Rüyada Damar Görmek

Ayrıca bkz: Şah Damarı, Damar ve Sinir, Kan Almak

Rüyada damar görmek damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi, bu damarın temsil ettiği kişinin memleketini terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine işarettir.

Rüyada damardan kan kaybetmek yoksul için mala, zengin için mal kaybına; damarların çok bariz olarak görülmesi, gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Rüyasında kişi vücudunda mor ve belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine göre yorumlanır.

Rüyada damar görmek tabiri güzellikle yorumlanır. Rüyada damarlarının şiştiğini görmek, güzelleşmesi için makyaj yapacağına; damarının kesildiğini görmek, hastalanacağına; damarından kan aktığını görmek, ecelinin yaklaştığına; damarından ameliyat yapıldığını görmek, ev halkından birisinin veya eşinin evden ayrılacağına delalet eder. 

Yorumculardan bazıları, damarı kişinin bağlı olduğu aile ile veya aşiret ile yorumlarlar. Bu yoruma göre, rüyasında damarının kesildiğini görmek, aile bağlarının kopmasına delalet eder. 

Rüyada damarlarının görünür şekilde açık olduğunu görmek, eğer çiftçi ise tarlalarına giden su yollarının bozulduğuna; damarlarının hepsinin birden kesildiğini görmek, o çiftçinin bağ veya tarlasına giden su yollarının tamamen tıkandığına delalet eder. 

Rüyasında damarından kan alındığını görmek, akan kan miktarı kadar malından zarar edeceğine veya parasının elinden çıkacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Damarın güzelliği o kimsenin güzelliğine; damarın bozuklugu ise, o kimsenin bozukluğudur. Bir kimseye rüyada bir sebepten dolayı damarının bozulması, o kimsenin akrabasından birisinin ölümüne işarettir. 

Bazen damarın kesilmesi, rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına işarettir. İnsanın damarları soy ve kabilesidir. 

Rüyada damarlarından birinin yok olduğunu gören kimse, akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanının su yolunda meydana gelecek bozukluğa işarettir. 

Rüyada damarların açık olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına işarettir. 

Kan almak için meŞhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar; hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktarı elinden mal gider. Eger fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Damar

“Rüyada Damar Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda elimin veya parmağımın üzeri kesilmiş ama kesiği görmedim(damarıma gelmiş.) Sadece kanın fışkırdığını hatırlıyorum. Kapatıyorum üzerini bir şeyle. Açıyorum, çeşmeden su akarcasına yukarıya doğru fışkırıyor. Bir de kanın rengi kırmızı değil, daha açık kahverengi ya da turuncu gibi bir renk. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ediyorum.

  2. Rüyamda, rahmetli babamı gördüm, birbirimize çok benzediğimizi konuşurken birden ayaklarımıza baktık. İkimizin de sağ ayak, başparmağımızdan yukarı doğru giden kalın dört beş siyah damar (varise benziyordu) gördüm. Sabah kalktığımda aklımdan bir türlü gitmedi. Bu rüyamın yorumunu bilenler benimle paylaşırsa çok sevinirim.

  3. Şadırvan gibi bir yer abdest almak için ama abdest aldığımı tam görmedim. Daha sonra bir cami içinde müezzinlerin namaz kıldığı minare merdiveni gibi çıkılan üst kata gözümü kapatarak çıkıyorum. Orda bana bir halsizlik geliyor tansiyon düşmesi gibi nefes alamıyorum beni apar topar aşağıya indiriyorlar. Aşağı inerken bir ara gözümü açıyorum ellerim sağa-sola çarpıyor, insanlar benim göğsümde ak ciğerlerin üstünden çıkıp bacaklarıma doğru inen iki tane baş parmak kalınlığındaki damarları gösteriyor. Kendi aralarında bu damarların şişliği kafasına kadar ulaşırsa bu adam ölür gibi konuşuyorlardı.

    Genellikle rüya filan görmem ama bu rüya çok etkiledi beni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir