Rüyada Kafirler Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyada hanesine kâfirlerin girip, kendisine kötülük yapmak istediklerini görmek, hasımları kötülük yapmak ister.

Rüyada kâfirlerden biri tarafından esir edilen, yoğun bir üzüntüye uğrar. Kâfirlerin yanında rehin olduğunu gören, ya önce küfre sapar, sonra doğruyu bulur ya da ölür.

Rüyada Müslümanken kâfir olduğunu gören, sapıklığa yönelir. Bir müşrikin Müslüman olduğunu ve onun ölümden bahsettiğini görmek, Müslüman bir şekilde ömrünü sonlandırmaya delalet eder. Şayet konuşmaları dine aykırı ise, İslam’a muhalif olacağına işarettir. Müslüman olsa bile, bunda sabır göstermez. Geçici olur.

Cabir’ül Mağribi şöyle diyor; Rüyada bir müşrikin Cennete girdiğini yahut Kıble’ye dönerek namaz kıldığını veya Allah’a şükrettiğini vb. bir hal görmek, onun Müslüman olacağına delalettir.

Cafer-i Sadık’a göre, dindar bir insanın rüyasında müşrik görmesi; ilim sahibi olacağına ve düşmanına üstün geleceğine delalettir. Dinden uzak bir insanın aynı rüyayı görmesi, batıla sapmış insanlarla arkadaşlık edeceğine işarettir.

Kafirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir