Rüyada Renkler Görmek

Rüyada renkli şeyler görmek, varlıkları meydana getiren asli unsurların uyumuna delalet eder. Birbirine uyumlu renkler, yaratılışın amacına uygun hareket etmeye ve insanlarla hoş geçinmeye işaret eder.

Rüyada zıt renkler görmek; uyumsuz ve heterojen insan ve görüşlere, iyi ile kötüyü birbirine karıştırmaya delalet eder. Beyaz renk görmek, dürüst karaktere ve huy güzelliğine; yeşil renk, ahlak ve din güzelliğine; bu iki renk hayır ve müjdeye işarettir.

Rüyada siyah renk görmek; kalp katılığı ve yanlış düşünceye yahut mal ve dünyalığa işaret eder. Rüyada kırmızı renk görmek, şiddet ve şerre; bayrak kırmızısı, şeref ve başarıya işarettir.

Rüyada sarı renk görmek; hastalık ve ümitsizliğe, beklenen işin olmayacağına yorulur. Rüyada kahverengi ve tonlarını görmek, ağırbaşlılığa ve iş ve durumdaki oturmuşluğa; mavi ve tonları, ümit edilen şeylere tabir edilir.

Rüyada mor renk görmek, kedere; pembe mutluluğa; pastel renkler ve diğerleri bulundukları yer ve konumun durumuna göre güzellik ve noksanlıklara işaret eder. Toprak rengi, mütevazı insana ve rızka; buğday rengi, nesiller ve insanlar arasındaki ihtilaflara delalet eder.

Renkler

“Rüyada Renkler Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Arkadaşım rüyasın da beni görmüş üstümde mor bir kazak giymişim yeşil bir halı üstüne yatmışım ama olduğumdan çok kilolu imişim sizce bu rüya ne anlama gelir? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir