ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Baş Görmek

Rüyada baş görmek, on iki şekilde tabir olunur:

1) Bir cemaatin reisi ve büyüğü, 2) Baba ile olan ilişkiler, 3) Anne ile olan ilişkiler, 4) İmam, önder, 5) Yüksek bir memuriyet, 6) Alim, 7) Mal ve maddi imkanlar, 8) Evlat sahibi olmak, 9) Erkek hizmetçi almak, 10)Kadın hizmetçi almak, 11) Yeni bir iş sahibi olmak, 12) İnsan için kolay bir geçim.

Rüyada elinde kesik bir baş oyduğunu görmek, büyük bir kişinin teveccühüne mazhar olmaya, onun eliyle hayır ve menfaat kapılarının açılacağına delalet eder.

Bir kimsenin rüyada kendi başını büyümüş görmesi, babasının şanının artmasına işarettir. Yine rüyada kişinin kendisinin iki veya üç başı olduğunu görmek, düşmana galip gelmeye ve zenginliğe delalet eder.

Rüyada kişinin boynunun vurulduğunu görmek, büyük bir mal ve servete işarettir. Kişinin kendi başını kendi elinde görmesi, yücelik ve ululuğa delalet eder.

Rüyada başın büyüdüğünü görmek, şeref ve izzetin artmasına, küçüldüğünü görmek de bunun zıddına işarettir.

Bir kimsenin rüyada başını tandıra soktuğunu görmesi, kendisine faydası olmayacak adamlarla arkadaşlık edeceğine işarettir.

Rüyada kendi başı ile konuştuğunu görmek, hayıra, saadete ve nimete delalet eder. Rüyada baş görmek, riyasete, ana babaya, hocaya, devlet reisine ve hayırlı şeylere delalet eder. Yine rüyada bir kimsenin başını çiğ olarak yediğini görmek, devlet büyüklerinden birinin gıybetini etmeye ve bazı yerlerden de kendisine gelecek mala işarettir.

Rüyada kişinin başının köpek, eşek veya at başına döndüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate delalet eder.

Rüyada kişinin başının kesildiğini, hemen onu alıp tekrar yerine koyduğunu, derhal eski haline geldiğini görmek, Allah yolunda gazada ölmeye işarettir. Rüyada süngü, mızrak veya değnek üzerinde baş görmek, şanı yüce bir öndere delalet eder.

Normalden büyük görülen baş ziyade şerefe, küçük baş naksanlığa, birden fazla başı olduğunu gören bekarsa evlenmeye, değilse düşmana galip gelmeye işaret eder.

Başın kesilmesi emekli olmaya, maddi olarak çalışma hayatından bağımsız bir yapıya geçeceğinize işaret eder.

Rüyada baş aşağı asılmak serzenişlerle dolu ömre delalet eder. Topluluk içinde başını öne eğmek bir günah işlemeye delalet eder.

Elinde bir ya da daha çok kesik adam başı olduğunu görmek bir konuda insanlara önderlik edeceğine.

Kendi başının kesildiğini ve onu yerden alıp götürdüğünü görmek reisliğin elinden alınmasına işaret eder.

Başın aslan başına dönmesi mülke; eşek, at. köpek vs. başına döndüğünü görmek meşakkate; kuş başına döndüğünü görmek fazla yolculuğa; koyun başı şekline dönüşmesi itaatkar biri olmaya ya da miktarı belirli mala; güçlü hayvanlardan birinin başına dönüştüğünü görmek durumunun güçlenmesine, zayıf olanlarınkine dönüşmesi işlerin gerilemesine işaret eder.

Baştaki yara hastalığa, ona sürülen koku ve yağ işin ve gayretin güzelliğine, Kendi başını eline almak borçlu ile anlaşmaya, kesilen başını tekrar yerine koymak şehadete delalet eder.

Başın kel olması zahmetle kazanılan ve kendisinde hayır olmayan mala, kel kadın başı görmek kıtlık seneye işaret eder.

Başın sargılı görülmesi nezle olmaya yahut şerden ırak durmaya delalet eder.

Rüyada görülen vücuttan ayrılmış gibi duran canlı baş, önemli bir kişinin akla hayale gelmeyen bir hareketi yüzünden her şeyin karışacağına işarettir.

Rüyada birisinin başını uçurmak, kişinin birisine yardım edecek demektir. Kendi başı uçurulan kişi de önemli bir kişiden yardım görür. Birisinin yardımıyla parasal sıkıntılarınızı gidereceğinize yorumlanır.

Baş rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

3
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Serkan Y.

Sizlere Bolu’dan yazıyorum. Rüyamın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Ben Rüyamda iki farklı rüya gördüm. 1. Ailemden (bay ) birinin kesilmiş başını gördüm. 2. Diğeri ise yine ailemden (bayan) birinin kesilmiş başını gördüm. Bunların ne anlama geldiğini bana yazıp, ya da telefonla bilgi verirseniz memnun olurum. İyi günler.

28.09.2013 15:13:58

Fatma B.

Rüyamda başıma kamyon kasasından birçok odun düştüğünü gördüm. Ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.

16.02.2015 12:57:19

Semra S.

Merhaba, rüyamda çocukluğumun geçtiği evde kesik bir koyun başı gördüm. Çalıştığım kurumdaki bir arkadaşın elinden bana getiriliyordu. Fakat kesik başı elime almıyorum. Yine aynı arkadaşın elinde birlikte götürüyoruz. Yorumlamanızı rica ediyorum.

02.03.2015 08:40:04


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook