Rüyada Ölmüş Babamı Görmek

Ayrıca bkz: Ölmüş Babaanne Görmek, Annesini Ölmüş Görmek

Rüyada ölmüş babamı görmek, rüyayı gören kişinin, ailesinden aldığı kişilik özellikleri sayesinde çok sevilen ve saygı gösterilen bir kişi olacağına, bu durumun iş hayatında çok iyi yerlere gelmesine vesile olacağına ve kendisine çok rahat bir hayatın kapılarını ardına kadar açacağına işaret eder. Aynı zamanda kaybedilen bir kişinin dua istediğine delalet eder.

Rüyada ölmüş babamı gülerken görmek, aile hayatında ters giden durumların düzeltileceğine, kardeşler arasındaki tartışmaların sona ereceğine, sıkıntılı geçen bir eğitim döneminin geçeceğine ve her şeyin daha iyi bir hal alacağına delalettir.

Rüyada ölmüş babamı görmek ne anlama gelir, kardeşlerin sıkıntılar ve sorunlar karşısında birlikte hareket edeceği, düşmanları yenilgiye uğratacakları, çalışma hayatında ekonomik olarak rahat nefes alacaklarına ve aldıkları hayır duaları sayesinde dara düşmeyeceklerine rivayet edilir.

Rüyada ölmüş babamı görmek nedir; haneye bolluk ve bereket dolacağına, eşler arasındaki tatsızlıkların çözüme kavuşacağına, rahatsızlık yaratan bir durumun ortadan kaldırılacağına, bir tarafı deniz bir tarafı orman bir haneye sahip olunacağına ve özlemlerin yakın zamanda biteceğine alamet eder.

Rüyada ölmüş babamı görmek ne demek; aile bireyleri üzerinde dolaşan kara bulutların dağılacağına, araya giren bozguncuların haneden uzaklaştırılacağına, rahat edilecek bir işin başına geçileceğine ve uzak bir yerden çok sevilen bir kişinin geleceğine yorulur.

Rüyada ölmüş babamı görmek tabiri, yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edileceğine, çalışma dünyasında saygın bir noktaya gelineceğine, eski bir işten kalan borcun kısa sürede ödeneceğine ve ev bolluk bereket yağacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş babamı görmek İslami rüya tabirleri, rüyayı gören kişinin, geleneklerine bağlı bir insan olması vesilesiyle el üstünde tutulacağı, tatsızlık yaşanan bir kişi ile aranın düzeltileceği ve hayırlı bir yola çıkılacağı anlamına gelir.

Ölmüş Babamı Görmek

“Rüyada Ölmüş Babamı Görmek” üzerine 9 yorum

 1. Babam 28 gün önce hakkın rahmetine kavuştu. Rüyamda ölmüş babamın yanaklarını ellerimle dokunarak sevdim. Nasılsın diye sorduk 3 kız kardeş ve annem. O da bize siz nasılsınız, diye sordu.

 2. Rüyamda ölmüş babamı çok şişman ve hasta gördüm. Hatta tanıyamadım yanımda amcam da vardı. Bu baban kızım dedi ve sarıldık babam da kızım diye sarıldı ama yüzü gülmüyordu ve uyandım.

 3. Babamın yatakta nefes aldığını gördüm geri döneceksin az kaldı canım babam diye gözlerim dolmaya başlamıştı babamın vefatının bugün 51. günü çok özlüyorum iç sıkıntım büyük bu aralar hemen hemen her gün kabrini ziyarete gidiyorum olası bir durum olmadığı müddetçe

  1. Allah rahmet eylesin kardeşim benimde babam 9 ocakta hakkın rahmetine kavuştu. Ben de aynı şekilde hep rüyamda görüyorum. Kanserden kaybettik son zamanları çok kötüydü elimden hiç bir şey gelmeden kaybettik. İstanbul’dayım, vasiyeti üzerine Sivas’a defnettiğimiz için kabrine de gidemiyorum. Nasıl yapıcam bilmiyorum sanki ziyarete gitmemi istiyor gibi ama elimden bir şey de gelmiyor, düşmüşüz ekmek derdine.

   1. Kardeşim allah rahmet eylesin benim babam da 26 nisanda vefat etti. Ben babama yatmadan önce hep dua okuyorum ve babam ramazan ayında pideyi çok severdi. Biz de babam için pide dağıtık hala da dağıtıyoruz. Bir yere giderken yardıma muhtaç olan birisine yardım et ve ona sadaka ver ben hep veriyorum, ben kalbimde hissediyorum. Babam benle hep gurur duyuyor eminim senin baban da duyuyordur. İnşallah babalarımız cennete birilerini görürler AMİN. Bu arada ben de İstanbul da yaşıyorum.

 4. Babam 26 nisanda vefat etti ben babamı rüyamda göremiyordum ve bu beni üzüyordu. (Ben bu arada 13 yaşındayım). Ama düne kadar, dün yatmadan önce 3 tane fatiha 3 tane kulhu 1 tane de yasin okudum ve yattım. Sonra ise kendimi başka bi evde buluyorum ve okuldan geliyorum sonra annem geliyo sonra bi baktım babam yatağında yatıyor. Ben yanına yattım baba baba baba diye ağladım sonra babam da bana bakarak gözleri doldu. Sonra babam aya kalktı dediki OĞLUM dedi ben de aya kalktım ona hemen BABAM diye ona sarılarak ağladım. Lütfen cevap yazar mısınız? Neye işaret?

 5. Selamın aleyküm,
  Rüyamda ölmüş babamı gördüm. Babacım ver elini öpeyim, dedim babam benden uzak durdu, elini öpmesine izin vermedi. Bunun anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir