Rüyada Saç Kesmek Görmek

Rüyada saçını kestirdiğini görmek, bir para cezası vereceğinizi gösterir. Rüyada kesilen saçın önüne düştüğünü görmek, bir suçtan dolayı mahkemelik olacaksınız demektir.

Rüyada saç kesmek görmek, zaruri ve çok önemli bir iş için yüklü miktarda para harcayacağınıza delalet eder. Bu ihtiyaçları karşılarken nakit sıkıntısı çekeceğinizi işaret eder. Paranız yetmeyeceği için başkalarından borç almak zorunda kalacağınızı ifade eder. 

Rüyada Saç Kestirmek 

Rüyada saç kestirmek, musibet olarak tabir edilir. Kısmetinizin kapanacağını ve şanssızlıklar yaşayacağınızı ifade eder. Kötü insanlarla mücadele etmek zorunda kalacağınızı işaret eder. Bu kişiler yüzünden hayat enerjinizin azalacağını gösterir. 

Rüyada Saç Kesilmesi 

Rüyada saç kesilmesi, hayatınız ile ilgili yeni değişikler yapacağınıza delalet eder. Yeni bir yere taşınıp oradan güzel bir ev tutacağınıza alamet eder. Ayrıca kendi imajınızı da yenileyip bambaşka biri olacağınızı işaret eder. 

Rüyada Saç Kestirmek Diyanet 

Rüyada saç kesilmesi Diyanet tabiri, dinde yapılması sünnet olan işlere göre yaşayacağınızı işaret eder. Hazreti Peygamber Efendimizin yolundan yürümeye tabi olacağınızı gösterir. Her işinizde hayır ve hasenatı gözeteceğinize alamet eder. 

Rüyada saç kesmek Diyanet tabiri, yanlış yola sapmış birini davranışlarınızla ve sözlerinizle doğru yola getireceğinizi işaret eder. Haram işlerle meşgul olan birini uyaracağınıza delalet eder. Bu kişiyi iman yolunda yürütmek için çabalayacağınızı ifade eder. 

Rüyada Birinin Saç Kestiğini Görmek 

Rüyada birinin saç kestiğini görmek, bu kişiye işlemediği bir suç yüzünden iftira atılacağı anlamına gelir. Birtakım insanın bu kişi hakkında yargısız infazda bulunacağına delalet eder. Başkasının işlediği bir hata yüzünden ceza alacağına alamet eder. 

Rüyada Başkasının Saçını Kesmek 

Rüyada başkasının saçını kesmek, yakın bir arkadaşınızla fikir çatışması yaşayacağınızı işaret eder. Bir konuda uzlaşı sağlayamadığınızdan dolayı birbirinize küseceğinizi ifade eder. Bu küslüğün iki taraf içinde hayırlı olmayacağını işaret eder. 

Rüyada Saç Kestirmek ve Beğenmemek

Rüyada saç kestirmek ve beğenmemek, bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeye çalışacağınızı işaret eder. Size zarar veren kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışacağınıza delalet eder. Bu alışkanlıkların sizi hem maddi hem de manevi zarara uğratacağını ifade eder. Tek başınıza çözüm yolu bulamayıp bir uzmandan destek alacağınızı rivayet eder. 

Rüyada Saç Kesmek İhya 

Rüyada saç kesmek İhya anlamı, bir suçtan dolayı ceza alacağınıza delalet eder. İşlediğiniz suçun resmi bir suç olması nedeniyle mahkemede uzun bir süre uğraşmak zorunda kalacağınızı işaret eder. Cezadan kurtulmak için tanınmış bir kimseden yardım alacağınızı ifade eder. 

Rüyada Saç Sakal Kesmek 

Rüyada saç sakal kesmek, hayırlı olmayan bir rüya olarak yorumlanır. Çok mutsuz ve kötü günler geçireceğinize delalet eder. Bu mutsuz günlerin psikolojinizi olumsuz olarak etkileyeceğini işaret eder. Uzun bir süre hiç kimse ile görüşmek istemeyeceğinizi gösterir. 

Rüyada Birinin Saçının Kesildiğini Görmek 

Rüyada birinin saçının kesildiğini görmek, bir yakınınızın başına gelecek kötü olaylara tanıklık edeceğinizi işaret eder. Bu kişinin sağlığının bozulacağına delalet eder. İş konusunda da verimsiz günler geçireceğini ve şirketine fayda sağlayamayacağını ifade eder. 

Rüyada Saç Kesmek ve Boyatmak 

Rüyada saç kesmek ve saç boyatmak, ailenize söylediğiniz yalanların üstünü örtmeye çalışacağınıza delalet eder. Geçmişte yaptığınız suçları gizlemek için uğraşacağınıza delalet eder. Yaptığınız hataların ortaya çıkmaması için haklıymış gibi görüneceğinize rivayet eder. 

Rüyada Saçın Zorla Kesilmesi 

Rüyada saçın zorla kesilmesi, yapmak istemediğiniz şeyler konusunda başkaları tarafından baskı göreceğinize delalet eder. Aileniz size birçok konuda baskı yapması üzerine çok mutsuz olacağınızı ifade eder. 

Rüyada Saçını Makineyle Kesmek 

Rüyada saçını makineyle kesmek, yaptığınız projelerin gereği gibi ilgi görmeyeceğini işaret eder. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız birkaç projenin bazı kişilerce beğenilmeyeceğine delalet eder. Emeklerinizin boşa gittiğini düşünüp üzüleceğinizi gösterir. 

Rüyada Saçının Yarısını Kesmek 

Rüyada saçının yarısını kesmek, tam ümitsizliğe kapılmışken hayırlı bir kapı açılacağını ifade eder. Hayatınızda yaşadığınız problem yüzünden mutsuzken, sizi mutlu edecek gelişmeler olacağını işaret eder.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Saç Taramak, Saç Tıraşı Olmak, Makas

Saç Kesmek

“Rüyada Saç Kesmek Görmek” üzerine 45 yorum

 1. Yeğenim (erkek)şuan 7 aylık ama ben rüyamda onun 3-4 yaslarındaki halini gördüm tras makinesiyle saçlarını 1 numara kestim çok beğendi teşekkür etti bana rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. İyi günler.

  1. Rüyada birilerinin saçını kesmek günah işlediğini ve o günahını örtmen için elinden geleni yap, ondan af dile ve kendini affettirmeye çalış demektir. Şayet o seni affetmiyorsa Allah’a tövbe etmeni ve ondan bağışlanma dilenmelisin. Tabi sen kime kötülük yaptığını biliyorsundur, ondan hemen özür dilemelisin.

 2. Oğlum 4 yaşında rüyamda saçını kesilmiş gördüm yani çok aşırı kısaydı ve önleri karmakarışıktı. Teyzesi saçını kestirmişti.

 3. Ölen amcamı rüyamda gördüm. Sözde yaşıyordu. 15 yıldır yurtdışında saklanıyordu. Gittim yanına o esmer suratı bembeyazdı. Dizlerine çöktüm. Nasıl ağladım, nasıl ağladım, nasıl sarıldım, içime soktum, resmen. Sonra gittik evlerine bütün aile mutlu, huzurluydu, çok güzeldi. Hayatımda gördüğüm en güzel rüyaydı 🙂

 4. Rüyamda ölmüş annemin saçlarını babamla birlikte kesiyoruz ama annemin saçları çok kıvırcık. Aslında düzdü annemin saçları ve soruyorum anneme “Neden saçların bu kadar kıvırcık diye senin gençlik resimlerinde hiç kıvırcık olarak görmedim” diyorum ama annem cevap vermiyor bana… Bunun anlamı nedir, öğrenebilir miyim lütfen? Teşekkürler.

 5. Berberde çırak olarak çalışmaya başlıyorum sonra ustam “Artık sen de ustasın” diyor ve müşterinin saçını kesmemi istiyor. İlk müşterim halaoğlu ama ben bu iş için uygun tarak ve makası arıyorum. Biraz oyalanıyorum, hata yapmamak için.

 6. Annem rüyasında benim saçlarımı tarayıp yanları bırakıp ortasını kökünden kestiğimi görmüş ve buna çok ağladığını görmüş. Çok merak ettim. Yorumlar mısınız?

 7. Merhaba ablam rüyasında benim saçımı yanlışlıkla kestiğini görmüş. Bu ne anlama gelir?

 8. Rüyada saçlarımı kendim kestim ve sonra kısa kestiğim için üzüldüm. Birazda yamuk kesmiştim. Ne anlama geliyor?

 9. Rüyamda sürekli saçımı yapmaya çalışan bir adam, tanımıyorum. Bir türlü yapamadı. Saçıma değişik tokalar taktı, şekil vermek için. Saç bitti derken, ucundan kesti. Ben hiç sesimi çıkaramadım, neden kesiyorsun diye. Yorumlarsanız sevinirim.

 10. Rüyamda telefon geliyor. 12 yaşındaki oğlum, birkaç öğretmenini yaralamış. Yanına gittiğimde o bir odada ve oynuyor. Bu arada onun saçlarını doktorlar sıfıra vuruyorlar. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler 🙂

 11. Rüyamda sabah kalktığımda saçımın yarısının kesilmiş olduğunu gördüm. Bir hastalık gibiydi, ağlayıp etrafımdakilere bakıyordum. Ve onlar bana gülüyorlardı. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 12. Merhaba ben rüyamda kendi saçımı kesiyordum ve daha sonra ağlıyordum. “Çok kısa olmuş, düğünde ne yapacağım?” diye. Bu olaylar geçtikten sonra rüyamda saçımın eskisi kadar olmasa da uzadığını ve bakımlı olduğunu gördüm. Aynı rüyada dışarı gidiyorum ve parmağımdaki yüzüğün olmadığını fark ediyorum. Arayıp, onu da buluyorum.

 13. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Rüyamda yeni evlenen bir arkadaşımın memleketim olan Zonguldak’ta üstelik benim evimde, yeniden gelinlik giyip evlendiğini gördüm. Ben de düğüne katılmak için kuaföre gitmişim. Saç yaptıracağım ama kuaför saçlarımı kısacık kesmiş. Saçlarımı kısa kestiği için kuaförle kavga ediyorum ve bu esnada da düğünü kaçırıyorum. Yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

 14. Selam. Rüyamda oğlumun saçları beline kadar uzamıştı ve bir tarafında saç yoktu. Saçlarını küt kesiyordum. Birden bütün saçı dökülmüş, kel olduğunu ve kafasının arka kısmında küçük bir şişlik olduğunu gördüm. Saçı çok az ön kısmında kalmış. Onu da keserken uyandım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

 15. Merhaba, rüyamda saçlarım karma karışık bir haldeydi ve sonra kuaföre gidip kestirdim. Bundan çok mutluluk duydum. Anlamı nedir acaba? En kısa sürede dönerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 16. Rüyamda vefat eden kayınbabamı gördüm. Eşimin saçını kesiyordu kayınbabam. İçim çok huzursuz oldu. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

 17. Annem ben haberim yokken saçlarımı kestirmiş ama tam olarak değil. Sonra ben görüyorum üzülüyorum, annemle kavga ediyorum. O sırada babamla annem çok büyük kavga etti, evimiz dağıldı. Birde annem kendi saçını bide kuşun tüylerini kestirmişti.

 18. Ben rüyamda aynada kendimi görüyordum ve saçımı işte elimde makas vardı ve saçımda da küçük elastikler vardı kırmızı, sarı diye hatırlıyordum. Sonra kestim saçımı ve saçım kısaydı ve sanki ıslaktı. Lütfen, yorumunuzu bekliyorum.

 19. Rüyamda saçımı kestiğimi gördüm kestiği sırada arkadan biri durmadan “Yapma” diyordu.

 20. Rüyamda çok eski bir komşumuzun mutfağındayım o da yemek pişiriyor. Ben de diyorum ki saçlarımı gösterip “Çok uzadı saçlarım kestireyim.” Komşumuz da “Evet kestir” diyor. Komşunun yemek yaptığı tencereler çok çok eski. Yemekler kaynıyor. Anlamı nedir acaba?

 21. Pazar gecesi kendi saçımın tam ön ortasından kökünden kestim ve aynı zamanda kaşımın da her iki kaşın ortasından kestim.

 22. Eşim rüyamda elinde makasla gelip saçlarımın yarısını benden habersiz kestiğini söylüyor, elinde bayağı uzun ve çokça siyah saç gösteriyor. Ben ise saçlarımı uzatmak için uğraştığımı söyleyip kızıyorum. Hatta kaynanama küfrediyorum. Sıkıntıyla ve kötü şeylerin olacağı hissiyle uyanıyorum. Yorumlarınızı rica ediyorum.

 23. Arkadaşım rüyasında saçımın kestirilmiş halini görmüş. Aslında saçlarım uzun.

 24. Kardeşim rüyasında benim “Saçının ucundan alacağım” demiş ve saçının yarısını kesmişim. “Niye böyle yaptın?” dediğinde “Eğri kestim düzeltince” diye söylemişim.

 25. Benim saçlarım normalde çok uzun ama kısacık küt kestirmiştim rüyamda çok beğeniyorum güzelleşiyorum. Arkadaşlarıma gösterdiğimde “Eski saçların daha güzel” diyorlar ama ben çok beğeniyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 26. Ben rüyamda kendi saçımı kesiyordum ve sonradan pişman oluyordum. Bunu yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler…

 27. Rüyamda saçımı kestirdiğimi gördüm ilkini beğenmedim kısa olmuştu, ikincisi çok güzel olmuştu. Her zamankinden uzun, bakımlı, dolgulu çok güzeldi. İçim rahattı, yüzüm Artikel gülüyordu.

 28. Rüyamda abimin saçını tıraş ediyordum acaba neye işarettir, bilen var mı? (Abim o aralar çalışmak için şehir dışına gidecekti gerçekte.)

 29. Rüyamda kendi saçımı kendim kesiyorum daha sonra bir bayan geliyor ve o kesmeye devam ediyorum. Teşekkür ederim.

 30. Rüyamda arkadaşım benim saçlarımı kestirdiğimi ve çikolata rengi boyatmış olup çok güzel olduğumu ve rahatladığımı görmüş… Bunun tabirini yapabilir misiniz? Teşekkürler…

 31. Selam. Rüyamda vefat etmiş anneannemin saçlarımı kestiğini ve bende ağlayarak uyandım bunun anlamını lütfen bana cevaplar mısınız?

 32. Rüyamda anneme sinirlenip banyoya gidip saçımı kesiyordum. Saçım da uzun. Sonra çok beğenmiştim. Herkes çok güzel olmuş diyordu. Aynaya gidip baktım. Saçımı baya her yerini kısa veya uzun yapmışım. Rüyamda güzel gelse de çok kötüydü.

 33. Rüyada oğlumun saçlarını kesiyordum makinayla. Sakallarım yüzümü kapatacak şekilde uzamış ve beyazlaşmıştı. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

 34. Rüyamda görümcem saçını erkek gibi kestirmiş ve bitlenmiş ben onun bitlerini ayıklarken bana da sıçrıyor hatta bir tanesi yere düşüyor ölüyor

 35. Kendi saçımı kazıyordum suya tutup akıtıyordum kafamı elime alıyordum kazıyorum Allah hayırlara vesile eylesin.

 36. Rüyamda, evli kızımın başının sol tarafından bir tutam saçını kestiğimi ve diğer saçlarıyla bu bölgeyi gülerek kapattığını gördüm? Anlamını merak ediyorum, yardımınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.