Rüyada Sınıkçı Görmek

Bakınız; Kırık-Çıkıkçı.

Rüyada sınıkçı görmek, kul haklarına adaletle hüküm veren, ölçü ve tartıları düzelten, becerikli ve olgun başkana delalet eder. Sınıkçı görmek; böbürlenmeye, zulme ve yılmadan çalışmaya delalet eder. Çünkü sınıkçı kırık ve çıkıkları birbirine bağlar. Islahı kabil değilse keser. 

Rüyada sınıkçı görmek tabiri, üzüntü ve kederlere de delalet eder. Bazen sınıkçı görmek, mühendise delalet eder. Sınıkçı görmek, bina yapıcısına gönülleri kırık olan hakiki gönüllerini tamir ve hoş eden ikram sahibi bir kimseye delalet eder.

Rüyada yılana ilaç yaptığını ve kemiklerini sardığını gören kimse, zalimlerin yaptıkları zulümlerine yardım eder. Sınıkçı görmek, hakim, başbakan, fakıh, büyük kimse, kavaf ve terzi gibi hayırlı olan herkese delalet eder.

Rüyada bir işi veya kırık ve çıkığı için bir sınıkçının yanında durduğunu gören kimsenin haline bakılır; eğer rüyasını anlatırken boynunda bir çıban çıktığını görerek sınıkçıya gittiğini ve onu delerek içinde bulunan iltihabın hepsini akıttı derse, o kimsenin bir hakim veya bir alim huzurunda yapacağı şahitliğe veya yerine getireceği bir adağa ya da ödeyeceği bir borca delalet eder.

Bir kimsenin rüyada eklemlerinin ayrıldığını veya kemiklerinin dağıldığını ve sınıkçının da onların bazısına eklediğini, hatta iyileştirdiğini görmesi, o kimsenin bir elbise ve kaftanı söküp dağıtmasına ve onu dikmek için bir terziye vermesine delalet eder. 

Rüyada sağ elinin eklemlerinin ayrıldığını ve sınıkçı onu sararak boynuna astığını görse, bir adamın o kimseye meşru bir işi yapması için cebretmeye; meşru olmayan sanat ve içten el çektirmesine ve onu sadaka kabul etmekten men etmesine delalet eder. Eğer ayrılan eklemler, onun iki ayağında veya bir ayağında olursa yine tabiri yukarıda anlatılan gibidir. Ancak rüya sahibinin bir hayvanı varsa, onda bir hastalığın çıkmasıyla baytara muhtaç olmasından korkulur.

Sınıkçı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir