Rüyada Saç Dökülmesi Görmek

Rüyada saçlarının dökülmüş olduğunu gören kimsenin, serveti gider ve halkın gözünden düşer. Bir kimse rüyada kel olan bir kadın görürse, fitne ile beraber baş gösterecek bir duruma işarettir.

Rüyada saç dökülmesi görmek, hayırlı olmayan bir rüya olarak tabir edilir. Fakirlik çekeceğinize ve dara düşeceğinize delalet eder. Eğer bir yerde üst düzey bir amirseniz, rütbenizin elinizden alınacağına delalet eder. Bu rüyanın diğer bir anlamı ise birinden hainlik görmek şeklinde yorumlanır. Çok yakın bir dostunuzdan kazık yiyeceğinizi işaret eder. 

Rüyada Saç Döküldüğünü Görmek 

Rüyada saç döküldüğünü görmek, başkalarının tavsiyelerine uyup girdiğiniz bir işten zararlı çıkacağınızı işaret eder. İşe başladığınız aylardan itibaren zarara uğrayacağınızı ifade eder. Ayrıca elinizdekileri bu işe yatırdığınızdan maddi sıkıntı çekeceğinizi rivayet eder. 

Rüyada Saç Dökülmesi İslami

Rüyada saç dökülmesi İslami tabiri, imanda ve inanışta azalma olacağı anlamını taşır. Kulluk vazifelerinizi yerine getirmeyi ihmal etmeye başlayacağınızı ifade eder. Dünyalık işlere kendinizi çok kaptırıp Allah’ın emir ve yasaklarını unutacağınızı işaret eder. 

Rüyada Saçının Dökülmesi Diyanet 

Rüyada saçının dökülmesi Diyanet tabiri, bilerek ve isteyerek haram işlere bulaşacağınıza delalet eder. Kolay yoldan para kazanmak için dinde günah olarak emredilen işlerle meşgul olacağınızı ifade eder. Daha sonra hatanızın farkına varıp yolun yarısındayken geri döneceğinizi gösterir. 

Rüyada Saç Tararken Dökülmesi 

Rüyada saç tararken dökülmesi, sağlığınızla alakalı bir problem yaşayacağınızı işaret eder. Vücudunuzda bir ağrı hissedip doktora başvuracağınıza delalet eder. Bu aralar kendinizi işe çok kaptırdığınızdan sağlığınıza dikkat etmeyeceğinizi ifade eder. 

Rüyada Birinin Saçının Döküldüğünü Görmek 

Rüyada birinin saçının döküldüğünü görmek, yardıma muhtaç birisine yardım edeceğinizi gösterir. İhtiyacı olduğu halde söylemeye çekinen bir arkadaşınıza maddi bir destekte bulunacağınıza delalet eder. Bu kişiye yardım ettiğinizden dolayı hayır duası alacağınıza alamet eder. 

Rüyada Birinin Saçının Dökülmesi 

Rüyada birinin saçının dökülmesi, saçı dökülen kişi açısından yorumlanır. Bu kişinin büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşayacağını işaret eder. Ayrıca yaşayacağı stres yüzünden kolay kolay kendine gelemeyeceğini ifade eder. 

Rüyada Saçın Çok Dökülmesi 

Rüyada saçın çok dökülmesi, kişiye hayır getirmeyen bir rüya olarak tabir edilir. Ekonomik açıdan epey bir süre zorlu bir döneme gireceğinizi işaret eder. İşsiz kalacağınıza ve çok para kaybedeceğinize delalet eder. Elinizde avucunuzda para kalmadığı için başka kimselere borçlanacağınızı ifade eder. 

Rüyada Saç Dökülmesi ve Ağlamak 

Rüyada saç dökülmesi ve ağlamak görmek, şanssızlığın bir türlü peşini bırakmayacağını işaret eder. Yeni gireceğiniz bir işin durağanlaşması sebebiyle geçim sıkıntısı çekeceğinize delalet eder. Ayrıca girdiğiniz her girişimin başarısızlıkla sonuçlanacağını gösterir. Belli bir müddet hayatınızı şanssız bir şekilde devam ettireceğini ifade eder. Ancak bu dönemi bir yakınınızın tavsiyesi ile atlatacağınıza işaret eder. 

Rüyada Saç Dökülmesi ve Kel Kalmak 

Rüyada saç dökülmesi ve kel kalmak, hiçte iyi olmayan bir rüya olarak tabir edilir. Evliliğinizde eşinizle anlaşma sağlayamayıp, sık sık kavga edeceğini gösterir. Aranızdaki anlaşmazlıkların çekilmez hal alması sonucu ayrılma kararı alacağınıza delalet eder. Bu rüya başka bir rüya tefsircisine göre, yakın bir akrabanızın vefat haberiyle çok üzüleceğinizi ifade eder. Çok sevdiğinizin bu kişinin ölümünden sonra uzun bir süre yas tutacağını işaret eder. 

Rüyada Saçın Yarısının Dökülmesi 

Rüyada saçın yarısının dökülmesi, geçmişte yarım bıraktığınız bir işi tamamlamaya çalışacağınızı işaret eder. Ancak maddi kaynakların yetersizliği yüzünden yeniden bu işi bitiremeyeceğinizi ifade eder. Rüyada saçın yarısının dökülmesinin diğer bir anlamı ise çok sevdiğiniz birinden iş ya da eğitim yüzünden ayrılacağınızı gösterir. 

Rüyada Saç Tepesinin Dökülmesi 

Rüyada saç tepesinin dökülmesi, özgüven problemi yaşayacağınızı işaret eder. Geleceği çok parlak bir işe özgüven eksikliğiniz nedeniyle kabul edilmeyeceğinizi ifade eder. İnsanlara karşı olana sosyal fobinizi yenmeye çalışacağınıza delalet eder. 

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Saç Tıraşı Olmak, Saç Örmek, Saç Yıkamak, Saç Boyatmak, Ak Saç Görmek

Saç Dökülmesi

“Rüyada Saç Dökülmesi Görmek” üzerine 48 yorum

 1. Merhaba bu gece rüyamda işyerimdeydim elimle saçımı tutuyorum ve birden bir tutam saç kökünden dökülmüş olarak elime geldi. Onu görünce yine saçkıran hastalığına yakalandım diye korkmaya başlıyordum. Saçkıran rahatsızlığım yeni geçti şu sıralar havalardan olsa gerek saçlarım çok dökülüyor ve çok kafama takıyorum sanırım bu yüzden böyle bir rüya gördüm fakat iyi midir, kötü müdür görmek bilemedim.

 2. Saçlarımı elime alıyorum, tutam tutam dökülüyordu. Biz bir daire alacağız kabusa döndü ama 4 ayı geçti ve bulamadık. Orada Fethiye gidiş te var rüyamda ama gitmiyorum, deniz var, gemi, kayık var bilemiyorum, nedir sizce?

  1. Rüyanızda saçınızın tutam tutam döküldüğünü kel veya yarı kel olduğunuzu görmek; bu sıralar harcamalarınızın çok olacağı ve borca gireceğiniz, servetinizde azalma olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 3. Merhaba komşum beni rüyasında saçlarım upuzun ve kızıl görmüş. “Saçlarım çok dökülüyor” demişim ve elimi saçıma atmışım. Saçımdan bir tutam saç dökülmüş ve arkadaşımın rüyalarının çoğu da çıkar. Bu rüyanın manası nedir? Lütfen yorumlar mısınız?

  1. Rüyanızda saçınızın tutam tutam döküldüğünü kel veya yarı kel olduğunuzu görmek; bu sıralar harcamalarınızın çok olacağı ve borca gireceğiniz, servetinizde azalma olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 4. Rüyamda arkadaşımın bizde olduğunu ve saçlarını tararken saçlarının döküldüğünü gördüm. Ne anlama geliyor acaba?

 5. Merhaba bu gece rüyamda ablamın yanındaydım (evdeydim.)Elimle saçımı tutuyorum ve birden bir tutam saç kökünden dökülmüş olarak elime geldi.

  1. Rüyanızda saçınızın tutam tutam döküldüğünü kel veya yarı kel olduğunuzu görmek; bu sıralar harcamalarınızın çok olacağı ve borca gireceğiniz, servetinizde azalma olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 6. Rüyamda elime saçlarımda elimi çekiyorum, bir tutam saç. Bu rüya iyi midir, kötü müdür, anlamadım.

 7. Rüyamda saçım birden dökülüyor ve ardından tekrar saçım orta derecede büyüyor. Bilgi verirseniz sevinirim…

  1. Rüyanızda saçınızın tutam tutam döküldüğünü kel veya yarı kel olduğunuzu görmek; bu sıralar harcamalarınızın çok olacağı ve borca gireceğiniz, servetinizde azalma olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 8. Rüyamda saçlarımı tarıyorum. Saçlarım tutam tutam kopuyor. Saçlarımın yarısı bu şekilde dökülmüş, bir kısmı da saçımı tutmamla kopuyor ama kökünden değil, boyu kısalıyor. Sonra kalan saçlara bakayım diyorum. Başımın ortası çimen gibi, sık sık saç bitmiş, diğer yerler upuzun, kellik kalmamış. Bu ne anlama geliyor?

  1. Rüyanızda saçınızın tutam tutam döküldüğünü kel veya yarı kel olduğunuzu görmek; bu sıralar harcamalarınızın çok olacağı ve borca gireceğiniz, servetinizde azalma olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 9. Merhabalar, ben bu sabah uyandım tekrar yattığımda rüyamda saçlarımı elime aldığımda saçlarım döküldüğü halde gördüm. Her çektiğimde elime tutam tutam geliyordu. Yanımda annem de vardı ama onla pek konuşmuyordum. Sadece “Ben gidiyorum, başım ağrıyor” dediğimi hatırlıyorum. Diğer tarafta da hem normal giyimli hem de rahip kılıklı insanlar vardı. Başım çok ağrıyordu. Anlam veremedim. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür.

 10. Ben rüyamda eşimin saçları çok dökülmüş gördüm. Birde eşimin gözlerini çıkarmış ellerim de tutuyordum. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

 11. Merhaba, rüyamda arkadaşlarımla konuşurken “Saçlarım çok dökülüyor benim” diyorum. Tutuyorum, çekiyorum. O tutam olduğu gibi elime geliyor ama saçlarımda eksilme olmuyor. Her saçıma dokunuşumda dokunduğum tutam elimde kalıyor. Sanki hastayım. “Neden bu kadar çok dökülüyor?” diyorum kendi kendime. İnşallah iyidir…

 12. Saçlarım vardı şimdiki gibi fakat içi boştu yani kafamın büyük bir kısmı keldi sadece yanları vardı ve baya uzundu. Ellerimle taradığım zaman eskisi gibi görünüyordu sonra saçlarımı açtım tekrar ve kafama baktım kafam keldi ve kalan saçlarım da çektiğim gibi elime geliyordu. Ve kafamda derin yarık şekiller vardı komple üçe dörde ayrılmıştı kafam bölge bölge yarıkların ortalarında kalan kısımlar da sanki böyle yanmış gibiydi aynı sonra uyandım.

 13. Saçlarımı tararken lavabo içine ufak ufak saçlarımın döküldüğünü gördüm.

 14. Birine sarıldığımda ya da bir yere değdiğinde tel tel döküldüğünü görüyorum sonra da tellerin ayrık bir şekilde bir araya gelmiş görüyorum… Gerçekte saçım az ve dökülüyor.

 15. Ben rüyamda kendi saçımın döküldüğünü gördüm. İlk başta elimi saçıma koyduğumda avcum doldu. Bu rüyanın tabirini söyler misiniz? Şimdiden teşekkür.

 16. Rüyamda bir kapıdan geçerken elim saçıma takılıyor ve kocaman bir düğüm olmuş. Saçı çıkartıyorum ama epey fazla. Sonra hemen yan tarafta dolu çöp kovasının içine atıyorum. Yorumu nedir sizce?

 17. Rüyamda hastane gibi kalabalık bir yerdeyim. Elimi saçıma getiriyorum hiç acı duymadan elime kökleriyle birlikte saçlarım geliyor. Ben de korkuyorum. Rüyamda doktor sırasına girmeye çalışıyorum ama sıra olmadığını öğreniyorum.

 18. Merhaba, ben rüyamda bir tutam saçım elime geliyor ve başlıyorum ağlamaya. Anlamı nedir? Teşekkür ediyorum.

 19. Merhaba rüyamda sabah uyanıyorum üzerimde yeşil pijama var uyurken saçlarım dökülmüş sırtım saç dolu ama bende herhangi bi kellik yok saçları toplayıp annemle atıyoruz ne anlamda acaba

 20. Merhaba, rüyamda son bir aydır ikinci kez saçımın büyük bir tutam şeklinde dökülüp elime aldığımı gördüm. Koyu renkteydi saçım.

 21. Rüyamda saçlarımı boyamışım. Boya saçımda çok kalmış ve ben tarağı saçıma sürünce koca bir tutam saç tarakla birlikte kopuyor. Sonra elimle saçımı tutuyorum yine saçlarım dökülüyor. Ama saçıma bakıyorum yine gür sanki hiç dökülmemiş gibi duruyor. “İyi, saçım hala gür” diyorum. Orda uyandım. Ama çok gerildim.

 22. Elimi saçıma attım bir tutam saçım elimde kaldı sonra onlar ince kömür gibi çıt çıt kırdım.

 23. Rüyamda bir köpeğin vücudunun yarısına kadar kendisinin toprakta gömülü olduğunu gördüm. O rüyada sevdiğim bir kızın da hasta olduğunu, bunun üzerine hastaneye giderek ona “Geçmiş olsun” diyorum. Biraz sohbet ediyoruz, baya da aramız iyi oluyor sonra. Bu rüyanın anlamı ne acaba?

 24. Kalabalık içinde nişan, teyze pembe nişanlıklı sonra saçlarının döküldüğünü gördüm.

 25. Merhaba, rüyamda saçımı 3 numara kestirdim daha sonra saçım uzamaya başladığında bazı avuç içi kadar 3-4 bölgenin uzamadığını gördüm. Hayır, mıdır, şer midir? Yorumlarsanız sevinirim.

 26. Başımın arka kısmında avuç içi kadar bölümde saç yoktu, dökülmüş. Saç olmayan kısımda da yara var, kabuk tutmuş.

 27. Merhaba, rüyamda önce saçımın çok seyrek olduğunu gördüm sonra duş aldım ve duştan çıktığımda saçımın sadece ön kısımlarının kel olduğunu, aralarda tek tek saçlar olduğunu gördüm. Çok korktum. Normalde de saçlarım çok dökülüyor çünkü. Bana yardımcı olur musunuz lütfen, ne anlama geliyor? Hala etkisindeyim.

 28. Rüyamda eşim gece yatmaya yanıma gelince kafasını gösteriyor. Kafasının belli bölümlerinde saçları yok parça parça. Ne yaptın dedim saçımı kesince böyle oldu 1 günde saçlarım döküldü dedi ve uyandım içimi sıkıntı kapladı. Sizce nasıl yorumlamalıyım.

 29. Merhaba. Rüyamda saçımı lavaboda yıkmak istedim suya tutar tutmaz saçın dipten koptuğunu görüyorum ama yıkamaya devam ediyorum.

 30. Rüyamda basımın arkasındaki saçların dökülmüş olduğunu bunların yerine kafamda yemyeşil otların battığını gördüm nasıl yorumlarsınız. Teşekkür ederim…

 31. Rüyamda sevgilimi çağrıyordum ve gelmiyordu. Sonra ben ona sürpriz yapim ben gideyim yanına diyorum ve hızlıca hazırlanmaya başlıyorum. Aynaya geçip makyaj yapıyorum baya çok makyaj yapıyorum. Bir bakıyorum saçlarım seyrelmiş. Onlara bir sprey skıyorum saçım seyrek görünmesin diye halbuki saçım seyrek değil. Süsleniyorum ve çıkıyorum. (Sevgilim ayrı olduğum kişi şu anda)

 32. Merhaba, bu gece rüyamda saçlarımı tararken kendimi görüyordum ve saç tarağıyla taradığım gibi saçlarım dökülüyordu. Rica etsem rüyamı yorumlar mısınız?

 33. Ben rüyamda saç uçlarım sarı ve yanmış olarak gördüm. Saç uçlarım elime geliyordu. Ne demek teşekkürler.

 34. Rüyamda öbek öbek saçlarım ellerime geliyor,döküldükçe dökülüyordü. Saçım iyice inceliyor anneme gösteriyorum üzülüyorum. Yorumlarınıza saygılar.

 35. Merhaba rüyamda aynaya bakıyordum ve saçlarımın tepe kısımlarının döküldüğünü kel kaldığımı ve kafamda 6,7 adet yumruların olduğunu gördüm çok üzüldüm kardeşime söyledim. Seni doktora götüreyim baktır gibi şeyler söyledi rüyamda inşallah hayıra çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir