Rüyada Boya / Boyamak Görmek

Ayrıca bkz: Kızılboya

Rüyada beyaz boya görmek, sağlıklı ve refah bir hayata; sarı boya görmek, sağlık sorunları yaşayabileceğine; siyah boya görmek, üzüntü ve sıkıntıya; mavi boya görmek, iyi ve güzel arkadaşlık ilişkilerine; yeşil boya görmek, iyimserlik ve samimiyete; kahverengi boya görmek, miras yoluyla mali kazançlara işaret eder.

Rüyada saçı sakalı beyazlamış olduğu halde, saçını sakalını kına ile boyadığını görmek, rüya sahibinin rütbe ve makamının yükseleceğine işarettir.

Rüyada kadının elini kına ile boyamış olduğunu görmesi, kocasının kendisine çeşitli hediyeler vereceğine işarettir.

Rüyada kına görmek, kadınlar için sevinç, güzel elbise, ferahlık, nimet ve ziynettir.

Rüyada boya sattığını görmek, o kişinin yakın çevresi ve dostlarıyla beraber iyi ve huzurlu bir gelecekleri olacağına işarettir.

Rüyada boya satın alındığının görülmesi, rüya sahibinin işlerinin bozulabileceği ihtimaline karşı çeşitli önlemler alması gereğine işaret eder.

Rüyada boya yapmak, çevrenizdekiler üzerinde güçlü etkiler sağlayacağınız bir sürece girdiğinizi gösterir.

Rüyada boya üretimi yapmak, aile içinde veya sevgililer arasında değişik anlaşmazlıklar doğabileceğine işarettir.

Rüyada kumaş boyası görmek, sonu hüzünle bitecek bir mutluluğa yorumlanır.

Rüyada boya döktüğünü görmek, rüya sahibini çevresinde kötü niyetli kişilerin olduğu anlamındadır.

Ayrıca bkz: Badana Yapma

Rüyada kendi iş yerini boyadığını görmek, rüya sahibinin çevresinden birtakım yardımlar göreceği anlamındadır.

Rüyada yüzünü boyadığını görmek, bir kısım rakip ve düşmanından gelecek tehlikelerin varlığına işaret eder.

Rüyada gemi boyamak, rüya sahibinin çok mutlu olacağı yeni bir aşk yaşayacağına işaret eder.

Ayrıca bkz: Ayakkabı Boyatmak

Rüyada ayakkabılarını boyamak, o kişinin çeşitli problemlerle boğuşacağı bir süreç yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada ev boyamak, rüya sahibinin karşı cinsle olan ilişkilerinde sıkıntılar yaşayacağı anlamındadır.

İmam Cafer Sadık (A.S.): Rüyada boya görmenin dört anlamı olduğunu vurgular; üzüntü ve sıkıntı, hastalık, kötülük, kadınlar nedeniyle düşmanlıklar oluşması.

Rüyada boya yaptığını görmek, kimi rüya yorumcularına göre örtmek ve gizlemektir.

Rüyada bir mekanın ya da yüzeyin boyandığının görülmesi, rüya sahibini mutlu edecek gelişmelere, beklentilerinin gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada beyaz ve yeşil renkle bir yeri boyamak, rüya sahibinin kötü huy ve alışkanlıklarından kurtulmaya yönelik davranışlara yöneleceğine işaret eder.

Rüyada bir yeri siyah ve koyu tonda renklerle boyamak, masumiyete ve iç karartıcı gelişmelere; vücudun baş ve diğer organlarını yağlı boya, kireç, çamur vs. gibi şeylerle boymak, ufak sıkıntılar atlatacağına işaret eder.

Rüyada ayaklarını boyamak, rüya sahibinin, aileden kaynaklanan bir takım sıkıntı ve olumsuzluklar yaşayabileceğine işarettir.

Rüyada elin pislik ve kir içeren şeylerle boyanması, rüya sahibinin bazı kötü işlerin içine çekilebileceği ihtimaline karşı, korunması ve dikkatli olması gereğine işaret eder.

Rüyada bir kadının normal olarak boyandığını (makyaj) görmesi, sevinç ve mutluluğuna işarettir.

Rüyada erkeğin boyanması, rüya sahibinin sahte ilişkiler içerisinde ve kibirli bir yapıda bulunduğuna yorumlanır.

Boya / Boyamak

“Rüyada Boya / Boyamak Görmek” üzerine 9 yorum

 1. Merhabalar 2 sorum olacak.

  1.Rüyamda evimi tozpembe renge boyadı, erkek arkadaşımın erkek arkadaşı. Bunun manası nedir? Evimin duvarlarını kazımıştı, dağınık bir biçimde boyuyordu duvarı, ben de kızdım ona rüyamda.

  2.Sorum ise şu: Erkek arkadaşımı bizim eve gelmiş gördüm ve rüyamda 2 yabancıydık ama kıyafetler varken seviştik bunun manası nedir?

 2. 3 aylık hamileyim. Rüyamda evimin duvarlarını mavi boya yapıyordum. Ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkür ederim.

 3. Rüyamda C. Başkanımızı gördüm. Yanıma oturdu sohbet etti ve çok çok güzel bir manzara tablosu yaptı. Çok şaşırdım. Ne demek acaba? 🙂 Daha önce de başbakanken görmüştüm. Benim katıldığım bir yemekte yanıma oturmuştu. Ona ayran ikram etmek istemiştim.

 4. Rüyamda arkadaşımın saçı uzundu. Saçını kına rengine boyatmış ama önleri beyaz kalmış. “Niye önleri boyamadın?” dedim, güldü ve uzaklaştı.

 5. Merhaba, rüyamda eski işyerimde bölge müdürüm olan bey, beyaz bir evdeyiz, iki kadınız diğer kadının kim olduğunu bilmiyorum. Duvarda bir şeyler yazıyor, duvar beyaz. Sonra o beni tercih ediyor gibi bir konuşmalar geçiyor ve o beyaz yazılı olan duvarı turuncu renge boyuyor. Sonra uyandım. Yorumlar mısınız?

 6. Rüyamda bembeyaz bir gelinlik giymişim evlenecekmişim ama kinimle evleneceğimi bilmiyorum. Duvağım yok saçlarım normalde açık renk ve uzundur, rüyamda saçlarım gürleşmiş siyah renk ve kısa küt kesilmiş. Ablamı görüyorum rüyamda banyo yapıyor. Sonra babamı görüyorum babamın bir evin çatısında taze köy yumurtası topluyor ve bana veriyor.

 7. Rüyamda polis hoşlandığım arkadaşım yemek yiyor, ben onunla konuşuyorum soru soruyorum sonra o bana cevap veriyor yüzünde göz çevresi mavi renkle boyalı niye böyle boyadın diyorum öyle olması gerekiyor diyor. Sonra gidecekmiş, bekle beni geleceğim diyor ne anlama geliyor acaba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir