Rüyada Ayna Görmek

Ayrıca bkz: Ayna Kırılması, El Aynası, Madeni Ayna

Rüyada aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa delalet eder. Alimler demiştir ki kendini gören kendi gibi bir eş veya çocuk ister, baktığı gözler kendinde bir başka insanın silüetidir.

Rüyada aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya delalet eder bu kişi ne istediğini bilmemektedir, bilmesi durumunda kendini aynada görür.

Rüyada aynanın güzelliği kadının güzelliğine delildir, estetik kadına özgülendiğinden aynalar kadınlar için erkeklerden daha önemli olmuş aynadaki güzellikte kadının güzelliğini anlatır şeklinde tabir olunmuştur.

Rüyada aynanın kırılması uğursuzluk sayılmıştır ve kadının ölümünün habercisidir. Aynanın çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe böyle birinin hayatınıza gireceğine işaret eder.

Rüyada temiz aynaya sevinçle bakmak sıkıntıdan kurtulmaya, kendi yüzünüzün güldüğüne tanık olacağınıza delalet eder. Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe ışıltısının çokluğu bunların da çok olacağına işaret eder.

Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine, kalpte bir kırılma ya da yaşanan kötü bir olay sonucu kalacak olan burukluğa işaret eder.

Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğunun habercisidir.

Rüyada ayna içinde ayna görmek yolculuğa çıkacağınıza ve geçmiş sizleri unutacak kadar uzun süre bir yerlerde kalacağınıza işaret eder, büyük bir değişimin habercisidir.

Rüyada aynaya uzaktan bakmak ve aynada belli belirsiz birilerini görmek yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir.

Rüyada aynanın sizin yüzünüzden veya elinizde iken kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

Rüyada ayna silmek, o aynaya sürekli bakacağınıza yani bir konuda şanlı, şöhretli, ünlü olmaya delalettir. Rüyada ayna sırlamak bir kötülüğe, sırları dökülmüş ayna, kazançlı bir yardım almaya ihtiyaç duyacağınıza ve işin ehli tarafından yardımınıza yetişileceğinin habercisidir.

Rüyada yuvarlak ayna görmek dedikodular yüzünden üzülmeye; çerçeveli ayna, para kaybına; kırık ayna, eşin ölümüne; aynanın kaybolması, büyük paralar kazanmaya işarettir.

Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde mutluluk, ama aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu görmek önünde sıkıntılarla dolu bir döneme girildiğine işarettir.

Rüyada ayna satmak, işlerde zarara girmek demektir.

Rüyada sizin baktığınız aynada başka bir kişiyi görmek başkaları tarafından kullanılacağınız anlamına gelir.

Rüyasında kendisini aynaya bakarak güzel gören kimsenin önünde mutluluk verecek bir devre vardır. Bitkin ve çirkin gören kimse ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

İbn-i Sirin’e göre; rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, yükselmeye ve mevki sahibi olmaya delalet eder. Birine bir ayna verdiğini gören ona malını vermiş sayılır.

Kirmani’ye göre: Bir aynaya baktığını görenin eşi hamile ise kendisine benzeyen bir oğlu olur. Eğer bu rüyayı kadın görmüşse, rüya yine aynıyla çıkar. Hamile bir kadın rüyasında aynaya baktığını görse kendisine benzer bir kız çocuğu doğurur. Eğer bu rüyayı gören hamile değilse kocası ile aralarında kavga çıkar ancak kısa süre sonra düzelir. Bir çocuk rüyasında aynaya baktığını görse, kız kardeşi olur. Bir memurun aynaya baktığını görmesi işinden kovulacağına işarettir.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyada aynada güzel bir yüz görmek ferahlık ve sevinçtir. Çirkin yüz görmek ise hüzün ve kederdir.

Ebu Said El-Vaize göre: Ayna yorumunda ikilik vardır. Çoğunluk, aynanın rüyada görülmesini mürüvvet olarak kabul ediyor. Aynada yüzünü gören bolluğa kavuşur. Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah gören, eğer aslında öyle değilse, halka karşı cömert davranır ve herkese iyilik eder olarak tanınır. Eğer sakalını beyaz görse fakir düşer. Yüzünde beyaz kıllar olduğunu ve onları yolduğunu gören, bulunduğu dereceden daha aşağılara düşer.

Bazıları demişlerdir ki: Ayna eş ve aynanın kırılması ise eşlerden birinin ölümüdür. Aynada bir kadının tenasül aletini gören sıkıntıdan kurtulur. Bir aynayı sildiğini ve parlattığını gören içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler. Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir şeye baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar. 

Rüyada aynaya baktığını gören kimse, evlenir. Eğer eşi kaybolmuşsa veya kendinden ayrılmışsa yanına gelir. Eğer rüya sahibi Cumhurbaşkanı veya vali gibi büyük bir vazifede ise, vazifesinden alınır. Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı elinden gider. Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür.

Rüyada aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulunduğu yerde otoritesine veya ticaretine veya diğer şeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür. Bazı tabirciler rüyada gümüşlü bir aynaya baktığını gören kimse, sıkıntı, keder ve korkuya düşer dediler.

Rüyada altın ayna görmek dinen kuvvet, zenginlik ve vazifeden atıldıktan sonra yeniden ise girmektir. Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işaret eder. Ayna içinde aynanın yolculuğa ve aynada görülenle ilişkili bir hamileliğe işaret eder. Söyle ki aynada görülen kadın ise, bazen o, dişi bir çocuk, erkekse, erkek bir çocuk olur. Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini başka bir şekilde görse, o kimse malca zarar eder, aklı noksanlaşır.

Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde gören kimsenin, bir kızı olur, bekar ise evlenir. Rüyada kendisini aynada gören kadın hamile ise karnındaki çocuk kendisine benzeyen bir kız çocuğudur. Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur. Aynaya arka tarafından baktığını gören kimse, hanımına arka taraftan yakınlıkta bulunur. Cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kimsenin, üzüntü ve kederleri gider. Paslı ayna kişinin kötü halidir. Aynanın temiz olmayıp kirli olması rüya sahibinin büyük bir üzüntü ve kederi bulunduğuna delalet eder.

Rüyada bilinçli olarak ayna kırmak çevrenizdeki insanlara karşı ters cevap vermek huyunuz olduğu için bütün dostlarınızla olan ilişkilerinizin bozulacağına işarettir.

Ayna

“Rüyada Ayna Görmek” üzerine 33 yorum

 1. Rüyamda kızım balkondan aşağı düşüyor ama bir şey olmuyor. Kızımı uyutuyorum sonra doktora götüreyim diyorum. Bir anda ağzını içinde yuvarlak ama 3 parça halinde ( yani kırılmış olarak) gördüm ve sonra iki tane de kız çocuğumun olduğunu gördüm çok güzellerdi ama kafaları bedenlerinden çok büyüktü yani özürlüydüler bana yorumu çabuk gönderir misiniz acaba çok merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim…

 2. Rüyamda yatak odamda ağlıyordum ve dolabın aynasını kırıyordum. İntihar etmeye kalktım, eşim bana bakıp gülüyordu. Bu ne demek oluyor?

  1. Eşin senin onu ne kadar sevdiğini görüp seviniyor. Sen kendi kuruntularından dolayı aynayı kırmışsın ama o aynayı kırmak kuruntularından kurtulacağın anlamına gelir, diye yorumlamak istiyorum.

 3. Elimde yuvarlak ya da oval (20cm) civarında bir ayna vardı. İçinde kendimi görmedim. Ama bu aynadan üç ayrı ayna çıktı veya üç ayrı aynaya dönüştü. Ne anlama gelir?

 4. Rüyamda 17-18 yıl önce ölen anneannemi aynada gördüm, yüzünü. Acaba anlamı ne?

 5. Rüyada dikdörtgen bir aynada siyah insanlar görmek ve onların sizi öldürmeye çalışması ne anlama gelir?

 6. Rüyamda hiç tanımadığım üç kadın ve iki çocuk evime gelmişti sözde misafirler ama ben onları hiç tanımıyordum. Onlar da hiç bir şey yokmuş gibi oturdular ve onları hiç sevmedim. Sonra misafirin küçük kızı benim aynama taş attı ve aynam kırıldı. Ben çok korktum.

 7. Arkadaşlar rüyamda çok aşırı bir şekilde burnum kanıyordu. Kan rüyayı bozar biliyorum fakat devamı çok ilginç. Daha sonra kanı temizlemek adına lavaboya gittiğimde yüzümü yıkadım kafamı kaldırdım aynada kendimi gördüm burnum hala kanıyordu fakat arkamda gayet normal bir halde olan bir tane daha ben vardı. Korkuyla arkamı dönmemle uyanmam bir oldu. Çok ilginç gerçekten bir anlam veremedim ben.

 8. Rüyamda çatlamış bir ayna vardı ve ben aynadan kendime bakıyordum. Annem “Aynayı kim çatlattı?” diyordu. Ben de aynayı saklıyordum. Lütfen yorumlar mısınız?

 9. Selamünaleyküm. Bu gece rüyamda kendimi aynaya bakarken gördüm. Kendimi iyice inceledikten sonra birdenbire ben yerimde sabit dururken, aynadaki ben hareket etmeye başladı. Çok ilginç bir rüyaydı. Acaba bunun tabiri ne olabilir?

 10. Aynayla yapılan beyin cim lastiği hareketi vardır. Bunu küs olan kuzenime yaptırıyorum. Küs olan kuzenim diğer kuzenimle birlik olup (onlarda küs) bana doğruyu sonucu söylemek için birlik oluyor. Diğer kuzen sonunda doğruyu söylüyor sonra bu hareketi halama (diğer konuştuğumuz kuzenin annesi ) yaptırmaya çalışıyorum. Yaparsan 7000 TL iddiasına giriyor. Bu tuhaf rüyada görülen ayna ne demek?

 11. Arkadaşlar, ben rüyamda aynanın içine cin girdiğini ve kaybolduğunu gördüm bu neye işaret? Bana lütfen yardım edin. Sonra da bize doğru geldi, ben de Ayetel kürsi okudum gitti, kayboldu ama çok terletti bu rüya beni.

 12. Rüyamda bir erkek arkadaşımın odasına gidip onu çağırmıştım onu çağırırken aynada kendimi hoşlandığım çocuğun yüzü olarak gördüm anlamadıysanız kendimi değil hoşlandığım bir erkeği gördüm… Cevabı hemen yazarsanız sevinirim.

 13. Rüyamda aynaya bakıyordum ayna temiz bir ayna, aynada kendi yüzüm yerine yakın bir kız arkadaşımın yüzünü görüyordum. Neye yorumlanır?

 14. Boydan boya bir sürü aynalar vardı, koca bir balkona çıkmıştım etraf deniz, göl. Kocaman aynaya baktığımı hatırlamıyorum kaçıyordum ve o balkona gelmiştim kocaman aynalar vardı, karşısında durdum.

 15. Rüyamda en sevdiğim arkadaşım bize gelmişti ve bana ayna hediye etti. Yorumlarsanız sevinirim.

 16. Rüyamda duvardaki ayna kırıldı ve bir parçası elimde kaldı. Eşim yeni bir aynayı aynı yerine taktırmamış çok üzülür ve anladığıma uyandım.

 17. Ben rüyamda öbür dünyayı gördüm tüm insanlık oradaydı melek gibi bir varlık hepimize el aynası verdi ve ne gördüğümüzü söylememizi istedi ben isteksizce baktığımda korkarak kendimi iblis olarak gördüm ve bağırdım. Melek yanıma geldi ve sen cehenneme gideceksin dedi ben bağırdım ve korktum uyandım bu ne anlama geliyor?

 18. Rüyamda, bir evde aynanın içinden geçerek başka bir evde olduğumu gördüm. Sonra o evdeki başka bir aynadan geçerek, başka bir evde bulunduğumu ve bu olayın sürekli olduğunu gördüm. Sürekli aynalardan geçerek, kendimi başka bir evde buluyorum.

 19. Rüyamda yuvarlak bir aynaya bakıyordum yansımam benden farklı turuncu saçlı güzel bir kadın olarak gördüm kendimi. Ayna çatladı, sonra bende çatlayan yerden tutup aynayı söküp parçaladım. Anlamı nedir bu rüya gerçekten çok aklımda kaldı?

 20. yuvarlak bi aynaya bakarak yuzumdeki kiriwlar beni cok uzerken babamin sessizce beni izlemesi…ne anlama gelir acaba?(27yawindayim ve hamileyim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir