Rüyada Damarlar Görmek

Ayrıca bkz: Şah Damarı

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada görülen damar rüya sahibinin ev halkından o damarın bulunduğu uzva nispet edilen kimsesidir.

Rüyada görülen damarın güzelliği, o kimsenin güzelliğine; damarın bozukluğu ise, o kimsenin bozukluğudur. Bir kimseye rüyada arız olan bir sebepten dolayı bir damarının bozulması, o kimsenin o damarı yerinde bulunan akrabasından birisinin ölümüne delalet eder.

Bazen rüyada damarın kesilmesi ölüm gibi kötü bir şeye veya bir musibete delalet ederse, rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına delalet eder. Eğer tabiri böyle değilse, o kimsenin kendisi ile akrabası arasında ölüm hariç meydana gelecek ayrılığa delalet eder.

Rüyada insana ait damarları görmek aşiret ve kabilesidir. Rüyada damarlarından birisinin yok olduğunu gören kimse, ölüm veya ziyaret etmediği için akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Çünkü insan da ağaca benzer.

Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanının su yolunda meydana gelecek bozukluğa delalet eder.

Rüyada damarların açık olarak onları hiçbir şeyin örtmediğinin görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına delalet eder.

Rüyada kan almak için meşhur olan damarlar ve daima hareketi mutat olan nabızlar; hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine delalet eder.

Damarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir