Rüyada Kafirler Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında hanesine kâfirlerin girip, kendisine kötülük yapmak istediklerini görene, hasımları kötülük yapmak ister.

Kâfirlerden biri tarafından esir edilen, yoğun bir üzüntüye uğrar. Kâfirlerin yanında rehin olduğunu gören, ya önce küfre sapar, sonra doğruyu bulur ya da ölür.

Müslümanken kâfir olduğunu gören, sapıklığa yönelir. Bir müşrikin Müslüman olduğunu ve onun ölümden bahsettiğini görmek; Müslüman bir şekilde ömrünü sonlandırmaya delalet eder.

Şayet konuşmaları dine aykırı ise, İslama muhalif olacağına işarettir. Müslüman olsa bile, bunda sabır göstermez. Geçici olur.

Cabir'ül Mağribi şöyle diyor; Rüyada bir müşrikin Cennete girdiğini yahut Kıbleye dönerek namaz kıldığını veya Allah'a şükrettiğini vb. bir hal görmek; onun Müslüman olacağına delalettir.

Cafer-i Sadık'a göre, dindar bir insanın rüyasında müşrik görmesi; ilim sahibi olacağına ve düşmanına üstün geleceğine delalettir. Dinden uzak bir insanın aynı rüyayı görmesi, batıla sapmış insanlarla arkadaşlık edeceğine işarettir.

Kafirler kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir