Rüyada Yıldırım Görmek

Bir yere yıldırım düşmesi azaba, hastalığa, yalan haberlere, hoşa gitmeyen sözlere, kıtlığa; Yıldırım günah işleyenler için korkuya yahut ödenecek borca, Bir yere yıldırım düşmesi, oraya zalim bir yöneticinin gelmesine, Yıldırımın bir yere düşüp oraya zaarar vermediğini görmek, devlet adamlarının o yere ilgi göstermelerine delalet eder.

Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekilerin zor, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düştüğünü görmek, çok önemli bir hastalığa yakalanacağınızı belirtir.

Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekilerin zor, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düştüğünü görmek, çok önemli bir hastalığa yakalanacağınızı belirtir.

Rüyada yıldırım düşmesi büyük bir sıkıntı, derttir ama yıldırım düştüğü zaman alevler ortaya çıkarsa bu sıkıntının sonunun çok iyi olacağına işaret eder.

Bir yere yildirim düstügünü görmek, o yer insanlarina aci verecek bir olayin meydana gelecegine işarettir. Kirmani’ye göre, gökten yildirim düstügünü görmek, hayra yorumlanmaz. Cabir’ül-Magnbi’ye göre, yildirim düserek kendini yaktigini gören, hükümet tarafindan cezalandirilir. Yildirim daima hükümet tarafindan gelecek cezalarla yorumlanır. Buna göre görülen rüyalarin daima hükümetle ilgili olaylar göz önünde tutularak yorumlanmasi lazimdir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yildirim bir yere düstügünde azaba işarettir. Çünküyildirim ölüm manasinadir. Yildirim, hastaliga ve yaktigi kimse hakkinda yalan haberlere ve hosa gitmeyen sözlere işarettir.Yildinm düstügü yerde faydali olan bir şeyi yakarsa, borç ve oradaçikaracak kitliga işarettir. Yildirim, günah isleyen kimse için, korkuya veödenmesi gereken borçlara işarettir.Yildinm, feryat etmeye veyamahvolacak veya borçlanilacak büyük bir hususa işarettir.Yildirim düstügü yere zalim bir devlet baskaninin gelmesine işarettir.Yildirim çetin bir ölüme, yangina, yikilma v.s. gibi seylere de işarettir.Hasta olan birisi evine yildinm düstügünü görse ölür. Kaybolmus bir kimsesivarsa, ölüm haberi gelir. Evinde süphe verici bir durum varsa, oraya bir valigelir ve o ev emniyet tarafindan nezaret altinda bulundurulur.Yildinrnlarin birbiri ardinca evlere düstügünü görse, eskiyalarin gizlice halkiçine girmelerine veya haci ile mücahidlerin gelmelerine ya da halkaödettirilecek borçlara işarettir.Birbiri ardinca bag ve bahçelere düsen yildinmiar, afet, bela, vergi ve orayzulüm ve fesadin istila etmesine işarettir.Yildirim, şiddetli korkuya da işarettir. Bir kimse rüyada bulundugu sehiryildirim düstügünü ve oralari yaktigini görse, devlet reisinin o sehregelmesinden dolayi çikacak fesatliga veya o sehirde harp ya da kitlikolacagina işarettir. Bazi tabirciler, yildirimin zararsiz bir sekilde düsmesi,devlet reisinin o sehre ilgi göstermesine işarettir, dediler.

Yakında gelecek olan şaşırtıcı bir habere işarettir.

Yıldırım

“Rüyada Yıldırım Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda bir futbol maçı yapacaktık ama ayakkabım yoktu. Ben de etrafımdaki ayakkabılıktan kime ait olduğunu bilmediğim bir ayakkabı aldım, giydim ve maça başladık. Bir süre sonra üstüme yıldırım düştü ama öyle acı falan hissetmedim ama üstümdeki parlaklığın yıldırım olduğunu bildim. Ne anlama gelir acaba?

  2. Rüyamda yıldırım büyük bir ışık halinde sessizce, yavaş yavaş odada bulunan baskülün içine girdi açıklar mısınız?

  3. Eşim rüyasında, annesinin evi yakınlarında bulunan bir dereye şimşek çakması sonrası bir ateş yanıp kısa sürede sönmesini görmüş bu ne anlama gelir? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir