Rüyada Sövmek Görmek

Sövmek, söven için yüceliğe, kendisine sövülen için zillete, Adi bir kimsenin iyi bir insana sövmesi, sövene o iyi kimseden gelecek belaya, Sövüldüğünü görmek, o cihetten gelecek eziyete, neticede intikamını almaya; Bazen sövülmek, söven kimse üzerindde bulunan hakka; Kendine iyilik eden velinimetini sövdüğünü görmek ana-babaya asi olmaya, Haktan yüz çevirmeye ya da o kimseye itaat etmemeye; Kayışıksız bir şekilde bir kimseye sövmek, sövdüğü kimseye mağlup olmasına, Birinin kendisine sövdüğünü ve iftirada bulunduğunu görmek, o kimseye zafer bulmaya, mazlumun zalime zafer bulmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Küfür / Küfretmek.)

Rüyada sövmek, sövülen kimse için zillete, soven kimse için de, izzete işarettir. Ancak adi bir adamin iyi bir kimseye sövmest, soven kimseye sövülen kimse tarafindan bir belfi erisir.Bir kimse rüyada birisinin kendisine sövdügünü görse, o kimse tarafindan eziyet ve ceza görür. Ancak sövülen kimse sonra ondan intikamim alir. Bazi tabirciler, sövülen, kimsenin soven kimse üzerinde bulunan hakkina işarettir, dediler. Rüyada sövmek öldürmege işarettir. Rüyada itaat etmesi gereken ve kendisine ihsan ve yardimda bulunan bir zata sövmek, anababaya asi olmaga ve Allah (C.C.)dan yüz çevirmeye veya rüyada sövmüs oldugu kimseye itaat etmemeye işarettir.

Sövmek

“Rüyada Sövmek Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda dayımı görüyorum. Çok içkili, sarhoş olmuş bir vaziyette, evimin önüne geliyor. Ve bana küfür ediyor, aileme küfür ediyor. Önceleri sarhoş olduğu için seslenmiyorum. Fakat birkaç kez gidiyor, geliyor. Bu durum tekrarlıyor. Rüyamda gördüğüm ev farklı ama benim evimmiş. Ben de dayımın son gelmesinde balkona çıkıyorum ve kendisi gibi bir dayım olmasından dolayı utandığımı söylüyorum. Yakışıksız hareketlerinden dolayı üzüldüğümü dile getiriyorum. Tam olarak kelimeleri hatırlamıyorum ama daha fazla bu hareketlerine devam etmemesini ikaz ediyorum. Daha sonra dayım haykırarak başka bir kadının varlığından ve onu çok sevdiğinden, onu çok sevdiği için böyle davrandığından bahsediyor, ağlıyor. Onun o haline üzülüyorum ve kendisine o halde karını boşa sevdiğini al böyle davranarak kendisini küçük düşürdüğünü söylüyorum. Üzerime yürüyor ve bana çıkarıp iki tarafı da kesilmiş, orta kısmı kalmış, bir muz uzatıyor. Onu yiyorum. Ve bu olay rüyamda, gece oluyor. Kimseler duymasın diye çok sessiz hareket ediyorum. Böyle de uyanıyorum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Bu arada bir erkek bebek bekliyorum. Rüyamın bununla bir alakası var mı? Merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir