Rüyada Öğrenmek Görmek

Rüyada Kur’an’ı dinleyerek okuyanın ağzından, hadisleri yazarak ve bir sanatı okuyarak (teorik olarak) öğrendiğini görmek; yoksulluktan sonra zenginliğe, sapıklıktan sonra hidayete, bekâr için evlenmeye, evli kimse için çocuğa, kendini irşad edecek birine bağlanmaya ya da onunla arkadaşlık kurmaya işarettir.

Rüyada bir kötülüğü, küfrü yahut günahı gerektirecek bir iş yahut mesleği öğrendiğini görmek, yukarıdaki tabirin zıttı ile yorumlanır.

Rüyada Kur’an-ı Kerim ve hikmeti ve Hadis-i Nebevi’yi öğrendiğini görmek, zenginliğe ve hidayete işarettir. Rüyayı gören bekar ise evlenir veya bir çocuğu olur. Yahut onu irşat edip Hakk’a yöneltecek bir kimse ile arkadaş olur. Hırsızlık, fuhşiyat ve küfrü öğrendiğini görse, bu rüya hidayetten sonra sapıklığa; zenginlikten fakirliğe yahut azgınların yoluna gitmeye ya da dinden dönmeye işarettir.

Bakınız: Eğitim

Öğrenmek

“Rüyada Öğrenmek Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyamda denize sıfır bir teras katındayım ve bu teras katı bakımsız ve tahrip edilmiş. Babam benim için tamir etmeye çalışıyor. Bir ara baktığımda ise deniz teras katına kadar yükselmiş, denizin kumsalı hemen teras katının camına kadar gelmişti. Not: Şu an oturduğum daire babamın bana verdiği teras katı. Babamla küs durumdayız. Çok karmaşık bir rüyaydı acaba ne anlama geliyor tabirlerde bir turlu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar. Hayırlı ramazanlar.

    1. Merhaba İrfan, Halihazırda var olana yakın bir yeri rüyanızda görmek etrafınızdaki kişilerle ilgilidir. Rüyanızda teras için babanızın emek vermesi babanızın sizin hayatınız ve geleceğiniz için verdiği emeklerin göstergesidir. Sizin de bunları rüyada görmeniz bunların farkında olduğunuz ve bunları taktir ettiğinizi gösterir. Rüyada su baskını gibi bir duruma yakın olmak ancak henüz suyun içeri girmemiş olması bir hatayı temizleyecek olan tarafın hala harekete geçmediğini gösterir. Bu babanızla küslüğünüz olarak su yüzene çıkmaktadır çünkü onun size vermiş olduğu teras katı su altında kalacak olan yerdir. Bir an önce babanızla olan küslüğünüze son vermelisiniz hatta bu rüyanın vesile olduğunu da babanıza anlatabilirsiniz. Rüyada denizle birlikte kumun da yükselmesi tehlikelidir. Eğer küslükler ortadan kalkarsa su gelir temizler kumlarda yukarı çıkıp bir yeri yerle yeksan edemez. Hayırlı ramazanlar. Hayır olur inşallah.

  2. Rüyada bir tane istasyonda bekliyorum, tek başıma değilim… Herkes tren bekliyor.. Bakıyorum geçen trenler hep yük treni… Kimse trene binemiyor, herkes yolcu treni bekliyor ama geçen yük trenleri o kadar kalabalık ki, her taraf yük treni… Çok saçma bir rüyaydı…

  3. Rüyamda hasta olan arkadaşımın evine ziyarete gidiyordum eve vardığımda içeri girdiğim an bir sürprizle karşılaştım. Gel bakalım buraya elini uzat denildi elimi uzattım ve nişan yüzüğü takıldığını gördüm fakat kızı görmedim nişan yüzüğünü takan kişide tanıdıktı onun kızını istemeye gitmiştik fakat olumsuz dediler. Konu kapanmıştı bu sefer başka birini istemeye gittik onu istedikten sonra rüyayı gördüm. Rüyamın tabiri nedir acaba?

  4. Ben de rüyamda Kur’an-ı Kerimi öğrenmek istiyorum ama genç bir kız hocası ve yanında genç beyaz gömlekli bir delikanlı var ama ben Kur’an-ı Kerimi Arapça öğrenmek istiyorum diyorum. Ben türce mailiyle okuyorum ama içim rahat değil diyorum boş ver diyor bu gençler bana ama çok üzülüyorum Türkçe de olur diyorlar ama ben olmaz diyorum Arapçasını bilmek istiyorum diyorum. Bana bir yorum lütfen.

  5. Bu rüyayı arkadaşım gördü bana anlattı. Rüyasında bir okul içerisinde dolaşırken her sınıfın boş olduğunu fakat bir sınıfta 20 ile 30 kişi aralığında bir kalabalığın olduğunu ardından sınıftan bir kişinin çıkıp abi arkadaşın çok hasta diye çağrılıyor. Rüyanın devamında içeri giren arkadaşım masanın üzerinde beni uzanmış ve karın bölgemde bir yaranın olduğunu görmüş. Tam yaramı sarmak için el attığında yaranın üzerinde kurtçukların olduğunu ve onları temizledikten sonra tekrar el attığında içimden kocaman siyah bir yılanın çıktığını görmüş. Ardından yaramı sarmaya başladığında onunda ayaklarını farelerin kemirdiğini görmüş. Rüyanın yorumunu merakla bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir