Rüyada Kumaş Görmek

Rüyada desenli ve renkli kumaş görmek, din ve dünya güzelliğine; üzerinde güzel kumaş görmek ehli için memuriyete, memur için senenin ucuzluk ve bolluğuna işarettir. Rüyada gösterişli kumaş görmek kadın için ziyade sevinç ve şerefe, kumaş yırtmak boşanmaya ve boşadığı eşiyle, o bir başka erkekle evlenmeden, tekrar birleşmeye delalettir. Top halinde kumaş görmek, uzak bir yere sefere çıkmaya; kumaşı dürmek, dokumak ve açıp dağıtmak yolculuğa delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Elbiselik Kumaş)

Rüyada kumaş görmek, derde düşüleceğini işaret eder. Kişinin gayretini, yaptıklarını, iyilik ve kötülüklerini temsil eder. Kişinin gördüğü kumaş çirkin ise kişi davranışlarını değiştirmeli, hataları var demektir.

Rüyada kumaş görmek tabiri, dünya meselesidir. Kanık renklerle dokunmuş bir kumaştan elbise giydiğini görmek, dünya işlerinin bozuk gittiğine, geçiminde zorluk çektiğine delalet der.

Rüyada kumaş görmek anlamı, renklerine göre de yorumlanır; beyaz renkli kumaş, feraha ve sevince; mavi renkli kumaş müjdeye, yeşil renkli kumaş hak yolunda olduğuna; kırmızı kumaş sıkıntı ve kedere, siyah kumaş mateme ve ölüme; sarı renkli kumaş görmek ise hastalığa delalet eder.

Rüyada alaca renkli kumaş görmek, kadınlar için neşe ve sevince; erkekler için ise kedere ve üzüntüye işarettir.

Rüyasında bir kumaşı yırttığını gören, eşinden boşanır. Birçok kumaşı açtıktan sonra tekrar sardığını görmek, uzak bir yolculuğa delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada alaca çeşitli renkteki kumaşı görmek, din ve dünyadır. Bir kimse rüyada üzerinde muhtelif renkli kumaş bulunduğunu görse ve kendisi de memurluğa da ehilse, o kimse memur olur. Rüyayı gören devlet adamı ise, senenin ucuzluk ve bolluk ve mahsulatın iyi olmasına işarettir.

Giymeyi adet etmeyen kimsenin, rüyada alaca bir kumaş giymesi, ağrılardan sonra ona vurulacak kamçılara, çiçek, kabarcık vs. gibi hastalıklara işarettir. Rengi muhtelif olan kumaş, kadın için fazlaca şeref ve sevince işarettir.

Rüyada kumaşı yırtmak, boşanmaya ve boşanan bir kadına başka bir kocaya varmadan tekrar almaya işarettir.

Rüyada bir top kumaş parçası dürdüğünü veya satın aldığını ya da kendisine hibe edildiğini gören kimse, uzak bir yere sefere çıkar. 

Rüyada kumaş dokuduğunu dürdüğünü veya açıp dağıttığını gören kimse, yine sefere çıkar.

Kumaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir