Rüyada Nalın Görmek

Bakınız; Takunya, Nalıncı

Rüyada nalın giymek veya görmek; asi ve günahkar için tövbeye, sırrını saklamak isteyen kimselerin sırrının açıklanmasına işarettir. Ayaklarına nalın giydiğini, fakat bununla yürümediğini gören, bir başkası ile ilişkide bulunur. Eğer giydigi nalın yeni ise, ilişkide bulunduğu kimse de bekar ve gençtir.

Rüyada kendisine bir nalın verildiğini gören eşini veya hizmetçisini sever. Eğer nalın eski ve kırık dökük bir şeyse, ilişkide bulundukları da yaşlı kimselerdir. Rüyada nalın ile yürürken biri ayağından çıkıp bir teki ile kaldığını gören, kardeşlerinden veya ortaklarından ayrılır veya karısını boşar. Bir rivayete göre, rüya sahibi bir yıl sonra ölür. 

Rüyada nalınlarının kaybolduğunu, kuyuya düştüğünü ve sonradan bulunduğunu görmek, ev halkından bir kadınla aralarında dargınlık ve ayrılık olup, sonra aralarının düzelmesine işarettir. 

Rüyada nalının çalındığını veya başka bir kimsenin giyip gittiğini görmek, birisinin eşini aldatmaya çalışacağına; birinden bir nalın aldığını ve bunu kaybedip tekrar bulduğunu görmek, bir mal elde etmeye çalışıp bunda nihayet başarılı olacağına işarettir.

Rüyada ayağından nalınlarının zorla çıkarıldığını veya kırıldığını görmek, niyet ettiği yolculuktan alıkonulacağına delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; nalın giydiğini gören, karada yolculuk eder. Bir mecliste nalın ile yürüdüğünü gören, bir yabancı ile içkide bulunur.

Rüyada nalının ökçesinin kırıldığını görmek, kısır bir eşe ve bir rivayete göre de nikahsız evlenmeye işarettir. Nalını tamir ettiğini gören, eşiyle iyi geçinir. 

Rüyada nalını başka biri tarafından tamir edildiğini görmek, başkaları tarafından eşinin yoldan çıkarılacağına işarettir. Gümüşten nalın giymek, güzel bir eşe; kurşundan yapılmış nalın giymek, zayıf ve çelimsiz bir eşe; ateşten nalın giymek, huysuz bir eşe; deriden nalın giymek, zenci bir eşe; aslan derisinden nalın giymek, zalim bir aileye mensup bir eşe delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen nalın; hanım, hizmetçi, dost, ortak ve yolculuğa işarettir. Rüyada nalını çıkardığını gören kimse bir işe girer. Tek nalın ile gezdiğini gören kimse eşi veya ortağından ayrılır.

Nalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir