Rüyada Esir Görmek

Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

Rüyasında kendinden güçsüz birine esir düşen kimse, çaresiz kalacak, gayretleri boşa gidecek demektir.

Ayrıca bkz: Harp Malzemesi, Rüyada Harpte Düşmanı Esir Etmek Görmek

Rüyada savaşta esir alınan kişilerin hiçbir zarar görmeden vatanlarına teslim edilmesi, o ülkede özgürlüklere ve karşı görüşlere saygının artacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyanızda tanıdık birisi tarafından esir alındığını görmek, sevmediğiniz bir işi bırakacağınıza; bir esiri serbest bıraktığınızı görmek, sevdiğiniz bir işle uğraşacağınıza; bir savaşta düşmana esir olduğunuzu görmek, bir iş için biriyle ortaklık yapacağınıza; savaşta sizin bir esir aldığını görmek, ortaklıktan ayrılacağınıza veya memuriyetten istifa edeceğinize işarettir.

Rüyada kendi evinde esir edildiğini görmek, evine bir borçtan dolayı icra geleceğine delalet eder.

Başka bir rivayete göre, esir olmak veya esir görmek, evlilikte mutsuzluğa da işarettir. Rüyasında esir olduğunu görmekte hayır yoktur. Rüya sahibi şiddetli bir sıkıntıya ve kedere düşer. Birçok esir görmek, rütbe ve yükselmeye ve  hükmetmeye işarettir.

Es Salimî’ye göre; rüyada esir olduğunu ve bundan kurtulduğunu gören, kederden ve sıkıntıdan kurtulur. Bir esire iyilik ettiğini gören hayır işler ve yaptığı da Allah (C.C.) katında makbul olur. Bir esirin kendisini esaretten kurtardığını görmek, ahiretini kazandığına delalet eder.

Abdulgani Nablusî’ye göre; rüyada esir düştüğünü görmek, keder ve sıkıntı, darlık ile tabir olunur. Savaşta esir olduğunu gören, geçim sıkıntısı ve kedere düşer. Esir aldığını gören, başka birini sıkıntıya düşürür.

Rüyada esaretten firar etmek veya esirliğin bittiğini ve kurtulduğunu görmek, yokluktan varlığa, kederden sevince delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada güzel cennet gibi bir yerde misafir gibi esir olmak, hayır ve rızka işarettir. Bazen de güzel yerlerde esirlik, sırlara vakıf olmak ile tabir edilir.

Esir

“Rüyada Esir Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda önce esir düştüğümü sonra da kendi çabamla kurtulduğumu gördüm. Sonra da bir cemaatten birine kurtulmamı sağlayan bıçağı attım. Onu düşman sandım ama düşman olmadığını görünce ona yalvardım, beni affetmesi için. Bu ne anlama gelir?

  2. Rüyamda kendim ve ailem, annem, babam Afrika’nın köylerinde esir düşmüşüz. Sonra ben oralarda yolumu kaybetmişim ve gideceğim otobüsü kaçırmışım ve orada mahkum kalmışım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir