Rüyada Su Dolabı Görmek

Rüyada kuyu ve nehirlerden su almak için kurulan döner dolap hareket halinde görülürse ticaret ve yolculuğa; durgun ve kırık halde görülürse, geçimde durgunluğa yahut yolculuğu iptal etmeye işarettir. Bu dolap, malın bekçisine de delalet eder.

Rüyada görülen su dolabı, malın bekçisidir. Bazı tabirciler, dolap dolaşır bir halde bulunursa, yolculuğa; eğer kırılmış yahut durmuş bir halde olursa geçimin durgunluğuna ve yolculuğun iptaline işarettir, dediler. Bazıları da ticaretin iyi gitmesine, durumun yolculuğa dönmesine işarettir, dediler. Eğer dolabın döndüğü zaman neşe verici güzel sesleri varsa, haberlere yahut rüya sahibinin işiteceği Kur’ana işarettir. 

Su dolaplarının sesleri rüyada onu işiten kimse için ağlama ve bağırmadır. Özellikle ızdırap veren ve rahatsız eden bir sesi varsa, ip ve iplik büken dolap, temiz rızık ve bekar için evlenmek ve güzel bir hayattır. Rüyada su ile dönen ve sese çıkaran su dolabını görmek, insanların mallarını meşakkat ve mihnet içinde koruyan hizmetçiye işarettir. Su ile dönen dolaplar, ticaretin canlılığına durumların değişmesine ve yolculuğa işarettir.

İlgili rüya tabirleri için bakınız: Kuyu, Kuyu Dolabı, Akan Su Görmek

Su Dolabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir