Rüyada Zeytin Görmek

Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları içiin mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.

Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

Çok mutlu olacağınız anlamına gelir. İş hayatında büyük başarılara imza atacak, hoş sürprizlerle karşılaşacaksınız.

Yeşil zeytin mal, mülk, kısmettir. Zeytin rüyaları çok hayırlıdır ve bolluğu işaret eder.

Rüyada zeytin görmek, bir çok sekilde tabir olunur; sari zeytin kedere, yesil zeytin mal ve kaybolan mala, siyah zeytin ölüme ve mateme. Rüyasinda zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala, kötüler için ise kedere delalet eder. Bir yerde yigili ve küme halinde zeytin görmek ibadete delalet eder. Abdulgani Nablusi’ye göre; ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate erisir. Sari zeytin yediğini görenin eline mal geçer ve hemen harcar. Siyah zeytin fesat, hüzün ve kederdir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zeytin, mal ve esyadir. Zeytin agaci aile ve çocuklari için mübarek bir adamdir. Bazi tabirciler, zeytin agaci, serefli bir kadin yahut ileride amir olacak bir çocuktur, ya da yüksek bir mevkidir, dediler. Sari zeytin, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin agaci mal, esya ve serefli bir kadindir. Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olmasi yahut onu yemesi hayir ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime işarettir. Rüyada zeytin temizlediğini yahut siktigini gören kimse çetinlik ve meşakkate düser. Zeytin, hastalar hakkinda onlarin kuvvetlerine işarettir, Zeytin, günahkar kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur’an okumaya, kemiklerinde kirik ve çikik olan kimse için kemiginin lyllesmesine küçük için zekaya, fakir için mala işarettir. Ancak insanin, yetismemis yesil zeytin yemesi müstesnadir. O; üzüntü, keder, şiddet ve edecegi borca işarettir.

Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.

Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.

Zeytin

“Rüyada Zeytin Görmek” üzerine 13 yorum

  1. Normal hayatımda da zeytin asla yemeyen biriyim. Olmak istemediğim bir evde zeytin ezmesini yanlışlıkla yedim ve tükürdüm daha sonra aynı kişi ağzım tatlansın diye tatlı yedirdi. Tam izahını bulmam mümkün olamadı tabi. Ancak yakın bir tabir yazabilir misiniz?

  2. Arkadaşım rüyasında beni görmüş. Benim bahçemde çok zeytin ağacı varmış hepsi de yeşilmiş ve biz onları topluyormuşuz. Hatta 3 kutu satmışım, 1 kutu da arkadaşım istemiş ona ayırmışım. Özellikle benim bahçemde beni zeytin ağaçlarıyla görmüş ne demek?

  3. Ben evimin mutfak tezgahının üzerinde karıncalar gördüm ve nereden geldiklerine baktığım zaman mutfak dolabımın içinde zeytin kutusunun devrildiğini ve karıncaların bu zeytinleri teker teker kendi yuvalarına taşıdıklarını gördüm. Onlara hiç dokunmayıp seyrettim ve zeytinler bitince karıncalarında bittiğini gördüm. Bu arada zeytinler siyahtı.

  4. Rüyamda babamla zeytin hasatı yaptım ve hasat makinası parçalandı ki, babam yarı felçli. Yorumlarsanız sevinirim.

  5. Ben rüyamda birine zeytin olup olmadığını soruyorum ve o kişi bana kavanozun içinde olduğunu lakin çürük olduğunu söylüyor. Bu rüyanın anlamı nedir?

  6. Rüyada arkadaşınızın elinde 9 adet siyah zeytin görmek, atmasını istemelerine rağmen zeytinleri atmamasını nasıl yorarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir