Rüyada Siyah Renk Görmek

Rüyada her şeyde görülen siyah renk, ululuga ve mala işarettir. Adeti olan kimsenin rüyada siyah giymesi, ululuğa ve siyah giymek alışkanlığı olmayan kimsenin rüyada siyah giymesi ise üzüntü ve kedere işarettir.

İbn-i Sirin (R.A.), rüyada görülen her siyah şey maldır, derdi. Bundan dolayı bir kimse rüyada siyah ve kısa boylu bir kadınla evlendiğini görse, o kadının siyahlığı malının çokluğuna; boyunun kısalığı da ömrünün kısalığına işarettir.

Rüyada görülen siyah renk parlak olursa, rüya sahibinin amiri tarafından nail olacağı izzet ve yüceliğe işarettir. Bazı tabirciler, rüyada siyah renk görmek makbul değildir, dediler. Bedendeki siyahlık ululuğa işarettir. Bazen de bu rüyanın sahibi büyük bir kusurda bulunur veya o kusur kendisine nispet edilir. Yahut ana ve babasına asi olur. Eğer rüyada yalnız yüzünün kararmış olduğunu görse, rüya sahibinin yalancılığına ve dininden döndüğüne işarettir. 

Bir kimse rüyada siyah bir şeyin beyaz olduğunu görse, o kimsenin güzel bir isimle anılmasına ve günahlardan pak olmasına ve küfürden sonra imana gelmesine işarettir.

Rüyada yalnız ellerinin beyaz olduğunu görmek, salih kimseler için keramet zuhur etmesine, düşmanlarına galip gelmesine, büyüklere yaklaşmasına ve meliklerin diliyle haberleşmesine ve şanının yücelmesine işarettir. Beyaz renk siyah bedende alacalık hastalığının meydana gelmesine işarettir.

Ayrıca Bakınız; Köpek Balığı Denen Siyah Böcek, Siyah Mürekkep

Siyah Renk

“Rüyada Siyah Renk Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda ben uyurken başucumda ve ayakta siyah tişört ve şort giymiş tanıdığım bir erkeğin saçımı okşadığını gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  2. Rüyamda arkadaşımın oğluna siyah kayışlı pahalı saat hediye aldım. Ve bir aile resmini çerçeve yaptırıp hediye ettim. Kızıma ve yeğenlerime birkaç hediye daha aldım. Yorumlarsanız memnun olurum.

  3. Rüyamda, ben uyurken kapalı bir odada uzanmış, siyah sakalı ve siyah giymiş bir adam gördüm. Kapıyı üstünde açıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir