Rüyada Eşek (Dişi) Görmek

Seyyid Süleyman, Kirmani demiştir ki: Rüyada dişi eşeğe binmek; bolluk ve berekete işaret eder. Dişi erkeğin hamile kalması, rüyayı gören kimsenin arzuladığı bir şeyin olacağına delalet eder.

Dişi bir eşeği, arkasına yükleyerek istediği yere giden; maşiatı için tüm işlerinde çaba ve gayretini ortaya koyacağına işaret eder.

Malik olduğu dişi eşeğin öldüğünü görenin; hanımının öleceğine işaret eder. Dişi merkebini sattığını, üzerinden indiğini yahut eşeğinin zayıf olduğunu görmek, zarara, ziyana ve yoksulluğa delalet eder.

Bazı tabircilere göre, dişi eşek görmek, kötü huylu bir kadına ve terbiyesiz bir hademe ile tabir edilir. Kendisine eşek sütü getirildiğini ve ondan içtiğini gören hastalığa yakalanır.

Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında dişi eşeğe binen, dünya evine girer. Merkebin katır yavrusu olduğunu gören kimsenin, gayri meşru yoldan çocuk sahibi olacağına delalet eder. Malik olduğu dişi eşeğin, semiz ve kuvvetli olduğunu gören; ümit etttiği şeye kavuşur. İyilik ve mutluluğa erişir.

Siyah eşek; ticarete ve kazanca, yüksek mevkiilere ve sevince delalet eder. Beyaz eşek; saygınlık, mevki, güç, nimet, mutluluk ve rahata işaret eder.

Yeşil eşek; takva yani dinde önde olmaya, doru eşek; ferah bir hayata, yardım ve zafere, sarı yani kula eşek; aksilik, borç, gam ve kedere delalettir.

Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada eşek görmek; şunlarla tabir olunur. Kısmet açıklığı, denilenin yapılması, başkanlık, mal, kadın, cariye, kuvvet, saygınlık ve makam.

Eşek (Dişi)

“Rüyada Eşek (Dişi) Görmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir