Rüyada Zelzele Görmek

Bakınız; Deprem

Rüyada zelzele görmek, başınıza çok büyük belalar geleceğine işaret eder. Çok kötü bir rüyadır.

Rüyada zelzele olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder. Zelzele görmek, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanır. Bir dağın zelzele ile yer değiştirdiğini görmek, bulunduğu yere bazı ilahi felaketlerin geleceğine işarettir. 

Rüyada zelzele ile evinin yıkıldığını ve içinde ev halkından sadece kendisinin kurtulduğunu görmek, ecelinin yaklaştığına delalet eder. Rüyada bir yerde bir zelzele olduğunu ve bu yüzden insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğine delalet eder. 

Rüyada yerin sarsıldığını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafından bazı mallara zam yapılacağına ve bundan halkın büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zelzele korkuya işarettir. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye işarettir, dediler. Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkına şiddet ve korku isabet eder. 

Bir kimse rüyada bir yerde zelzele olduğunu ve orada birtakım insanların yere battığını ve bazılarının kurtulduğunu görse, devlet başkanı oraya gelir. Bazen de bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir, dediler. Yer sarsıntısının olduğu yerde devlet başkanı halka zulmeder. 

Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde meydana gelecek canlılığa işarettir. Rüyada yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir. Rüyada görülen zelzele, feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işarettir. Bazen de zelzele, hastalık sebebiyle ölümden kurtulmakla beraber halkın düşeceği izdirap ve kedere; eğer duvarlar yıkılırsa öleceğine işarettir. Bazen de zelzele, rüyayı gören şahsın öleceğine işarettir. 

Rüyada kıtlık olan bir yerde meydana gelen zelzele, ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculuğunu terk etmeye, hanımlar tarafından görülecek sıkıntıya işarettir. Rüyada görülen zelzele, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna işarettir. Zelzele köyde meydana gelecek fitnelere işarettir.

Rüyada zekzele olduğunu görmek, azap ve kedere düşeceğinize işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yer Yarılması / Çökmesi , Harabe 

Zelzele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir