Rüyada Sadaka vermek Görmek

Rüyada sadaka verdigini gören, eger alim ise, ilminden kazanir, eger bir devlet adami Ise san ve serefi artar, tüccar ise ticareti çogalir, sanatçi ise halk ondan fayda görür. fakir ise zengin olur. Kirmani’ye göre; rüyada sadaka verdigini görmek, korku ve düsünceden kurtulmak, bela ve afetlerden emin olmak ile tabir olunur. Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyada sadaka verip bir fakiri sevindirdigini gören, hasta ise iyilesir. Sikintisi varsa geçer. Tutuklu ise kurtulur. Eger günahkar ise Allah’u Teala onu tövbe etmege nail eder. Dinsiz ise Islamiyet’i kabul eder. Sadaka verdigini görmek her durumda mutluluk ve ikbale delalet eder. Herkese sadaka dagittigini gören kimsenin malinda bereket olur. Abdulgani Nablusi’ye göre; Rüyada sadaka, belalarin define, hastalarin iyilesmesine, rizk ve berekete, nimete delalet eder. Rüyasinda ölmüs hayvan, sarap, ve çöp gibi sadaka olarak verilmesi caiz olmayan seylerden birini sadaka verdigini görmek, kendi malinda ve baskasinin malinda, kendilerine kötülük getirecek bir is yapmis olacagina isarettir. Çünkü fenaliga fenalik, günaha günah ile karsilik verilir. Rüyasinda helal ve iyi bir seyi sadaka olarak verdigini gören, eger hayvan ticareti yapiyorsa, o isinde bereket görür, eger çiftçi ise ürününde bereket ve feyiz bulur. Sadaka vermek hayir ve berekettir. Taninmis zenginlerden birine sadaka verdigini görmek, o zenginin fakir olarak sadakaya muhtaç olacagina delalet eder. Fahise bir kadina sadaka vermek tövbe etmesine; hirsiza sadaka vermek, hirsizliktan vazgeçecegine isarettir. Ibn-i Kesir’e göre; rüyada sadaka vermek, malini çogaltmak, düsmani çildirtmaktir. Çünkü sadaka ile seytan kahredildigi gibi, sadaka vermek rüyasi da hayir ve bereket ve mal çokluguna delalet eder. Rüyada gizli sadaka veren, eger asi ise, günahlari bagislanir. Bazen sadaka vermek ilim adamlarina ve büyüklere yaklasmaya da delalet eder. Rüyada kendisinden sadaka istenip verdigini gören, Alim ise halk ondan ilim ögrenir, devlet adami ise sözü geçerli olur, tüccar ise halk ondan faydalanir. Sanatçi ise bir çok çirak yetistirir. Rüyada bir yoksula yemek yedirmek korkudan emin olmaya, sikintidan ve kederden kurtulmaya; bir dinsizi doyurmak düsmanini kuvveti indirdigine isarettir. Rüyada sadaka verdigini görmek bazen tespih çekmege, kabir ziyaretine ve Kur’an okumaya delalet eder. Rüyada sadaka vermek, korku ve endiseden emin, bela ve afetten kurtulmaya isarettir.

Sadaka vermek kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Sadaka vermek Görmek” üzerine 7 yorum

  1. İyi günler. Ben rüyamda birkaç fakire sadaka dağıtıyorum ama birine diğerlerine göre az verdiğim için sürekli benden sadaka istiyor ve ben cebimdeki bütün bozuklukları verdiğim halde halen istiyordu ve o ara uyandım.

  2. Rüyamda evimde oturuyorum, ailemle. Gündüz vakti birden çok şiddetli bir ses geliyor ve sallanmaya başlıyoruz, deprem gibi. Sonrasında herkese “Şehadet getirin” diyorum. Ve balkona çıkıyorum ve gökyüzünde bulutun üstene iki satırlık Kur’an’dan bir yazı çıkıyor ama bu taşa yazı yazmak gibi ses çıkartıyor. Sonrasında bir ses duyuyorum. O ses bana diyor ki; “Şimdi cennetle cehennemin resimlerini göreceksin” Resimlerde kutucuk şeklinde çıkıyor. Ama okuyamadım ne yazdığını. Bu rüyanın anlamı nedir?

  3. Birkaç gündür hep aynı rüyayı görüyorum. Dilenci bir gencin önünden geçip gidiyordum. Eski bir tarih söyleyip yardım istiyordu. O tarihe hiçbir anlam veremiyordum. Bir gün gene aynı rüyayı gördüm. Gene o gencin önünden yürüdüm geçtim sonra geri dönüp ona bir miktar para verdiğimi gördüm. Hiç bir anlam veremiyorum bu rüyaya.

    1. Belki bir tarihte birine para verecektin, borcun vardı ve unuttun. Bu rüya ona işaret olmasın?

  4. Rüyamda sadaka kutusuna sadaka koyduğumu ve bir arkadaşımın da çalar gibi elini daldırıp avuçlayıp çaldığını gördüm. Sadaka kutusunun olduğu yerde toplantıdaydım ve kartvizit dağıtıyordum 3 kişiye kartvizit verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir