Rüyada Badem Görmek

Ayrıca bkz: Badem Şerbeti, Badem Ağacı

Bir kimsenin rüyada badem görmesi veya badem şerbeti içmesi, rahatlık ve geniş rızka delalet eder. Bazen de badem ağacı görmek, cimri ve galip bir adama işarettir.

Rüyada badem görmek, mal ve nimettir. Rüyada görülen badem eğer kabuklu ise meşakkate, iç ise kolaylığa ve mala işarettir.

Rüyada badem görmek, mal, afiyet ve rahatlığa delalet eder. Rüyada tatlı badem helal mala, acı badem ise haram mala işarettir.

Rüyada badem yediğini görmek, vücudun sıhhatine ve ele geçecek bir mala delalet eder. Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye işaret eder.

Rüyada badem ağacı görmek, ev halkına karşı cömert, insanlara karşı cimri birine işarettir. Rüyada görülen acı badem doğru söze delalettir. Badem yaprağı yemek, devlet kapısından istifadeye delalet eder.

Rüyada üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören kimse, yeni elbise giyer.

Rüyada badem görmek, kişinin hastalıklarının sona ermesine veya vazifeden alınmasına işaret eder.

Badem

“Rüyada Badem Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda bir yarışmadaydım sonra kayboldum. Yanımda beyaz kıyafetler giymiş bir kişi beliriverdi ve “Ben layık değilim” diyordu. Ben de “Layıksın” diyordum. Ben de yolumu bulmak isterken bir köye geldik, etrafta 3 harfliler vardı biraz daha gittim ve bir satıcı gördüm ve kümes gibi bir şey aldım. Neden bilmiyorum ücreti ödemek için para verdim ama parayı almadı. “O burada geçmez” dedi. “ileri ki adama git, o değiştirir” dedi. Gittim, parayı verdim. Adam birden havaya badem yaprağına benzer yapraklar ve çakıl tasları attı. “Bunları al” dedi ve ben de 2 tane yaprak ve 2 taş aldım, satıcının yanına gittim. Satıcı dedi ki “Oooo, bu çok fazla.” Ben de “Bilmiyorum” dedim ve aldım kümese benzer şeyi yoluma devam ettim. Giderken ileride uçurum gibi bir şey vardı ve zemin sürükleniyordu. Zemin siyahtı ve üzerinde renkli renkli dumana benzer parçalar vardı, ben de üzerinde gidiyordum. Elimdeki kümes birden ailem oldu. Biz “Allah Allah” diyorduk ve ben bir tarafta da renkler toplanmıştı. Biz Allah dedikçe ailemden bir kişi daha oluyor ve kolumuza giriyordu. Hep beraber “Allah birdir, tektir” diyorduk. Ve uçurum gibi yere doğru sürükleniyorduk ki, yol ikiye ayrıldı ve güzel bir yere doğru gittik. İleri de bembeyaz bir ışık vardı, gözlerimizi kamaştırıyordu ama göremeden uyandım. Bu rüyayı gördüm. Ne anlama geliyor, açıklar mısınız lütfen?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir