Rüyada Bina Görmek

Ayrıca Bkz; Bina Kemeri, Adliye Binası

Rüyada binalar, kubbeler görülmesi, o kişilerin çok kıymetli kimselerle dostluklar kuracağına işarettir.

Ayrıca Bkz; Beyt (Ev)

Rüyada yeni yapılmış bir binayı görmek, çevresindeki umulmadık kişi ve kurumlardan yardımlar alacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyada bir binanın temelini attığını ve yaptığını görmesi, onun kültür ve sanata düşkünlüğüne işaret eder.

Rüyada eski bir binanın onarılarak yenilendiğinin görülmesi, rüya sahibinin refaha ve zenginliğe kavuşacağına işaret eder.

Rüyasında bilmediği bir binaya girip orada birtakım ölüler gören kimsenin, öz eleştiri yaparak iyi bir insan olma yönündeki faaliyetlerini çoğaltması gereğine işaret edilir.

Rüyada bir evin kimi bölümlerinin yıkıldığını veya yandığını görmek, kendi evinde bir olumsuzluğun yaşanacağına; evinin büyüdüğünü görmek ise bol, bereketli kısmet ve kazançlar elde edileceğine işaret eder.

Rüyada evin belirli bir miktar genişlemiş olduğunu görmek, rüya sahibinin iş ve kazançlarının genişleyeceğine işarettir.

Rüyada kendini bina yapıyor görmek, o kişinin sağlık sorunu yaşamayacağına ve ferah ile sevincinin artacağın işaret eder.

Rüyada güzel ve yüksek bir bina görmek; rüya sahibinin çevresiyle olan ilişkilerinin güzelleşeceğine, iyi bir evlilik yapacağına, hayırlı çocuk sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada sağlam ve güzel bir bina görmek, sağlıklı ve uzun bir ömür sürüleceğine işaret eder.

Rüyada kendi evini çamurla sıvadığını ve çamurun yaş olduğunu görmek, rüya sahibinin sorumluluk sahibi ve yardımsever bir kişi olduğuna işaret eder.

Rüyada gurbet elde bir bina yaptığını görmek, rüya sahibinin çok sürpriz bir evlilik yapacağına işaret eder.

Rüyada geniş ve yeni bir bina sahibi olduğunu görmek, o kişinin gelirlerinin artacağına ve sağlıklı huzur dolu bir hayat sürebileceğine işarettir.

Ayrıca Bkz; Harap 

Yine rüyada güzel ve temiz bir bina görmek, rüya sahibinin anne, baba ve diğer yakın aile fertlerinin sağlık içerisinde yaşayacaklarına işarettir.

Rüyada kırık, dökük ve pis bir bina görmek, aile fertlerinden bazılarının birtakım sağlık sorunları yaşayabileceklerine işaret eder.

Bina

“Rüyada Bina Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Rüyamda büyük bir binanın aslında koca büyük bir sitesinin yıldığını gördüm. Kendim bizzat yıkılan sitenin enkazında bulunuyordum. Orada “Yeniden inşa edeceğim. Epey zaman alacak” diyordum. Yardım istiyordum. Hiç tanımadığım insanlar vardı, çevremde. “Büyük bir işe giriştik. Hallederiz inşallah” diyorlardı. Sonra başkasının arabasını kullanarak bina için malzeme aldığımı gördüm. Arabasını kullandığım insan da bana her konuda yardımcı oluyordu. Sonra şimdilik arabasının bu kadar kullanmamın yeter olduğunu, beni bir yerde bırakıp geri kalan işler için yardım almaya gideceğini söyledi. Sonra gözümü açmışım. Rüyam neye delalet eder?

  2. Eşim rüyasında yıkılan bina görmüş. Benim de görmemem için gözümü kapatıyormuş.

  3. Rüyamda arkadaşımın ailesine ait iki bina, kocaman bina yıkılıyordu. Ben ailenin bir bebeğiyle dışardaydım yıkım esnasında bebekle kaçıyordum. Arkama baktım, çok yüksek bina eğrildi ve yere yığıldı. Koşuyordum. Arkadaşım birkaç kişiyle içerdeydi. Kimseye bir şey olmamış enkazın arka bölümünde duruyorlar ve sorunu gidermeye çalışıyorduk.

  4. Rüyamda hayatta olmayan ölmüş birini görmek ve onun bana tavsiyesi, yüksek bir binanın önündeyiz ikimizde o bana “Bu binayı sen al” diye ısrarla tekrarlıyor. Beni çok severdi rahmetli. Bu rüya ne, hayırdır acaba? Teşekkür ederim.

  5. Rüyamda büyük bir binanın eşim ve benim üzerime yıkıldığını gördüm ve son anda kurtulduk. Bu rüyanın tabiri nedir?

  6. Rüyamda bir bina içindeyim. Uzun zamandır platonik olarak hoşlandığım adam da binada, bazı katlarda karşılaşıyoruz. Bina da devlet binasıymış. Adamla sonra yüksek katta karşılaşıyoruz, konuşuyoruz. O da yükselmiş, görevi değişmiş. Sonra uyandım konuşurken.

  7. Eski büyük binanın en üst katındayım ve yanımda bir bayan var. Etrafa bakarken 3 uzun mu uzun fabrika bacaları bir anda yıkılmaya başlıyor. Bende bayana diyorum ki çabuk kaçalım bu bina çökecek kurtaralım kendimizi. Kendimizi zor anda kurtararak derin nefes alıyoruz, bende diyorum ki bak ben senin hayatını kurtardım. Anlamı nedir bu rüyanın?

  8. Rüyamda akrabalarla karşı dağa bakarken birden cennet bahçesi gibi görünüyor hafif rampadan aşağı iniyoruz dağın başka bölümünden üstümüze binalar parçalanıp uçuyor sakınmaya çalışıyoruz o anda uyandım yorumlarsanız çok sevinirim.

  9. Ben inşaatta çalışıyorum rüyamda camlı uzun bir bina üzerime yıkıyordu. Anlamı ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir