Rüyada Bilezik Görmek

Ayrıca bkz: İncili Bilezik, Altın Bilezik Bulmak 

Rüyada bekar bir bayanın bilezik görmesi, o kişinin evleneceğine; erkeğin rüyasında bilezik görmesi keder ve üzüntüye işaret eder.

Rüyada koldaki bileziği kırdığını görmek, sağlık sorunları yaşanacağına işaret eder. Rüyada birisine bilezik hediye etmek, rüya sahibinin çeşitli kişilere yardımda bulunacağına işaret eder.

Rüyada kollarında altın bilezik olduğunu görmek, o kişiye bir miras intikal edeceğine yorumlanır.

Rüyada altın bilezik takmak, sevdiğinizin size çok sadık olduğuna işarettir. Rüyada altın bilezik görmek, o kişinin beklenenden erken bir evlilik yapacağının habercisidir.

Rüyada bileziğin çıkarıldığını görmek, rüya sahibinin arkadaşlarıyla arasında birtakım sorunlar çıkabileceğinin habercisidir.

Rüyada bir kadının bilezik takması, mutlu haberler alacağına işarettir. Rüyada kendisine gümüş bilezik takıldığının görülmesi, kazançlarının artacağına ve ilişkilerinin iyi bir döneme gireceğine işarettir.

Rüyada evli bir kadın kendi kendisine bilezik taktığını görürse, gelir ve mülkünün artacağına; evli bir erkek takarsa da beklentilerinin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada tanınan ve ünlü bir kimsenin kendisine bir bilezik verdiğinin görülmesi, kendisi veya kardeşinin bir evlat sahibi olacağına işarettir.

Rüyada kollarında iki değişik altın bilezik olduğunu görmek, sıkıntı ve darlık çekileceğine işaret eder.

Rüyada kollarına altın bilezik taktığını ve bunların büyük geldiğini gören kişinin, bir müddet keder ve sıkıntıya düşeceği rivayet edilir.

Rüyada kollarında gümüşten bilezik görenin, gelir temininde zahmet çekeceği rivayet edilir. Rüyada hangi madenden olursa olsun bilezik görmek, kadınlar için koca, erkekler için de kadın birlikteliğine işaret eder.

Cafer’i Sadık’a göre; rüyada bilezik görmek, beş şekilde yorumlanır: Baş olmak, hikmet, hile, keder, evlat ve kardeş.

Rüyada koluna altın bilezik takmak, kıymetli bir eşyasının çalınacağına; gümüş bilezik takmak, ücretli bir işte çalışıyorsa ücretinin veya maaşının kesileceğine; koluna cam bilezik takmak, iş yerinin değişeceğine; bakır bilezik takıyorsa işinden ayrılacağına işarettir.

Rüyada bir bilezik takınmış görmek, sevgilinizin hiçbir zaman sizi terk etmek istemeyeceğine işarettir.

Rüyada başka birini bilezik takmış görmek, rüya sahibinden pek hoşlanmayacağı bir konuda yardım istenebileceğine işaret eder.

Rüyada bir bilezik kaybettiğini görmek, o kişinin birtakım boş hayaller uğrunda üzülmekte olduğuna işarettir.

Rüyada bir bilezik bulduğunu görmek, rüya sahibinin miras yoluyla bir miktar para veya bir miktar arazi sahibi olacağına işarettir.

Rüyada bulunan bir bileziğin sahibine geri verildiğini görmek, rüya sahibinin başından birtakım sürpriz maceralar geçeceğine işaret eder.

Bilezik

“Rüyada Bilezik Görmek” üzerine 20 yorum

 1. Ben anlamadım şimdi altın bilezik  iyi mi, kötü mü beni net olarak aydınlatır mısınız? Ben kolumda altın bilezik gördüm 2 tane ve bunları bozdurmak suretiyle sevdiğim birine verdiğimi gördüm. İyi mi, kötü mü kafam basmadı, kimin yorumu doğru anlamadım…

 2. Rüyamda anneannemim (çok dindar bir kadındır) bana kocaman bir bilezik taktığını gördüm. Bilezik altındı fakat bileğimden çok geniş bir halkaydı ve ince bir halkaydı. Ama bundan bir rahatsızlık duymadım. Çok sevindim ve kolumun üst bölümüne takarım diye düşündüm.

 3. Halamın kolunda 2 değişik bilezik vardı. 2 tanesi kalın, 2 tanesi de inceydi, ince bileziklerden birini benim koluma taktı ve bana “Sen bunu sakla” dedi. Halam hayatta ve yaşıyor. Bu rüyanın yorumu nedir? En kısa müddet için de cevaplamanız umuduyla.

 4. Ben bekarım. Rüyamda erkek arkadaşım kızıma benim adıma bilezik takıyor, gördüm. İyi mi, kötü mü? Takan insanda bekar.

 5. Rüyamda ayrıldığım erkek arkadaşımın annesi, bize gelip bana ve eski erkek arkadaşımın koluna altın bilezik takıyordu. Bana gelinim diyordu. Ne demek?

 6. Merhaba rüyamda 1 ay önce kaybettiğim (Ölen) teyzemi gördüm. Yatakta birden uzanırken belirdi. Kalktı, oturdu, 2 kolunda da altın bilezikler vardı. Bana döndü, bir şeyler konuştu (hatırlamıyorum). Gözlerimin içine baktı. Sürekli dua ediyordum. “Tamam, artık dur. İyiyim” dedi. Tekrar sırtüstü uzandı dizlerimin dibine, gözlerime bakarak. Elini tuttum, sevdim, öptüm ve kayboldu. Uyandığımda dilim tutulmuş gibiydi. Bir süre konuşamadım, ağladım. Dua ettim. Şükrettim teyzemi bana gösterdiği için yaratana. Lütfen beni aydınlatır mısınız? Çok teşekkür ederim. Saygılarımla, Nejla.

 7. Rüyamda, rahmetli annemin 2 tane altın burma bilezik elindeydi. Bu bilezikleri kuzeninim koluna takacakmış ama takmadı. Annemin elinde gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

 8. Rüyamda iki kolumda Trabzon bileziği olduğunu ve bunları kırıp yediğimi gördüm. Bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum.

 9. Merhaba, ben 3 yıldır kayınvalidemle konuşmuyorum. Şuan hamileyim. Rüyamda doğum yapmışım oğlum olmuş. Kayınvalidem evimize geliyor bana birkaç tane altın bilezik takıyor. Bakıyorum iki tanesi çizik, hasar görmüş çıkarttım ona geri verdim diğerleri kolumda kaldı. Bu ne anlama geliyor bana anlamadım.

 10. Altın bileziğin altını kabuk gibi soyulmuş gümüş metal renk ortaya çıkmış. Ne demek?

 11. Rüyamda eski erkek arkadaşımın her iki kolunda dolu dolu gümüş bilezik vardı. İçlerinde bir tane altın vardı sadece. Ve benimle konuşuyordu. O sırada nişanlısı geldi ve ona “Gidelim” dedi. O da çok isteksiz olmakla çıkıp gitti.

 12. Merhaba, ben rüyamda bize çok para borcu olan kişinin eşinin kolunda, karışık modellerde 10-15 tane altın bilezik gördüm. “Bana ver onları, bizim paramızla aldınız” dedim ve hepsini çıkardım, aldım. Daha sonra diğer kolunda 7 tane ikili burma altın bilezik gördüm, onları da aldım. “Paramız nerde?” dedim. “Neden vermiyorsunuz?” dedim. “Bankaya koyduk” dedi. Ama gerçek hayatta da paramızı alamıyoruz yani dolandırıldık, tanıdığımız kişi tarafından. Rica etsem rüyamın yorumunu yapar mısınız?

 13. Rüyamda ablama 2 tane altın bilezik takıyordum. Ne demek, net olarak anlatabilir misiniz?

 14. Rüyamda nişanlanıyorum ve bir sürü bilezik geliyor fakat bilezikler farklı yani bazıları çok açık sarı ve dandik, bazıları da çok güzel, bunu fark ediyoruz, koluma takmıyorum. Ama neye işarettir?

 15. Tanımadığım bir erkek çepinle kazı yapıyordu birde etrafında altın bilezikler oluşuverdi çeşit çeşit tanıdığım bir arkadaş bir miktar aldı gitti sonra ben bakarken birden altın bilezikleri çeşit çeşit toplamaya başladım. Baya aldım tişörtümün altına göbeğimin olduğu kısma doldurdum düşmesin diye tişörtümü alttan tutuyordum giderken yolda benden önce alan arkadaşla karşılaştım benden almak istedi sıkı sıkı tişörtümü tuttum vermedim kimse fark etmesin diye yolda giderken saklamaya çalışıyordum.

 16. Rüyamda rahmetli babanemin eşimin koluna altın bilezik taktığını ve çok mutlu olduğunu gördüm iki gün sonrada yanımdaki kişilerle kuyumcunun önünde gördüm ikisinin arka arkaya görmeme benim çok ilgincimi gitti. Yorumlar iseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir