Rüyada Oğlak Görmek

Boğazlanmış oğlak görmek çocuk ölümüne, Oğlak ve kuzu boğazlamak yahut onlara binmek çocuklarla oyun oynamaya ve eğlenmeye, Oğlak eti çocuk tarafından gelecek az mala delalet eder.

Daha geniş bilgi için Bakınız; Keçi.

Rüyada oğlak görmek , erkek çocuğuna işarettir. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun ölmesine; oğlağı bağışladığını görmesi onun mübarek bir çocuğu olacağına; bir takım oğlaklar görmesi ise sıkıntısının olacağına fakat bu sıkıntı sonunda istediğinin olacağına işarettir.

Oğlak görmek, erkek çocuğa yorumlanır. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun öleceğine işarettir.

Oğlak burcundan birini işaret ediyor olabilir.

Rüyada oglak görmek, erkek çocugunuzun aile adini sürdürecegine ve soyunuzun devamina delalet eder. Oglak kesmek hayirli degildir. Oğlak eti yemek hastaliga işarettir. Kendisine bir oglak hediye edildiğini görenin bir erkek çocugu olur. Kendisinin bir başkasına bir oglak hediye ettiğini görmek, o kimse ile bir akrabalik kuracagina delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada oğlak, çocuktur. Bundan dolayı, boğazlanmış oglak görenin çocuğu ölür. Bir oğlağa sahip olduğunu görenin bir çocugu olur. Yemek için oğlağı boğazladığını gören kimse çocugu yüzünden mala nail olur, yahut eline cüzî bir mal geçer.

Baskalarina yedirmek maksadıyla oğlağı boğazladığını görenin, aile ve yakınlarından bazilarinin çocugu ölür. Oğlak veya bir kuzu boğazladığını veya onlara bindiğini gören kimse çocuklarla oynar ve eglenir.

Oğlak eti yediğini gören, bir çocuktan az bir mal elde eder.

Rüyasında oğlak gören kimsenin karşısına oğlak burcunda doğmuş biri çıkabilir.

Rüyada oğlak görmek; evliler için çocuk sahibi olmaya, kesilmiş oğlak görmek; sizin yada tanıdıklarınızdan birinin çocuğunun öleceğine işarettir.

“Rüyada Oğlak Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda bir oğlak beni kovalıyordu, nereye kaçarsam kaçayım peşimden geliyordu sonra annem “Gel korkma bakalım ne yapacak” dedi. Yanaşınca elimi yaladı ama mitolojiden çıkmış gibi çok güzeldi. Yorum yapabilir misiniz?

  2. Rüyamda dik bir yokuş çıkıyorum. Karanlık ama erkek arkadaşımla beraberiz. O korkuyor, onu korumak için Felak, Nas ve Ayetel Kürsi okuyorum. Sonra ilerledikçe etrafta namaz kılan insanlar var. Sanki bir âlimi ziyarete gelmişiz gibi sıra var. Sonra bir adam bana oturmamı söylüyor, bir fil getiriyor. Oğlaklar var, bembeyaz. Onları seviyorum. İçim ferah uyandım. Ama çok merak ettim, anlamını. Ayrı ayrı bakmak istemedim, anlamlarına. Teşekkürler.

  3. Rüyamda bir yığın ince sıva kumunun üzerinde onlarca tüyleri yeni çıkmış oğlak yavrusu gördüm, bunların bir kısmı tüyleri yeni çıkmış küçüklerdi. Bu küçük oğlağın birinin üzerine oynaşmak için hafif hafif kum atıyordum. Onunla oynuyordum. Yanıma biri geldi “Kumu böyle atma” dedi. Kumu iyice açtı oğlağı açtığı kuyuya koydu sonra üstünü örttü. Bana da “50 gün bekle” dedi. Güzel olur gibi bir ifade kullandı ve yanımdan ayrıldı. Ben onun dediğini yapmadım. Oradan ayrılıyordum biraz ileri gittim, küçük bir kapı vardı oradan çıkmam gerekiyordu. Çıkarken öncekilerden biraz büyük oğlaklar beni ısırıyordu ama acımıyordu. O dar kapıdan ayrıldım. O anda uykudan uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

  4. Ya rüyamda benim elimi oğlak ısırdı ama ben sevmeye devam ettim. Neye işaret bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Lütfen yardımcı olun lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir