Rüyada Efsun Görmek

Ayrıca bkz: Efsuncu Görmek

Bir kimsenin rüyada Kuran’dan bazı ayetleri bir hasta üzerine okuduğunu görmesi, şiddetli ağrıdan ve hastalıklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederden sıyrılmaya delalet eder.

Rüyada sünnetin ve Kuran-ı Kerim’in haricinde bir şey okumak, yalancılığa ve riyaya işarettir. Bu rüyayı gören kişi alim biri ise, halktan öğüt ve nasihati esirgemesiyle tabir olunur.

Rüyada kişi, üzerinde Kuran ayeti okunmuş bir suyu içtiğini veya bir kadeh içindeki okunmuş suyu başkasına içirdiğini görmesi, uzun ömürlü olmaya delalet eder. Yine bir kimse efsun ettiğini veya kendisine birinin efsun ettirdiğini görürse, bu rüya kişinin batıl inançlara sahip olacağına işarettir.

Rüyada bir kimseyi efsunladığınızı görmek, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya, mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize, uzun ömürlü olmaya ve hasta kimse için şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada kişinin kendisinin efsunlandığını görmek efsunlandığınız kişiden zarar görebileceğinize işaret eder. Bir kişinin herhangi bir şeyle kendisini efsunladığını görmek, büyük günah işlediğinize işarettir.

Rüyada ağrı, hastalık, baygınlık gibi şeylerden kurtulmak için efsunlandığını görmek, kişi hasta ise, hastalığının uzun süreceğine; borçlu ise, borçlarını uzun müddet ödeyemeyeceğine; yolculuğa çıkmak istiyorsa, çıkamayacağına işarettir.

Rüyada kişinin kendisinin bir başkasına efsun yaptığını görmesi, o kimseden bir kötülük göreceğine  delalet eder. efsunladığı kişi kadınsa, bir kadının şerrine düşüp halk önünde rezil olacağına; erkekse o adamdan çekinmesi gerektiğine delalet eder.

Efsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir