Rüyada Zeytin Görmek

Rüyada zeytin görmek; mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya işarettir.

Rüyada ham zeytin görmek; üzüntü, şiddet ve borca delalet eder. Sarı renkli zeytin görmek, dinde üzüntü ve kedere; zeytin ağacı eş ve çocukları için mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.

Rüyada zeytin görmek veya yemek, para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayrimenkul almak demektir. Zeytin ağacı görmek, kısmet demektir.

Rüyada zeytin aldığını görmek ne anlama gelir: Çok mutlu olacağınız anlamına gelir. İş hayatında büyük başarılara imza atacak, hoş sürprizlerle karşılaşacaksınız.

Rüyada yeşil zeytin görmek ne demek: Mal, mülk ve kısmettir. Zeytin rüyaları çok hayırlıdır ve bolluğu işaret eder.

Rüyada zeytin görmek ne demek, birçok şekilde tabir olunur. Sarı zeytin kedere; yeşil zeytin mal ve kaybolan mala; siyah zeytin ölüme ve mateme işarettir.

Rüyasında zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala ve kötüler için işe kedere delalet eder. Bir yerde yığılı ve küme halinde zeytin görmek, ibadete delalet eder. 

Abdulgani Nablusi’ye göre; ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate erişir. Sarı zeytin yediğini görenin eline mal geçer ve hemen harcar. Siyah zeytin fesat, hüzün ve kederdir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zeytin, mal ve eşyadır. Zeytin ağacı görmek, aile ve çocukları için mübarek bir adamdır. Bazı tabirciler, zeytin ağacı, şerefli bir kadın yahut ileride amir olacak bir çocuktur ya da yüksek bir mevkidir, dediler. 

Rüyada sarı zeytin görmek, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin ağacı görmek nedir; mal, eşya ve şerefli bir kadındır. Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olması yahut onu yemesi, hayır ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime işarettir. 

Rüyada zeytin temizlediğini yahut sıktığını gören kimse, çetinlik ve meşakkate düşer. Zeytin, hastalar hakkında onların kuvvetlerine işarettir. Zeytin, günahkar kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur’an okumaya, kemiklerinde kırık ve çıkık olan kimse için kemiğinin iyileşmesi, küçük için zekaya; fakir için mala işarettir. Ancak insanın yetişmemiş yeşil zeytin yemesi, müstesnadır. Ayrıca bu rüya; üzüntü, keder, şiddet ve edeceği borca işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Zeytinyağı, Peynir 

Zeytin

“Rüyada Zeytin Görmek” üzerine 13 yorum

  1. Normal hayatımda da zeytin asla yemeyen biriyim. Olmak istemediğim bir evde zeytin ezmesini yanlışlıkla yedim ve tükürdüm daha sonra aynı kişi ağzım tatlansın diye tatlı yedirdi. Tam izahını bulmam mümkün olamadı tabi. Ancak yakın bir tabir yazabilir misiniz?

  2. Arkadaşım rüyasında beni görmüş. Benim bahçemde çok zeytin ağacı varmış hepsi de yeşilmiş ve biz onları topluyormuşuz. Hatta 3 kutu satmışım, 1 kutu da arkadaşım istemiş ona ayırmışım. Özellikle benim bahçemde beni zeytin ağaçlarıyla görmüş ne demek?

  3. Ben rüyamda tabakta yeşil zeytin varmış ve bozulmuş “Bu yenmez” diyorum. Ne demektir?

  4. Ben evimin mutfak tezgahının üzerinde karıncalar gördüm ve nereden geldiklerine baktığım zaman mutfak dolabımın içinde zeytin kutusunun devrildiğini ve karıncaların bu zeytinleri teker teker kendi yuvalarına taşıdıklarını gördüm. Onlara hiç dokunmayıp seyrettim ve zeytinler bitince karıncalarında bittiğini gördüm. Bu arada zeytinler siyahtı.

  5. Rüyamda babamla zeytin hasatı yaptım ve hasat makinası parçalandı ki, babam yarı felçli. Yorumlarsanız sevinirim.

  6. Ben rüyamda birine zeytin olup olmadığını soruyorum ve o kişi bana kavanozun içinde olduğunu lakin çürük olduğunu söylüyor. Bu rüyanın anlamı nedir?

  7. Rüyada arkadaşınızın elinde 9 adet siyah zeytin görmek, atmasını istemelerine rağmen zeytinleri atmamasını nasıl yorarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir