Rüyada Dokumak Görmek

Ayrıca bkz: İplik yapmak

Rüyada bir şey dokumak görmek ihtilafı olan kimseyle anlaşmaya, bütün meydana getiren parçaları yerli yerine koyarak yararlı hale getirmeye işarettir.

Rüyada bez, kumaş vs. dokumak bazen ömrün sayılı günlerine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, dış tehlikelerden korunmaya, eşiyle muhabbet etmeye delalet eder. Dokuma tarağı genç kız için kocaya, bekar erkek için haysiyetli, hayatın sıkıntılarına katlanan kadına işaret eder.

Rüyada dokumacı görmek duvar ustasına, işi gereği çok yolculuk yapan ve aşırı yorulan kimseye delalet eder.

Rüyada bir tezgahta bez veya kumaş veya halı dokuduğunu görmek, sizin veya bir yakınınızın uzak bir yolculuğa çıkacağına, eğer tezgah başında sizden başka bir veya birkaç kişi daha varsa, o takdirde uzak bir yerden çok sevdiğiniz bir kimsenin geleceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada dokumak, ömrün kısalmasına yahut ömrün günlerinin çoğunun gitmesine işarettir. Bazı kere de dokumak, orta halli olmaya ve maişetinin genişliğine işarettir. 

Rüyada elbise dokuduğunu gören kimse, uzak bir yere yolculuk yapar. Bez dokumak için yer yaptığını gören kimsenin yolculuk için hazırlanmasını işarettir. Bir kimse bez dokuduğunu ve sonra o bezi kestiğini görürse, arzu ettiği bir iş olacak demektir.

Dokumak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir