Rüyada Ut Görmek

Rüyada ut görmek; hastalıktan kurtulmaya, eski haline dönmeye, tıp ve astronomi öğrenmeye, bekar için evlenmeye, evli için kucağında çocuk görmeye işarettir. Ut çalmak yahut dinlemek, yalan söze; utçu görmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bir şeyden şikayet etmeye delalet eder.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Saz, Kanun 

Rüyada ut görmek tabiri, geçmiş günlere ait anılarınızın tazeleneceğine işarettir.

Rüyada ut görmek nedir, eski hale dönmekle yorumlanır. Rüyasında ut çaldığını veya çalındığını görmek, zengin ise fakirliğe; fakir ise zenginliğe döneceğine ve sonunda eskiden hangi halde ise yine o hale geleceğine işarettir. 

Nablusi’ye göre; rüyada ut görmek, evlenmeye ve evli ise çocuğunun olmasına delalet eder. Rüyasında bir büyük devlet adamının huzurunda ut çaldığını gören, o kimseden hayır ve menfaat görür. 

Rüyada bir ut satıcısından ut satın aldığını görmek, bir kısmet bekler ve sonunda o kısmet eline geçer. Bir rivayete göre de ut çalmak veya sesini dinlemek, yalan söze delildir. Kendi evinde ut çalan kimse, yükselir ve büyük bir mevki sahibi olur. 

Rüyada ut çalarken tellerinin koptuğunu gören, üzüntüsü varsa ondan kurtulur, ferah ve mutluluğa ulaşır. Rüyada ut görmek, kısmeti kapalı olan bir kimse için kısmetinin açılacağına, rızkının bollaşacağına işarettir. 

Salimi’ye göre; ut çalmak, keder ve sıkıntıya uğrayacağına, fakat bunun çok kısa süreceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ut görmek, hastalıktan kurtulmaya ve insanın gerek hayır ve gerek şer olsun bulunduğu hale tekrar dönmesine işarettir. Bazen de rüya sahibi tip veya astronomi öğrenir. 

Rüyada ut görmek ne demek, bekar için evlenmeye evli için de kucağında çocuk görmeye işarettir. Rüyada Müslümanların liderinin kapısında ut çaldığını gören kimse, eğer ehilse velayet ve saltanata erişir. Ehil değilse, yalan söz uydurur. Rüya sahibinin sadece ut görmesi veya onu almak istemesi, sesini işitmediği müddetçe ona zararı yoktur.

Rüyada ut çalmak veya onu dinlemek, yalan söze işarettir. Bir kimse kendi evinde ut çaldığını görse, o kimseye bir bela erişir. Bazı tabirciler, rüyada görülen ut, çalan kimse için ululuktur, dediler. Bazı tabirciler de ut çalan kimseye üzüntü ve keder isabet eder, dediler. 

Rüyada ut çalarken kirişin kırıldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Bazı tabirciler, rüyada görülen ut, çalan kimse için reisliktir, dediler. Ut görmek durumu kapalı olan kimse için, öğüt ve nasihata fasık ve günahkar kimse için de halkı üzecek bir şeyi onların arasına sokmak suretiyle onları azdırmaya işarettir.

Bkz: Udi (Utçu)

Ut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir