Rüyada Ölmüş Annesini Görmek

Ayrıca bkz: Ölmüş Bebek, Ölmüş Babamı Görmek, Ölmüş Babaanne 

Rüyada ölmüş annesini görmek, rüya sahibinin, kendisine yakın birine, bir şeye ya da bir yere karşı çok büyük özlem duyduğuna, bu yüzden birçok kez karar değiştirdiğine ve hasretini giderken için başka yollar denediğine ancak ne yaparsa yapsın bu duygunun aynı yerde aynı şekilde kaldığına alamet eder.

Rüyada ölmüş annesini canlı görmek, özlemi duyulan şeyin gerçeğe dönüştürüleceğine, uzakta biri varsa gidip görüleceğine ve aradaki bağların daha da sağlamlaştırılacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş annesini hasta görmek, pek iyi gitmeyen bir durumun varlığına ve deyim yerindeyse çarmıha gerilmiş gibi acı ve üzüntü verici bir durumla karşılaşılacağına rivayet edilir.

Rüyada ölmüş annesini ağlarken görmek, kişinin içinde ukde kalmış olan bir durumdan ötürü yaşadığı can sıkıntısının, hanesine gelecek bir kişi sayesinde sona ereceği ve bu kişiye yaptıklarına ötürü hayır duası edileceği şeklinde yorulur.

Rüyada ölmüş annesini görmek ne anlama gelir, hayırlı bir haberin geleceğine, bu haberi anne tarafından bir akrabanın getireceğine, akılda kalmış soru işaretlerinin bu vesileyle sona ereceğine, hak edilen şeylere kavuşulacağına ve zaman zaman küçük pürüzlerin çıkmasına rağmen hayatın çok rahat olacağına tabir edilir.

Rüyada ölmüş annesini görmek nedir; kalpte sevgisi ve özlemi olan birine kavuşulacağına ve hiç ayrılmamacasına kucaklaşılacağına yorulur.

Rüyada ölmüş annesini görmek ne demek; bolluk ve bereket anlamına gelir. Kaybedilen şeylerin daha fazlasının kazanılacağına, eldeki imkânların birçok fırsata kapı açacağına, gerek iş hayatında gerek aile hayatında birbiri ardına güzel gelişmeler yaşanacağına ve aynı zamanda kuyu kazanların kendi kuyularına düşeceklerine alamet eder.

Rüyada ölmüş annesini görmek tabiri, hayırlı haberler alınacağına, dertlerin biteceğine, azimli ve vicdan sahibi biri olunacağına, belli bir düzenin oturtulacağına, apaydınlık günlerin yaklaştığına ve ağızdan çıkan güzel sözlerin birçok insanın hayatını düzeltmesine vesile olacağına delalet eder.

Rüyada ölmüş annesini görmek İslami rüya tabirleri, rüyayı gören kişinin, kaybettiği yakınlarının kendisinden dua beklediğine ve onların ruhlarını rahat ettirmek için mevlit okutması ve yeri geldiğinde onları anması gerektiğine işaret eder.

Ölmüş Annesini Görmek

“Rüyada Ölmüş Annesini Görmek” üzerine 15 yorum

 1. Kayınvalidemi rüyamda çok sağlıklı güzel gördüm çok büyük bir sevgiyle kucakladı ve öptüm iki yıl oldu öleli. Yorumunu rica ediyorum…

 2. Rüyamda öncesinde ağaçlık bir yerden gectim bizim olan 2 katlı ev varmış ve onun önünde durdum açık renkli bir kopek gördüm. bizim kopegimizmis köpek koşarak bana doğru geldi. sevinçli bir haldeydi. evin kapısında tanıdığımız bir bayanı gördüm. onunla sohbet edip içeri girdik. içeride ölmüş olan annem yatıyordu. anneme anne ne olur kalk sana ihtiyacım var diyordum. o da kalkıp burdayım canim seninleyim diyordu. su an ayrı olduğumuz beyle ilgili iyiyim, çok mutluyum, bana sahip çıkıyor diyordum. gülerek ve o tanıdığım bayan da beni destekliyordu. ben gördüm çok iyi çok mutlu diyordu ama ondan sonra hem annem vefat etti hem de gerçekte hayatta olan o tanıdığımız bayan vefat etti.

 3. Rüyamda güzel bir havuz gördüm. Havuzun ayak tarafında büyük bir masa var rahmetlik annem de oturmuş sağlıklı ve çok güzel gorunuyor. Masada 2 kadın daha var tanıdıklarımdır ama net bilemedim kim olduklarını. Ben elimde süpürge havuza yaklaşıyorum. Havuzun yanından sanki çay akıyor her elimdeki süpürgeyi suya vurdukça su masadakilerin üzerine sıçrıyor. Birden havuz dalgalanmaya başlıyor ve taşıyor. Masadakiler ayağa kalkıyor annem böyle sevinçle yüzünü havuza çevirip atlıyor. Dalgalar annemi çeviriyor ben hıçkırmaya ağlamaya başlıyorum. Sonra masadaki kadınlardan biri havuza giriyor anneme yardim ediyor. Annemde gülerek “Ne var yani boğulmuyorum ki” gibi yüzünde bir ifade vardi. Ama ben o zaman artık kendi ağlama sesime uyandım. Annem 5 yıldır rahmetlik olmuş. Bir an aklımdan çıkmıyor hüngür hüngür ağlamamak icin kendimi zor tutuyorum. Teşekkür ederim önceden.

  1. Annen rahmet havuzuna dalmış, cennette ki Kevser havuzuna yani. Rasullullah’a komşu olmuş.

  2. Bahce ve havuz Annenizin mekaninin cennet oldugu yanindaki kadinlar da okudugu kuran ve ibadetleri oldugu su damlalari hayir yapmani istedigi havuza dusmesi de hayir yaparsan dua edersen daha iyi olurum anlamina yoruyorum dogrusunu allah bilir

 4. Evimizin bahçesinde ölmüş annem, kulağının ve bir yerinin daha ağrıdığını halsiz bir şekilde bana söylüyor. Kucağıma yatırıyorum ölmüş abimden telefonumu istiyorum. Anneme seni hastahaneye götüreceğim merak etme ama arabam yok işte ne yapayım diye üzülüyor ve isyan ediyorum. Ben şimdi damadımı arayayım o gelir bizi hastahaneye götürür seni muayene ettirir deyip yatıştırmaya çalışıyor ve üzüntüden ağlıyorum. Ölmüş annemi, abimi canlı görüyor rahmetli babamı da şimdi gelir diyerek anıyorum. Babamı canlı olarak görmüyor fakat canlı olduğunu hissediyorum.

 5. Rüyamda geniş bir alanda düğün vardı. Düğünü biraz seyrettim sonra oradan uzaklaştım. Duvar kenarında oturan insanlar vardı oradan geçerken yine ölmüş komşu kadın, annen burada oturuyor, dedi görmedin mi, dedi. Ben de görmemiştim. Annemin yanına geldim annem gözleri kör olmuş, bana biraz sitem etti. Ben de sarıldım özür diledim.

 6. Rüyamda annemi bizim evde hep oturduğu koltukta gördüm ben bilgisayar oynuyordum bana lokum ve kolonya ikram ediyordu ama annemin yüzü biraz duygusaldı bana sadece öylece bakıyordu.

 7. Rüyamda tanımadığım bir kaç kişiyle korkunç bir yere giriyordum ve orada cinler vardı birisiyle adaletli bir şekilde kavga etmemi istedi ve yendim ve dost olduk. Sonra ona beni buradan güvenli bir yoldan çıkar derken babamın babaannesini gördüm (Allah Rahmet Eylesin) ve beni kurtarmaya çalışıyor gibiydi ben son kısmı çok merak ettim sonra uyandım (hala rüyadaydım) ve biraz zengindik yemek yerken babamın babaannesi aklıma geldi ve çok duygulandım.

 8. Allah rüyamı hayırlı etsin amin. Ruyamada annemi görüyorum şok oluyorum sana öldü dediler polisler geldiğini görüyorum saklanıyor ben ölmedim ama yaşadığınızda bilmesinler polisler beni abimi abimin karisini alıyor bir tek annemi almıyor anneme sorur bu senin oglun kizinmi annem cevap veriyor hayır yaşadığını bilmesinler diye dedi polislere annem bizi geri getirdiler ve yine anne kız gibi olduk bu rüyada annem yaşadığını sakliyordu polislerden rica ediren yorumlarsaniz şimdiden tesekkurler

 9. Suan gercekte karin ağrısı cekuyorum 4 gündür rahmetli annem öleli 11 yıl oldu ruyamda annemle beraber beni doktora götürmek icin Anneannem e gittik ve oarada uyandım annemi 5.6 yıldır ruyamda görmüyordum çok etkilendim cevabınızı bekliyorum

 10. 10 gün önce annemi kaybettim. Dün rüyamda gördüm uyurken yastığıma biri vurdu baktım ayak ucumda annem var. Anne seni çok özledim neden gittin dedim. Bende şaşkınım kızım dedi. Kendinize iyi bakın dedi. Benim şimdi gitmem lazım ama yeniden geleceğim dedi sanki bir şeyden çekiniyormuş gibi. Nedir bu rüyanın tabiri.

 11. 8 ay önce annemı kaybettım hergün ruyamda görmek ıstıyodum bugün ruyamda canlıydı evını esyalarını düzeltme cabasında kardeslerım ve ben esyaların bırazını evımıze götürdük üzgündü annem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir