ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Baş Görmek

Rüyada baş görmek, on iki şekilde tabir olunur: 1) Bir cemaatin reisi ve büyüğü, 2) Baba ile olan ilişkiler, 3) Anne ile olan ilişkiler, 4) İmam, önder, 5) Yüksek bir memuriyet, 6) Alim, 7) Mal ve maddi imkanlar, 8) Evlat sahibi olmak, 9) Erkek hizmetçi almak, 10)Kadın hizmetçi almak, 11) Yeni bir iş sahibi olmak, 12) İnsan için kolay bir geçim. Rüyada elinde kesik bir baş oyduğunu görmek, büyük bir kişinin teveccühüne mazhar olmaya, onun eliyle hayır ve menfaat kapılarının açılacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyada kendi başını büyümüş görmesi, babasının şanının artmasına işarettir. Yine rüyada kişinin kendisinin iki veya üç başı olduğunu görmek, düşmana galip gelmeye ve zenginliğe delalet eder. Rüyada kişinin boynunun vurulduğunu görmek, büyük bir mal ve servete işarettir. Kişinin kendi başını kendi elinde görmesi, yücelik ve ululuğa delalet eder. Rüyada başın büyüdüğünü görmek, şeref ve izzetin artmasına, Küçüldüğünü görmek de bunun zıddına işarettir. Bir kimsenin rüyada başını tandıra soktuğunu görmesi, kendisine faydası olmayacak adamlarla arkadaşlık edeceğine işarettir. Rüyada kendi başı ile konuştuğunu görmek, hayıra, saadete ve nimete delalet eder. Rüyada baş görmek, riyasete, ana babaya, hocaya, devlet reisine ve hayırlı şeylere delalet eder. Yine rüyada bir kimsenin başını çiğ olarak yediğini görmek, devlet büyüklerinden birinin gıybetini etmeye ve bazı yerlerden de kendisine gelecek mala işarettir. Rüyada kişinin başının köpek, eşek veya at başına döndüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate delalet eder. Rüyada kişinin başının kesildiğini, hemen onu alıp tekrar yerine koyduğunu, derhal eski haline geldiğini görmek, Allah yolunda gazada ölmeye işarettir. Rüyada süngü, mızrak veya değnek üzerinde baş görmek, şanı yüce bir öndere delalet eder.

Baş rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

1
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Serkan Y.

Sizlere Bolu’dan yazıyorum. Rüyamın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Ben Rüyamda iki farklı rüya gördüm. 1. Ailemden (bay ) birinin kesilmiş başını gördüm. 2. Diğeri ise yine ailemden (bayan) birinin kesilmiş başını gördüm. Bunların ne anlama geldiğini bana yazıp, ya da telefonla bilgi verirseniz memnun olurum. İyi günler.

28.09.2013 15:13:58


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2014 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook