Rüyada Affedilmek /Affetmek Görmek

Ayrıca bkz: Af Görmek

Günahkar birinin rüyasında Allah tarafından affedildiğini görmesi, tövbe ederek günahlarının affedilmesine veya kefaret vereceğine işaret eder.

Bir kimsenin kendi kusurunu affettiğini görmek, yüksek mertebeye ve uzun ömre; gerek affedilmek gerekse affetmek mutluluğa, huzur bulup güzel işler yapılacağına delalet eder.

Rüyada birini affettiğini görmek, işlediğiniz sevaplardan dolayı Allah’ın sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntüyü delalet eder.

Rüyada birini affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.

Affetmek büyüklüğe işarettir. Rüyada bir kimsenin yaptığı bir hatadan dolayı af dilediğini ve onu affettiğini görmek, herkese karşı iyi kalpli olduğunuza işarettir.

Sizin işlediğiniz birçok suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatalı şekilde davrandığınıza ve bu hatayı mutlaka düzeltmeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karşısında iken bir suçundan dolayı affedildiğini görmek, Allah tarafından günahlarının affedildiğine delalet eder.

Rüyada kendisinin bir başkasını affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yaptığı bir kabahatten dolayı anne veya babasının kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karşı itaatinin gevşediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de, cezaya müstehak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allah tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder.

Bazı yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini affetmek, büyüklüktür ve böyle bir durumda kişi sevap işlemiş olur, demişlerdir.

Bazılarına göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle barıştığınızı ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı işlenen maddi bir hatadan dolayı bir hayli zarara girdiğinize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu, zararını karşılayacak durumda bulunmadığı için ondan bir şey istemediğinize bu şekilde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder.

Bir başka rivayete göre de; rüyada yaptığı suç ve kusurunu affettiğini gören kimse, Allah’ın affına mazhar olacak bir amel yapar.

Bir kimse, başka bir kimsenin kendisinin kusurunu affettiğini görürse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir.

Rüyada kusuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir.

Affedilmek /Affetmek

“Rüyada Affedilmek /Affetmek Görmek” için bir yorum

  1. Rüyada bir arkadaşımın hanımı benimle hanımımı beraber bir kutu gibi bir cihaza bindiğimizi ve gökyüzüne yükseldiğimizi ve günahlarımızın aff olduğunu görmüş. Tekrar kendisiyle eşi de aynı cihaza binmiş amma cihaz artık çalışmamış. Bu rüyanın yorumunu bana bildirseydiniz çok memnun olurdum. Sayqılarımla Sebuhi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir