Rüyada Taç Görmek

Rüyada taç görmek, gümüş taç erkek için asalet ve saltanata, şeref ve itibara; altın taç malının eksilmesine, mekruh işlemeye; altın ve diğer güzel taçlar kadın için evlenmeye, kocası hasta olan kadının tacını çıkarması eşinin vefat etmesine işaret eder.

Rüyada tacını birinin düzeltmesi, dinen salim olmaya; tacın düşmesi ve çıkarılması, üzüntü ve keder getirecek gelişmelere delalet eder.

Bkz: Kral, Kraliçe 

Rüyada taç giydiğini görmek, çok yakında büyük bir murada kavuşacağına; başkasını taç takarken seyrederse, rakipleri arasında yüksek bir mevkiye geleceğine işarettir.

Rüyada başına güzel bir taç taktığını gören bekar kadın çok güzel bir evlilik yapar. Tacın baştan çıkarılması ya da düşmesi, ayrılık ve başarısızlıktır.

Rüyada taç giymek, çok kısa bir süre sonra büyük bir isteğinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Başkasını taç giyerken seyretmek, düşmanlarının karşısında yüksek bir seviyeye yükseleceğine yorumlanır. 

Rüyada taç görmek tabiri; evlilik, işte başarılı olmak, kısmet olarak kabul edilir. Hayatınızda değişiklikler ve güzel yenilikler olacak. Rüyada taç taktığınızı gördüyseniz, bu çok başarılı olacağınız anlamına gelir. Evlilik, işte başarı, kısmet yorumlanır. Mutluluktur.

Rüyada taç görmek veya giymek, geçimde çok sıkıntı çekeceğinize; tacı başkasının giydiğini görmek ise işinizden ayrılacağınıza işarettir. Bir başka rivayete göre de: Bu rüya fazla mala, ilme ve çocuğa işarettir. Rüyayı gören kadın ise evlenmesine, erkekler için taç, elinden gitmesine işarettir. Bir tüccar başından tacın kaldırıldığını ve indirildiğini görse elinden malı gider. Eğer tacı başına makam sahibinin koyduğunu görse, dininde hataya düşer.

Rüyada başından tacının alındığını gören melikin, mülkü elinden çıkar. Rüyada taç, ilme ve Kur’an’a işarettir. Çok kere rüyada taç giymek, yeni bir çocuk veya şehre yahut da düşmanı kahretmeye işarettir.

Rüyada bir kadın başında taç olduğunu görse şeref ve saltanat sahibi yahut zengin bir kimseyle evlenmesine işarettir. Rüyayı gören kadın hamile ise bir erkek çocuk doğurur.

Bir erkek rüyasında başında taç olduğunu görse vali tayin edilir. Bazen de erkeğin başında gördüğü taç; zengin, neşeli ve şerefli bir kadınla evlenmesine işarettir.

Rüyada mücevheratla süslenmiş taç görmek, sadece altın taçtan hayırlıdır. Mücevheratla süslü altın tacın başında olduğunu gören dul bir kadın, soylu, makam ve mal sahibi bir erkekle evlenir. Kocası hasta olan bir kadının başındaki tacının kaçırıldığını görmesi, kocasının vefat edeceğine işarettir.

Rüyada taç görmek tabiri; birleşme, evlilik, işte başarı, kısmet olarak yorumlanır. Başına güzel bir taç taktığını gören bekar kadın herkesi kıskandıracak bir evlilik yapar. Tacın baştan çıkarılması ya da düşmesi, ayrılık ve başarısızlıktır.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Başa Giyilen Taç, Ziynet Eşyası, Cevher 

Taç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir