Rüyada Damar Görmek

Damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsil ettiği kişinin sıla-yı rahimi terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine, Damardan kan kaybı yoksul için mala, zengin için mal kaybına, Damarların çok bariz oolarak görülmesi gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Rüyasında kişi, vücudunda mor, belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine göre yorumlanır.

Rüyada damar görmek güzellikle yorumlanır. Rüyada damarlarinin sistigini görmek güzellesmesi için makyaj yapacagina; damarinin kesildiğini görmek, hastalanacagina; damarindan kan aktigini görmek, ecelinin yaklastigina; damarindan ameliyat yapildiğini görmek, ev halkindan birisinin veya esinin evden ayrilacagina delalet eder. Yorumculardan bazilari damari kişinin bagli oldugu aile ile veya asiret ile de yorumlarlar. Bu yoruma göre, rüyasinda damarinin kesildiğini görmek, aile baglarinin kopmasina delalet eder. Rüyada damarlarinin görünür sekilde açik oldugunu görmek, eger çiftçi ise tarlalarina giden su yollarinin bozulduguna; damarlarinin hepsinin birden kesildiğini görmek, o çiftçi-nin bag veya tarlasina giden su yollarinin tamamen tikandığına delalet eder. Rüyasinda damarindan kan alindiğini görmek, akan kan miktari kadar malindan zarar edecegine veya parasinin elinden çikacagina işarettir. Bir başka rivayete göre de: Damann güzelligi o kimsenin güzelligine, damann bozuklugu ise, o kimsenin bozuklugudur. Bir kimseye rüyada anz olan bir sebepten dolayi bir damannin bozulmasi, o kimsenin akrabasindan birisinin ölümüne işarettir. Bazen damarin kesilmesi rüya sahibinin ölmesiyle akrabasindan aynimasina işarettir. insanin damarlari soy ve kabilesidir. Damarlanndan birsinin yok oldugunu gören kimse, akrabasindan ayrilir. Damarlar bostanin su kanali gibidir. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostaninin su yolunda meydana gelecek bozukluga işarettir. Rüyada damarlarin açik olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatina veya emlak ve akarlarina su vermenin mümkün olmayacagina işarettir. Kan almak için meshur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabizlar, hayat, rizik aile ve asiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarindan kan aktigini gören kimse, zengin ise o kan miktari elinden mal gider. Eger fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Damar

“Rüyada Damar Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda elimin veya parmağımın üzeri kesilmiş ama kesiği görmedim(damarıma gelmiş.) Sadece kanın fışkırdığını hatırlıyorum. Kapatıyorum üzerini bir şeyle. Açıyorum, çeşmeden su akarcasına yukarıya doğru fışkırıyor. Bir de kanın rengi kırmızı değil, daha açık kahverengi ya da turuncu gibi bir renk. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ediyorum.

  2. Rüyamda, rahmetli babamı gördüm, birbirimize çok benzediğimizi konuşurken birden ayaklarımıza baktık. İkimizin de sağ ayak, başparmağımızdan yukarı doğru giden kalın dört beş siyah damar (varise benziyordu) gördüm. Sabah kalktığımda aklımdan bir türlü gitmedi. Bu rüyamın yorumunu bilenler benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir