Rüyada Nohut Görmek

Rüyada nohut görmek; güçlükle elde edilen mala, zorluk ve çetinliğe delalet eder. Rüyada nohut görmek, bugünlerde iyi bir iş haberi alacağınıza işarettir.

Ayrıca bkz: Nohut Ekmeği

Rüyada nohut görmek tabiri, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyada nohut zorlukla kazanılan paradır. Rüyada bir yerden nohut aldığını görmek, parayla ilgili bir söz vererek güç durumda kalır. Nohut yediğini görmek, para kazanmak demektir. Güçlükle kazanılacak paradır. Pek hayır gelmeyecek kısmettir.

Rüyada kuru nohut görmek, kedere ve kafa yorgunluğuna delalet eder. Eğer nohutla birlikte diğer bir şey de yenirse hayırlıdır.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada kavrulmuş nohut görmek (leblebi gibi), uygun olmayan bir yerde ve zamanda birisini öpmeye işarettir.

Şöyle hikaye ederler: Bir kimse İbn-i Sirin’in yanına gelerek, rüyada kavrulmuş nohut yediğimi gördüm demiş, tabirci “oruçlu olduğun halde Ramazan’da karını öptün mü?” diye sormuş. Adam: “evet” cevabını vermiş, İbn-i Sirin de: “İşte, rüyanın tabiri budur.” demiş.

Bir rivayete göre; rüyada nohut görmek, taze ise kedere, hastalığa; kuru ise helal mal ve rızık ile yorumlanır. 

Rüyada nohut görmek ne demek; bugünlerde işlerinizi yaparken uyanık davranmak gerektiğine, aşık olabileceğiniz için dikkatli bulunmanıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen nohut, çetinlik ve zorla meydana gelen mala işarettir. Rüyada sıcak nohut yediğini gören kimse, Ramazan günü hanımını öperek orucunu bozduğuna delildir.

Rüyada nohut görmek ne anlama gelir, güçlükle kazanılan paradır. Yine de nohut pek de hayır gelmeyecek bir kısmettir. Rüyasında bir yerden nohut aldığını gören, parayla ilgili bir söz vererek güç durumda kalır. Nohut yemeği yediğini gören ise para alır.

Rüyada nohut yediğini görmek: Ailenizde birinin sağlık sorunu yaşayacağına; ancak desteğinizi esirgemezseniz ve hep yanında olursanız, kısa sürede bu hastalığı atlatacaktır.

Nohut

“Rüyada Nohut Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyamda yeşil renkli nohut topluyordum. Anlamı nedir? İlginiz için teşekkür ederim.

  2. Rüyamdan eşim yarın nohut pişir de yiyelim dedi ve nohut yemeğinde çok ısrarlıydı uyandığımda çok etkisinde kalmıştım. Ne anlamı olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir