Rüyada Şeftali Görmek

Tatlı şeftali yemek sevgi ve arsusunundan isteğine kavuşmaya, ekşi şeftali yemek korkuya; Şeftali ağacı zengin ve cömert insana, bu ağacın dibinden şeftali toplamak hasta bir kimseden mala nail olmaya; Şeftali bazen erkek kardeşe ve iyi arkadaşa delalet eder.

Rüyada şeftali görmek , çok kötü haberlere işarettir.

Rüyada olgun şeftali aldığını görmek para kazanmak ve gayrimenkul almak demektir. Bekar bir erkek için bu rüya, zengin ve iyi huylu biriyle evlenmek demektir. Şeftalileri ağaçta görmek ise ünlü ve varlıklı bir aileden birisiyle evlenmek anlamındadır. Evliler için rüyada şeftali görmek ev içinde güzel geçim, huzur ve mutluluk işaretidir.

Elinize attığınız her işte başarılı ve mutlu olacaksınız.

Bekar kimseler için varlıklı biriyle evliliktir. Güzel ve tatlı şeftali çok hayırlı mal ve paradır.

Rüyada şeftali görmek, eger sari ise, hastalık. Rüyasinda vaktinde seftali yediğini görmek, bir, tüccardan iltifat göreceğine delalet eder. Bir ağaçtan seftali kopardiğini görmek menfaate işarettir, Rüyada seftali agaci görmek; kimse ile çalismayi sevmeyen, kendi halinde, herkesle iyi geçinen, her seyden çabuk bikan ve çok çabuk itibardan düşen biri ile kiyaslanir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yedigi seftali eger tatli ise, şehvet ve arzusundan istediğine nail olur. Eger eksi ve aci ise korkuya düşer. Seftali agaci, zengin, büyük, halka yardımda bulunan, secaatli, sıkıntı aninda sebatli bir kimseye işarettir. Mevsimsiz görülen şeftali, hastalıktir. Seftali agacinin dibine düşmüş şeftaliyi topladığını gören kimse, çok hasta bir adamdan mala nail olur. Rüyada görülen şeftali hayirdan geçen seylerin yeniden iadesiyle müjdelenmeye ve geçmiş serrin yeniden dönmesine işarettir. Seftali, erkek kardese ve güzel arkadasa işarettir.

Rüyada pembemsi renkli olgun şeftali aldığını gören para ve mal sahibi olur. Bekar bir erkek için bu rüya, zengin ve varlıklı bir kadınla evliliktir. Şeftalileri ağaçta gören erkek, tanınmış ve zengin bir ailenin kızıyla evlenir. Evliler için bu rüya yuvada huzur ve mutluluktur.

“Rüyada Şeftali Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Kuru bir şeftali aldım aktardan, sadece elimde tuttum. Ne anlama gelir? Bir iki tane daha vardı kurutulmuş meyve.

  2. Rüyamda bir kasa içerisinde kundaklı, beş altı bebek var. İçlerinden sarışın, erkek olanı kucağıma alıyorum. Bebek ateşler içinde yanıyor. Bir kaba ılık su doldurup ateşini düşürmeye çalışıyorum, çocuk iyileşiyor. Kanepenin yanından tutarak yürümeye başladı. Şeftali yiyordum, bir dilim aldı yemeye başladı. Bu arada bekarım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  3. Rüyamda şeftaliyi ağaçtan koparıp yiyordum fakat ikiye bölüyordum. Yarısını eşime veriyordum, diğer yarısını ben alıyordum. İki yarımda da çekirdek vardı ve şeftali sarıydı, çok tatlıydı. Bunun anlamı nedir?

  4. Ben rüyamda oruçtum oruç olduğumu unutup şeftali yiyordum sonra oruç olduğum aklıma geldi ve yediğimi ağzımdan hiç çiğnenmemiş gibi çıktı ama ben çiğnemiştim. Bunun anlamı ne?

  5. Merhaba, iyi günler, rüyamda şöyle bir şey gördüm; cam bir kâsenin içi su dolu ve bu suyun içinde 3 tane olgun ve güzel şeftali yüzüyor, bu ne anlama gelir, yorumunu yapabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler ediyorum. 

  6. Eski oturduğumuz evin küçük bir bahçesi vardı. O bahçede ayva ağacı var. Ben rüyamda bu ayva ağacının ve duvarın arasında bir şeftali ağacı olduğunu gördüm. Ağacın üzeri tüysüz şeftali dolu ve tek bir tanede tüylü şeftali var. Bu şeftalinin bir kısmı biraz çürük ama babam bu şeftaliyi bana veriyor bende şeftaliyi bölüyorum içi sapasağlam tadına bakıyorum çok tatlı adeta bal gibi annemin ve babamın yedikleri tüysüz şeftalilerden daha güzel tadı var bu rüya ne anlama geliyor. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir