Rüyada Ehlibeyt (A.S.) Görmek

Allame Meclisî: Rüyada İmam Ali (r.a) ve onun on bir çocuğunu görmek; bulunduğunuz yerde merhamet ve doğruluğun çoğalacağına delalettir.

Müellif: İmam Hasan ve İmam Hüseyin'i görmek; itibar sahibi kimselerle bir arada olacağınıza, onlardan yararlanacağınıza ve bu dünyadan şehit olarak göç edeceğinize delalet eder.

İbn-i Sîrîn: İmam Ali'yi (r.a) mutlu görmek; ilim, cesur ve eli açık kimse olacağınıza…

İmam Ali'yi (r.a) herhangi bir şehirde görmek; o bölgede adalet, merhamet ve takvanın çoğalacağına, eziyetin azalacağına ve dinden sapmış kimselerin oradan gideceklerine… Hz. Fatıma'yı (r.a) görmek; zahit, namuslu ve takva sahibi bir kimse olacağınıza…

Hz. Fatıma'yı mutlu görmek; bulunduğunuz beldede yaşayan insanların ilim ve Kur’an öğrenmek için birbirleriyle rekabet içerisinde olduklarına ve o bölgede iyilik ve bereketin çoğalacağına delalet eder.

Ehlibeyt (A.S.) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir