Rüyada Dağ Yolu Görmek

Bir dağda patika bir yoldan yürüdüğünü görmek

Bir kimsenin rüyada dağda ve engebeli bir yerden yürüdüğünü görmesi yolcukla tabir edilmektedir.

Bir patikadan aşağıya indiğini görmek

Kişinin rüyasında bir engebeli yoldan aşağıya indiğini görmesi; o kişinin uzakta olan ve beklediği yolcusunun gelmesine yorumlanmaktadır.

Bir patika yolun ortasında durup uzaklara baktığını görmek

Bir kimsenin rüyasında engebeli bir yolda durup uzakları seyrettiğini görmesi; o kişinin gam ve kederden sonra feraha ermesine delalet eder.

Bir dağ yolunda yürürken yorulup bir kenara çöktüğünü görmek

Kişinin rüyasında bir dağ patikasında yürürken yorulduğunu hissedip bir yere oturduğunu görmesi; gören kişinin düşmanları tarafından kandırılacağına delalet şeklinde tabir edilmektedir.

İmam-ı Nablusî'nîn yorumuna göre: Rüyanızda dağ yolu görmeniz; sıkıntı ve beladan kurtulmanıza veya Allah'ın Kur'an-ı Kerîm'inde: "Sizi sarsmaması için yeryüzünde sağlam dağları, yolunuzu bulmanız için de ırmakları ve yolları yarattı. "(Nahl Suresi, ayet: 15) mealindeki ayetin işaretince yolculukla yorumlanmaktadır.

Dağ Yolu kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Dağ Yolu Görmek” için bir yorum

  1. Annem, ben ve bir sürü tanıdıkla otobüse doluyoruz, İstanbul’a yolculuk ediyoruz ama gittiğimiz yollar o kadar dar ve eğimli ki yolun etrafından fındık bahçeleri ve üzerinde taze fındıklar, yemyeşil tarlalar ve yeşil dağlar var. Otobüs şoförü zorlu bir yolculuğun ardından “Son durak” diyor ve biz de korka korka iniyoruz. Meraklı gözlerle etrafımıza bakınıyoruz ki birde ne görelim, muhteşem bir manzaranın tam ortasındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir