektedir. Allah, kendisine dua eden ve çaba gösteren herkesi görür.

Canavar

“Rüyada Canavar Görmek” üzerine 41 yorum

 1. Rüyamda siyah bir yaratık gördüm, benim üstüme üstüme koşuyordu. Ben bağırıyordum ama kimse beni duymuyordu…

  1. Canavar ya da bilinmeyen bilinçaltı yaratıcı gücü ile daha da korkunç yaratıklar yaratman, tamamen karabasan rüyalarıdır. Hiç bir önemi yok, bir daha gördüğünde üstüne üstüne git.

  2. bendede aynı şey oldu elinde ağlayan bebek bebeğin gözünden kanlar akıyordu ben kalkınca o da kalktı ve ben onun niyetini anladım ve koşmaya başladım ve o da arkamdan kovalıyordu ve ondan kaçarak kurtuldum fakat o kafasını kapıya vurduktan sonra geri kalktı ve beni öldürdü

 2. Kardeşim rüyasında bir canavar görmüş. Canavar gittikçe büyüyor ve ona doğru yürüyerek geliyormuş.

 3. Abi ben rüyamda canavar gördüm. Canavar denizi dalgalandırıyordu ve denizde anında batıyordu. Acilen yorumlar mısın? İçim çok sıkılıyor, yardımcı ol. Şimdiden teşekkürler.

  1. Önemsiz rüyalar canavar rüyalarını dikkate alma. Üstüne üstüne gidersen göreceksin ki o senden korkacaktır.

 4. Tek gözlü canavar gördüm. Dinimizde söylerler ya kıyamette ortaya çıkacak diye işte onu bana veriyorlardı ama almadım. Hemen arkasından kıyameti gördüm, deniz kalkmıştı, gökyüzü yarılmış ve ateş yağıyordu ve ben çocuk kurtardım olan ve 1kuş kar tanesi gibi bana yardım etti. Ben elimle ittirdim, o geldi ama çocukları kurtardım ateşleri söndürdü ve dedim ki “Allah’ım sana şükür ki ateşi verdin suyu da verdin ateşi söndürdüm” bu kadar. Sizce ne demek bu rüya?

  1. Kıyamette güneşin batıdan doğması, Dabbetül Arz’ın görülmesi ve deccalın görülmesi rüyayı gören kişinin kişiliğine bağlıdır. Yani eğer rüyayı gören kişi Allah'a itaat ediyorsa o kişinin müjdelendiğine ama eğer o kişi Allah’a, imana (haşa) asi ise uyarı olarak nitelendirilmiştir.

 5. Rüyamda tek gözlü, kızıl gözlü bir canavar gördüm. Annemle banyodaydım. Banyoda birde mavi bir su borusu vardı. Canavar öylece otuyordu. Ben de korktuğum için onu yere serip yumruklamaya başladım. O da su haline gelip borudan gitti ve borudan hafifçe kanlar akmaya başladı. Ondan sonra dev tekrar göründü ve annemi bayılttı. Ben hemen kaçtım ve eski telefonumla beni biri aradı. Adımı söyledi. Ben de yes sir dedim.

 6. Yılda en fazla 2 rüya görürüm. Bugün rüyamda pencereyi açıp evi havalandırayım dedim. Pencereye yaklaştığımda evin altında ağaçların arasında bir canavar gölgesi gördüm. O arada canavar kulaklarını öne arkaya oynatıyordu. Hemen yan tarafta 3 çocuk ve bir anne, otobüs durağında bekliyordu. Durağın altında büyük bir su kanalı vardı. Çocukların hareketiyle canavar hızlı bir şekilde kanal boyu kaçtı. Fakat tekrar ileride çocukların bulunduğu yere doğru hızla geri döndüğü anda “Eyvah çocuklara saldıracak” dedim ve hızla ter içinde yataktan kalktım.

 7. Ben rüyamda solucanımsı bir yaratık gördüm, her şeyi yiyordu ve büyüyordu. Üstüme geldi, ben de khazix oldum. Bunun anlamı ne, film mi gördüm acaba? 😀

 8. Admin eposta Facebook’un. Ben rüyamda bebeklerin canavarlaştığını gördüm birde hoca vardı ona sordum o “Ben burada bekçiyim, bir şey yapamam” dedi. Ondan sonra ben cin suresi ve Ayetel Kürsi okudum 6 tane falan patlattım. Ben hocaya “Hocam bunların dışarı neden çıkmasına izin vermiyorsun?” dedim. Hoca “Sen zaten 6 tane patlattın onlar dışarı çıkarsa insanlara zarar verirler. Önce aklına sonra kalbine girerler, ondan sonra tüm bedenini ele geçirirler” dedi. Ben de kendi kendime “Bunlar ya şeytandır ya da deccaldır” dedim, o an uyandım.

 9. Abi benim rüyamda bir adam her gece canavara dönüşüyor ve saldırıyor ama burnumuz bile kanamadan geri gidiyor ve sabah olunca adam insana dönüşüyor. Lütfen bir baksana.

 10. Ben ortaokula gidiyorum, son sınıfım. Rüyamda okulumdaydım ve okulumuzda liselilerde ders işliyordu. Ben lise sınıflarından birinde öğretmen masasında oturmuş, test çözüyordum ve dersteydik. Ardından hoca beni tahtanın kenarındaki yere getirdi. Duvarda bir canavar vardı ve hareket ediyordu. Ancak canavar projeksiyondan yansıtılmıştı ve üzerinde oynamalar yapabiliyorduk. Bir çocuk kalktı ve yanıma gelerek canavarda düzeltme yapmaya başladı. Canavar sertçe hareket etti. Ben hocaya “Hocam bu şey tehlikeli ve canlı gibi.” dedim. Hemen ardından canavar duvardan fırladı ve canlı oldu. “Ben demiştim.” diye bağırdım ve herkesle birlikte sınıftan kaçtım. Okulumuzun bahçesine indim ve kendimi yere atıp bayılma numarası yaptım ve ardından kalktım. Herkes gitmişti, geriye çok az kişi kalmıştı. Canavar dilini uzatıyordu ve herkesi içine çekiyordu yani yiyordu. O sırada kenarda okulumdaki arkadaş grubumu gördüm. İçlerinden şu an küs olduğum arkadaşım bana baktı ve o an anladım. Asıl canavar en yakın arkadaşımdı. Beni yemek için bana gelmeye başladı ama ben kaçtım. Ama koşamıyordum ve sürekli yere düşüyordum. Ardından arkadaşım kendine bir kurban seçti ve ona “Yanına 4 kişi al.” dedi. Aralarında seçim yapıp birini yiyecekti. Ama bu sırada da sürekli bana bakıyor ve gözleri “Aslında seni yemek istiyorum ama işim çıktı. Bekle birazdan ki avım sensin.” der gibi bakıyordu. Daha sonra da uyandım. Bu ne demek?

 11. Rüyamda trol veya canavar oluyordum. Bir arkadaşım tarafından beni eski halime getiriyordu.

 12. Ya ben rüyamda bir canavar gördüm ama yukarıda anlatılanların hiçbiri olmuyor. Bir arkadaşım var ona saldırıyor. Ben hemen evin ordayım eve fırlıyorum ama canavar da peşimden geliyor ve kapıyı ittiriyor ve ben bu yüzden bir türlü kapıyı kilitleyemiyorum, çeviriyorum kilidi ama olmuyor. Ben orda can çekişiyorum resmen sonra birileri geliyor ve şükür kurtuluyorum. Yani resmen canavarla boğuşuyorum ben. Arkadaşlar ne anlama geliyor olabilir bu rüya? Lütfen yardımcı olun.

 13. Her gün bu rüyayı görüyorum ve hiç uyuyamıyorum artık. Hep bir ormanlığın içindeki villanın karşısında olduğumu görüyorum. Sonra villanın içine giriyorum bir karşıma koridor çıkıyor. Koridorun karşısında merdiven, sol taraftaki odaya giriyorum, çekildiğim fotoğraflar oluyor konuşuyorlar. Sonra karşımdaki odaya geçiyorum. Teker teker arkadaşlarım yanıma gelip gidiyor. Sonra koridora geçiyorum sonra arkamda elinde bıçak canavar çıkıyor ve yukarıya kaçıyorum, üst kata. Sonra bir an canavardan bıçağı alıp bıçaklıyorum. Canavar en yakın arkadaşım çıkıyor ve kanlar içinde “Ne yaptın?” diyor. Ben “bir şey yapmadım” diye bağırıyorum. Sonra bizim ortamdakiler geliyor. “Öldürdün sen onu öldürdün” diyor. Ve ben aşağı kata iniyorum. Birisi “Ben sana inanıyorum” diyor. Kafamı kaldırdığımda o canavar. Çığlık atarak kalkıyorum.

 14. Ben dümdüz, kuru bir yerdeydim, çöldü galiba. Çaki beni kovalıyordu sonra bıçağını saplayacaktı ki, uyandım. Anlamı nedir?

 15. Rüyamda çarşıdan geliyorum ve kapımızın önünde aslanlar görüyorum onlar bana bir şey yapmıyor, içeri giriyorum. Birkaç dakika sonra bazı çocuklar geliyor bunların arasında arkadaşımın kardeşi de var. Bu çocukların bazılarını içeri alıyorum, bazıları kapıdan kaçıyor. Sonra ölümcül deneydeki canavarlar geliyor onlardan kaçıyorum ve eve saklanıyorum. Yanıma abim geliyor ve dışarda zombi oluğunu söylüyorum inanmıyor. Kapının bir kilidini açıyor ve zombiler karşısına çıkıyor, kapıyı kapatıp biraz direniyoruz. Ben mutfağa koşuyorum ve satır alıp aralarına atıyorum ve birazı dağılıyor. Birisi pencerenin oraya geliyor, tam aşağı atacakken arkadaşımın ceketi onun üstünde olduğunu görüyorum ve onu zombilerin üstüne atıyorum… Bundan sonra uyanıyorum.

 16. Benim rüyam uzun. Rüyamda öncelikle, iki arkadaşım sonra ben birkaç arkadaşımla uzaya gidiyorduk. Uzayda başka bir gezegene bu gezegendeki insanlar 3 ayaklıydılar. Sonra beni bir canavar kovalıyor, bir oyun gibi labirente giriyoruz. Labirent toprağın içinde yollara ayrılıyor, bazen 6 kere oynuyoruz, 5 ini ben 1 ini o kazanıyor. Sonra çıkıyorum oradan, arkadaşlarımı buluyorum, onlarla beraber şehrin içine giriyoruz. Sonra ilk gelen kız arkadaşımızı buluyoruz, o çubuk yemek istiyor. Sonra gizlice bir odaya giriyoruz. Bizim garip bir özel yeteneğimiz olmuş oluyor. Odaklanınca kayıp mı, yoksa Dünya’ya mı dönüyoruz sonra bunu arkadaşlarımızdan biri yaparken ben ve diğer arkadaşım yapamıyor. Yapan arkadaşım da yapmayı bırakıyor ve bize yardım ediyor. Sonra odaya biri geliyor, biz kaçıyoruz. Sonra dışarıda bir düzlük oluyor. Oraya masalar dizilmiş öğretmenlerimiz ve birkaç arkadaşlarımız var, oturuyoruz. Birde Fatih hocamız “Bu kitapçıkların İngilizcesine dikkat edin İngilizcesiyle …….. (kolejin adını hatırlamıyorum ama yabancı) kolejine gidebilirsiniz” diyor. Sonra biz yaptığımızı hatırlamıyorum bu sefer ben iki arkadaşımla beraber labirente giriyoruz, yine o canavar bizi kovalıyor, en sonda sıkışıyoruz. Girdiğimiz yer büyük, 4 tane kare şeklinde kuyu var. Bu kuyuların içinde bir tanesini hatırlıyorum fasulye yemeği var. Sonra o karelerden birinin kenarlarına öğrenciler oturmuş ve önlerinde bir sandalyede İngilizce hocamız oturuyor. Canavar geliyor, Anıl hoca diyor ki; “Canavara neden kovalıyorsun?” Canavar, “Çünkü onlar (Say'ı) partili yaşam istiyorlar.” Arkadaşım diyor ki; “Yok, bence milletvekili olmamalı” diyor. Hoca da destekliyor arkadaşımı sonra ben diyorum, “Tabi ki milletvekili olmalı 4 partili sonra nasılsa kendimizi az önceki düzlükte buluyoruz.” Bir kız var, bu kız bizi yakalamaya çalışıyor sonra bize bağırıyor, “Hemen şu odaya gidin” biz gitmiyoruz.

 17. Ben rüyamda outlast oyunundaki o büyük yaratığı gördüm beni görmüştü, sarımtırak gözleri vardı. Beni görünce yönünü değiştirdi, bizim eve doğru geliyordu. Mutfağın camından falan baktım yoktu. Kapıyı kırmaya çalışıyordu sonra korkudan uyandım.

 18. Benim rüyamda neredeyse Matrix filmindeki gibi bir şey oldu. Ben bir dejavu gördüm (Matrix te dejavu görünce bazı şeyler değişiyor) bir şeylerin değişeceğini anneanneme söyledim. O da “Ne değişebilir ki?” dedi ve güldü. Sonra kardeşime baktım yüzü değişmeye başladı. Ben onun yanına gittim değişik bir yaratık olup üstüme atladı falan nasıl kurtulduğumu hatırlamıyorum.

 19. Yaklaşık olarak 2 defadır görüyorum bu rüyayı. Dün rüyam da zombi gördüm dünyaya salgın bulaşıyordu. Ve ben, annem, babam birde kardeşim hala insandık. Sonra zombiler bizi tam öldürecekken bir uçak geldi, beni alıp uzaya çıkardı. Orada bir insan bana baktı aradan zaman geçti ve bana annen baban ve kardeşin ölmedi dedi. Evimizin nerde olduğunu sordu ve bende söyledim. Sonra beni baba tarafının evine götürdü, sonra birden kayboldu baktım ailem yaşıyor. Dünya yeniden oluşmuş sanki her şey düzeldi ve ben tekrar ailem ile birlikte oldum anlamsız hiçbir şey anlamadım anlamı ne?

 20. Arkadaşlar benim üstüme yeşil uzun bir yaratık geliyordu ve ben onun bacağını ısırdım yani böyle bir korku oyunu oynuyordum sonra bıraktığımda annemle evde sesler duyduk ve çığlık atarak uyandım bu ne anlama gelir? Bulamadım.

 21. Rüyamda siyah bir canavardan kaçıyordum. Canavarı bir kuyuya kapattım bir eve geldim canavar, beni bulacak diye kapıyı kitlemdim. Evin bir kapısı daha varmış sonuna kadar açık kanatlı tahta kapı orda birde kadın vardı ben o sırada uyandım.

 22. Ben rüyamda zombi gördüm hiç bir yere sığınamıyorduk sürekli kaçıyorduk.Ne anlama geliyor?

 23. Rüyamda önce okulda bilişim sınıfında oturuyorduk bir videoda bu yaratığın bizim oturduğumuz şehirde ve okulumuza cok yakın bir yerde olduğunu öğrendik oraya gittik ve şu kelimeyi söyledim ; çıngırağına tükürdüğümün çık ortaya geldi arkadaşım okula kaçmayı başardı ama beni yakaladı ne istiyorsun dedim ? kolyemi verdim ve dediki bende insanlar gibi okula …. uyandım 🙁 etkisinde kaldım bi care daha 12 yaşındayım dün 12 yaşıma girdin ):

 24. Ben rüyamda okuldan gelmiştim evde ailemle oturuyorduk aniden bir ses geldi ve dışarıya baktığımızda canavarlar gökten iniyordu. Sonra biz onlarla savaştık sonra kaçtık işte kuytu bir yere geldik orada kaplan vardı lakin o da canavardı. İşte ailemle kaçtık ve bir ses daha geldi bu sefer çok büyük canavar indi ve ben uyandım sizce neye işaret?

 25. Ben rüyamda kırmızı gözlü canavar gördüm beni kovalıyordu saklanmıştım ama devamını öğrenemeden uyandım :/

 26. Rüyamda canavar bendim. Ama normal halime dönebiliyordum. Kömür gibi bir şeydim ve yanıyordum. Bazı yerlerim siyah bazı yerlerim ateş kırmızısıydı. Boynuzlarım ve kemikten kanatlarım vardı. Gülümsüyordum ve herkes çok korkuyordu.

 27. Ben rüyamda canavar görmedim ama herkes kaçıyordu ve herkes nerdeyse öldü ve 3 kişi kaldık en sonda 3 kişi de kurtulduk.

 28. Rüyamda canavar gördüm sevdiklerimi yiyodu ama cinlerde vardı ileriye baktığımda kardeşim ateşin yanına oturuyordu 3 gölde vardı koştum ama yetişemedim sonra beni yanına çağırdı hastanede gittim ama o o değil di
  Sonra kaçtım bu sefer abimi aldı ama canavardi bu kez ona sinirli sinirli bakıyordum ama o gülüyodu
  İçeriye gittim korumak için sevdiklerimi orda uyandım
  Ama o canavarlar karşılaşıp içimdeki canavarı çıkartcam nede olsa rüyada istediğimizi yapabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir