Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek; habere, gizli olan şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan sonra hidayete, kayıp kimsenin gelmesine, sıkıntıda olanın kurtulmasına, uzaktan gelecek menfaate işarettir. Şimşek görmek, hastanın vefatına; şimşeğin elbisesini yakması -hanımı hasta ise- vefat etmesine, değilse bir üzüntüye delalettir. Şimşek bazen ordunun savaş hazırlığına delalet eder.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek, uğraşmaya işarettir. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin zarara uğrayacağını gösterir.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek, zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin başına birçok sıkıntı geleceğine yorumlanır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır.

Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa, rüyayı görenin geleceği çok iyi olacak demektir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, kısa vadeli zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Eşsiz haberdir. Aynı zamanda kişinin geleceğinin parlak olacağına işarettir. Şimşek, daima korku ve şiddetle yorumlanır.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına işarettir. Şimşek ışığından elini uzatarak bir parçasını avuçları içine aldığını görmek, kendine hayrı ve menfaati olan bir işi yapacağına delalet eder. 

Rüyada arka arkaya şimşek çaktığını görmek, o yıl feyz ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde şimşek çaktığını görmek, zengin olacağına; karanlıkta şimşek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yalnız şimşek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, bazen de görmeye ariz olan zaaflığa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise ölümünden korkulur. Bazen de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeye ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir. Bazı kere de simsek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işarettir.

Rüyada gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa, rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin zuhuruna alamettir. Bir adam şimşekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. 

Rüyada yağmursuz görülen şimşek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir. Bazı tabirciler şimşeği, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir. Şimşeğin elbisesini yaktığını gören kimsenin hanımı hasta ise ölür.

Rüyada şimşek çakması, eşsiz bir haberdir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa, rüya sahibinin geleceği güven altındadır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa büyük bir bolluğa işarettir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek; kazancın artmasına, korkuya kapılmaya, zengin olmaya ve bütün üzüntülerden kurtulmaya işarettir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Gök Gürültüsü, Yağmurda Islanmak

Şimşek

“Rüyada Şimşek Görmek” üzerine 7 yorum

  1. 51 yaşındayım, bir yöneticiyim. Sabah namazından sonra gördüğüm rüyada pencere yanındaki yatağımda yatarken, camdan gelen yıldırım, cam tarafına bakan sağ ayağıma isabet ediyor ve beni manyetik bir alan içine alıyor. Ben acaba ne olacak, kalbim mi duracak, sakat mı kalacağım, ölecek miyim diye düşünürken aniden uyandım. Yorumlarsanız sevinirim. Saygılarımla…

  2. Rüyamda elimden şimşekler çıkıyordu. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Ben şimşek çaktırıyordum, avucumdan çıkıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Rüyamda komşunun bahçesine yıldırım düştüğünü gördüm. Saklandım fakat yıldırım beni takip ediyordu sanki beni bulmaya çalışır gibi saklandığım yerin etrafına düşüp duruyordu. Ailem de “Çıkma sakın oradan” diyordu. Anlamı ne olabilir bunun?

  4. Rüyamda kendimi bir gölün kıyısında görüyorum aniden şimşek çakmaya başlıyor. “Allah'ım nefes alayım yeter” diyorum ve aynı anda belime 13 tane yıldırım düşüyor. Sonra da kendimi odamda görüyorum belimden aşağısı yoktu ve birileri beni almaya geliyordu, sonra da uyandım. Bu rüyanın tabirini yazarsanız sevinirim.

  5. Rüyamda şimşek çakınca çimenlere yatıyordum ve üzerime düşmesinden kurtuldum. Anlamını yazarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir