Rüyada Salih Kimse/ Kimseler Görmek

Bakınız; Evliya, İlahi Varlıklar, Alim

Rüyada Allah (C.C.)’ın sevdiği kimseleri veya onlardan birisini görmek, açtıkları iyi yolun devam etmesine işarettir. Salih kimseler cemaatleri için öğüt veren mübarek kimselerdir. Onlardan bazısı bilinir, bazısı ise bilinmezler. Bir kimse rüyada bilinen ve tanınan bazı salih kimselere dönüştüğünü görse, onların gidişatında ve karşılaştıkları üzüntü ve kederde onlara halef olur ve onların mertebesince o kimseye dünyanin bazı keder ve vahşeti isabet eder, sonra düşmanlarına galip gelir.

Bir kimse rüyada ölmüs bazı salih kimselerin bir şehirde sağ olduğunu görse, o şehir halkının kavuşacağı bolluğa, sevince, valilerinden görecekleri adalete ve başkalarının tutumunun iyi olacağına işarettir.

Rüyada ölmüş olan salih kimselerin bazılarını sağ olarak görmek, o şehirde yaşayan kişilerin sıkıntılarının azalacağına, darlıktan kurtulmalarına ve onların valilerinin adil olmasına ve reislerinin halinin ıslahına işarettir. Bir kimse rüyada bilinen salihlerden bazısına tahavvül ettiğini görse, gördüğü kimsenin mertebesi miktarınca dünyanın gam ve kederleri kendisine isabet eder, sonra muradına nail olur.

Salih Kimse/Kimseler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir