Rüyada Sadaka Vermek Görmek

Rüyada sadaka verdiğini gören, eger alim ise, ilminden kazanir, eger bir devlet adami ise şan ve şerefi artar, tüccar ise ticareti çoğalır, sanatçı ise halk ondan fayda görür. fakir ise zengin olur.

Kirmani’ye göre; rüyada sadaka verdiğini görmek, korku ve düşünceden kurtulmak, bela ve afetlerden emin olmak ile tabir olunur.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyada sadaka verip bir fakiri sevindirdiğini gören, hasta ise iyilesir. Sikintisi varsa geçer. Tutuklu ise kurtulur. Eger günahkar ise Allah’u Teala onu tövbe etmeye nail eder. Dinsiz ise İslamiyet’i kabul eder. Sadaka verdiğini görmek her durumda mutluluk ve ikbale delalet eder. Herkese sadaka dagittigini gören kimsenin malinda bereket olur.

Abdulgani Nablusi’ye göre; Rüyada sadaka, belalarin define, hastalarin iyilesmesine, rızık ve berekete, nimete delalet eder. Rüyasinda ölmüs hayvan, sarap, ve çöp gibi sadaka olarak verilmesi caiz olmayan şeylerden birini sadaka verdiğini görmek, kendi malinda ve baskasinin malinda, kendilerine kötülük getirecek bir is yapmis olacagina işarettir. Çünkü fenaliga fenalik, günaha günah ile karşılık verilir. Rüyasinda helal ve iyi bir şeyi sadaka olarak verdiğini gören, eger hayvan ticareti yapıyor ise, o isinde bereket görür, eger çiftçi ise ürününde bereket ve feyiz bulur. Sadaka vermek hayir ve berekettir. Taninmis zenginlerden birine sadaka verdiğini görmek, o zenginin fakir olarak sadakaya muhtaç olacağına delalet eder. Fahise bir kadina sadaka vermek tövbe etmesine; hirsiza sadaka vermek, hirsizliktan vazgeçeceğine işarettir.

Ibn-i Kesir’e göre; rüyada sadaka vermek, malini çoğaltmak, düşmanı çildirtmaktir. Çünkü sadaka ile seytan kahredildigi gibi, sadaka vermek rüyasi da hayir ve bereket ve mal çokluğuna delalet eder. Rüyada gizli sadaka veren, eger asi ise, günahlari bagislanir. Bazen sadaka vermek ilim adamlarina ve büyüklere yaklaşmaya da delalet eder. Rüyada kendisinden sadaka istenip verildiğini gören, Alim ise halk ondan ilim öğrenir, devlet adami ise sözü geçerli olur, tüccar ise halk ondan faydalanir. Sanatçi ise bir çok çırak yetiştirir.

Rüyada bir yoksula yemek yedirmek korkudan emin olmaya, sıkıntıdan ve kederden kurtulmaya; bir dinsizi doyurmak düşmanını kuvveti indirdigine işarettir.

Rüyada sadaka verdiğini görmek bazen tesbih çekmeye, kabir ziyaretine ve Kur’an okumaya delalet eder. Rüyada sadaka vermek, korku ve endişeden emin, bela ve afetten kurtulmaya işarettir.

“Rüyada Sadaka Vermek Görmek” üzerine 7 yorum

  1. İyi günler. Ben rüyamda birkaç fakire sadaka dağıtıyorum ama birine diğerlerine göre az verdiğim için sürekli benden sadaka istiyor ve ben cebimdeki bütün bozuklukları verdiğim halde halen istiyordu ve o ara uyandım.

  2. Rüyamda evimde oturuyorum, ailemle. Gündüz vakti birden çok şiddetli bir ses geliyor ve sallanmaya başlıyoruz, deprem gibi. Sonrasında herkese “Şehadet getirin” diyorum. Ve balkona çıkıyorum ve gökyüzünde bulutun üstene iki satırlık Kur’an’dan bir yazı çıkıyor ama bu taşa yazı yazmak gibi ses çıkartıyor. Sonrasında bir ses duyuyorum. O ses bana diyor ki; “Şimdi cennetle cehennemin resimlerini göreceksin” Resimlerde kutucuk şeklinde çıkıyor. Ama okuyamadım ne yazdığını. Bu rüyanın anlamı nedir?

  3. Birkaç gündür hep aynı rüyayı görüyorum. Dilenci bir gencin önünden geçip gidiyordum. Eski bir tarih söyleyip yardım istiyordu. O tarihe hiçbir anlam veremiyordum. Bir gün gene aynı rüyayı gördüm. Gene o gencin önünden yürüdüm geçtim sonra geri dönüp ona bir miktar para verdiğimi gördüm. Hiç bir anlam veremiyorum bu rüyaya.

    1. Belki bir tarihte birine para verecektin, borcun vardı ve unuttun. Bu rüya ona işaret olmasın?

  4. Rüyamda sadaka kutusuna sadaka koyduğumu ve bir arkadaşımın da çalar gibi elini daldırıp avuçlayıp çaldığını gördüm. Sadaka kutusunun olduğu yerde toplantıdaydım ve kartvizit dağıtıyordum 3 kişiye kartvizit verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir