Rüyada Kabe’de İbrahim (A.S.) in Makamı Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: İbrahim (A.S.)'ın makamını görmek, melikler gibi yüksek mevkiilere geleceğinize veya ilimle haşır neşir olacağınıza, anne ve babanızdan kalacak mirasa nail olacağınıza işaret eder.

Bazen de İbrahim (A.S.)'ın makamına oturmak, had vurulan bir yerde ölünceye kadar eğlenmeye işaret eder.

İbrahim (A.S.)'in makamında bulunduğunu veya o tarafa doğru namaz kıldığını görmek

Bir kimsenin rüyada İbrahim (A.S.)'ın makamında bulunduğunu veya o tarafa namaz kıldığını görmesi "Orada apaçık alametler İbrahim’in makamı vardır." (Sure-i Al-i İmran, ayet 97) mealindeki ayet işaretince, o kimsenin dini koruyan tam bir Müslüman olduğuna ve hacca gideceğine işaret eder.

İbrahim (A.S.)'in makamına girdiğini görmek

Rüyada İbrahim (A.S.)'ın makamına girdiğini gören kimse, korku içerisinde ise emin olur.

 

Kabe’de İbrahim (A.S.) in Makamı kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir