Rüyada Asker Görmek

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için Allah tarafından bir yardım ile ödüllendirilecekleri şeklinde tabir olunur. Rüyada bir şehre ya da yerleşim alanına askerlerin girmesi, yağmur ve bereketin toprakları şenlendireceğine işaret eder. 

Rüyada başıbozuk asker görmek, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Ordu, Nöbetçi Asker, Askeri Bando)

Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

Rüyada görülen asker güç, güven, başarı, inanılacak dost anlamına gelir. Rüyasında askeri üniforma giyen bir kimsenin hayatında iyi değişiklikler olacak anlamına gelir. Bir geçit resmi gören kişi de toplumda istediği duruma gelir.

Rüyada askerleri perperişan sersefil bir halde gördüyseniz ve onların içinden biri gibi görmüyorsanız kendinizi kendi dünyevi hayatınızda bir yılma yaşayacaksınız, hayatınızda üstünüzden atamadığınız bir atalet dönemi başlayacak demektir. Dışardan bu duruma tanık olacaksınız ancak, gücünüz bu durumu aşmaya yetmeyecek bir tür yardım almanız gerektiğinin habercisidir.

Rüyada asker görmek kudretle yorumlanır. Rüyada bir generalle konuştuğunuzu görmek, işlerinizde hiçbir zaman zorlukla karşılaşmayacağınıza delalet eder. Bir er olarak bir askeri büroda çalıştığını görmek, hükümet dairelerinde olan işlerinizi kolaylıkla neticelendireceğinize; bir askeri birlik içinde eğitim yaptığınızı veya takım halinde bir caddeden geçtiğinizi görmek, çalıştığınız yerde sevildiğinize ve her zaman için hizmetinizden faydalanılıp takdirle anılacağınıza işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir asker, peygamber, devlet adamı ya da bir alim ile görülüyorsa, müminler hakkında yardıma işaret eder. Bir kimse rüyada bir şehre veya bir sokağa ya da bir mahalleye asker geldiğini görse, o yerlere yağmur yağar. Bazı tabirciler, asker görmeyi, müminler için kurtuluş ve zalimlerden intikam alma olarak da yorumlamaktadırlar.

Kadınsanız ve rüyada asker olduğunuzu görmek, başarı ve zenginlik için bütün gücünüzle çalışmanız gerektiğine, normalde sizden beklenmeyen şeyleri de gerçekleştireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada büyük ve şanlı bir komutanın emrinde savaşa katılmak, çok mutlu olduğunuza, kendi zaferinizle sarhoş olacağınıza işaret eder.

Rüyada asker evinde olmak, kişinin hanesinde bir hastalanma söz konusu olacağına işarettir. Rüyada kışla içerisinde asker görmek, eski bir dosttan yardım alınacağının habercisidir. Rüyada askeri hasta görmek, birisine yardım etmek istediğiniz halde kötü niyetli biri tarafından engellendiğinize, her adım attığınızda bu kişi tarafından bir adım geri çekildiğinize işaret eder.

Rüyada sivil asker görmek, rüya sahibinin ünlü birisi olacağına yorulur. Kişinin hayatında bir çok zorluk yaşayacağına, bu zorluklara rağmen yaşama sevincini kaybetmeyeceğine, hayata sımsıkı sarılacağına işaret etmektedir.

Rüyada silahsız asker görmek, tanıdığınız bir kadının kötülüğüne maruz kalacağınıza işarettir. Rüyayı gören kişi bir bayansa ve bir askerle oturup sohbet ediyorsa ya da konuşuyorsa bir muradı olacak ve muradı için sabrının sonunda o muradına ereceğine işaret eder.

Rüyada askerlerin sıra halinde bir yere saldırmak üzere hareket ettiğini ve sizin de bu durumdan gururlanıp heyecanlandığınızı görüyorsanız bir işi başarmak için ihtiyacınız olan enerjiyi kendi içinizde bulacaksınız ve etrafınızdaki her şey de bu duruma hizmet edecek demektir.

Rüyanızda beyazlar içinde bir deniz askeri gördüyseniz uzak bir şehirden güzel bir haber veya kısmet bekliyorsunuz ve bu beklediğiniz kısmet de size güvenli ellerden veya dillerden gelecek demektir.

 

Asker

“Rüyada Asker Görmek” üzerine 43 yorum

 1. Merhaba, yardımcı olursanız minnettar olurum. Ben rüyamda bir askeri alayın içindeydim, asker kıyafeti giyiyordum. Ama oradaki görevim dikiş yapmaktı. Sadece 2 şekilde dikiş yapıyordum. Askerlerin tişörtlerine cep dikiyordum, tişörtler pembe renkti. Bir anda ne oldu anlamadım herkes kayboldu. Ve bir çeşit bomba mı desem bilemiyorum patlamaya başladı. Çok fazlaydı. Ben kaçıp bir yere sığındım. Bir zarar gelmedi bana. Sonra uyandım. Ne anlama geliyor çok tedirginim. Yardımcı olmanızı umuyorum.

  1. Cevap verirseniz sevinirim. Rüyamda 3 asker gördüm bizi korumak için gelmişlerdi. Bu neye işarettir?

 2. Ben eşimi askerden bekledim rüyamda. Onu gördüm ama sivil kıyafetle sanki çarşı izninde ve onu durakta bekliyorum gibi ama gerçek hayatta biz boşanıyoruz. Mahkeme günümüz belirlendi. Biri bana yorumlayabilir mi, bu rüyayı?

  1. Jenna eşinizle gerçek anlamda ayrılma aşamasında olmanız ayrılıp ayrılmama konusunda emin olmadığınızdan, kararsızlığınızın rüyanızı etkilediğini düşünebiliriz.

 3. Rüyamda askerle nişanlanıyorum, evliyim ben. Ne anlama geliyor, merak ettim? Yorumlara baktım, bulamadım. Asker görmek iyidir aslında fakat nişanlanmak tehlikeyle karşı karşıya geleceğin anlamındaymış. Doğrusu buna doğru bil yanıt bulamadım. Açıklarsanız memnun olurum.

 4. Merhaba ben 33 yaşında bir erkek. Rüyamda subaylarla iştimadaydım. İştima iki katlıydı yani her bir subayın omuzlarında bir subay vardı. Ben birin omuzunda aynen iştima ediyordum ama bir süre sonra sallanıp aşağıya düşüyordum. Şimdiden teşekkürler. Rüyamı cevaplarsanız sevinirim.

 5. Merhabalar askerliğimi yapmış olduğum halde sürekli olarak rüyalarımda askere gidiyorum. Bu bir kaç defa değil, en az haftada bir bu şekilde rüya görüyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 6. Merhaba bu sene aralıklı zamanlarla rüyamda sürekli askerlik yapmış olduğum kışlada olduğumu görüyorum. Fakat rüyamda askerliğimi daha önce yapıp bitirdiğimin farkındayım. Hep aynı rüyayı görüyorum, sıkıldım artık. Teşekkürler.

 7. Merhaba rüyamda arazideyim. Üzerimde operasyon kıyafetleri var. Tek başına ağaçların arasında geziyorum. Bu ne anlama geliyor?

 8. Merhaba, ben rüyamda kurtuluş savaşı sırasındaki bir askerin içine beyaz bir yılanın girdiğini gördüm. Bu nedir?

 9. Bir nehir içinde bir iki tane çıplak olarak yüzen asker gördüm. Birçok asker de nehrin deniz ile birleştiği yerde resmi elbiseli olarak ayakta duruyor idi daha sonra komutanları geldi ve bütün askerleri topladı. Ben de üstümü çıkarıp nehiri yürüyerek geçerek soyunup denize girdim ve denizin içinde batık durumda olan bir kamyonun kasasının demir direğinden tuttum. Deniz çok temiz ve rengi berraktı. Daha sonra denizin içinde yüzerek bir dostuma ait dört duvardan ve yeni yapılmış penceresi olmayan bir odaya girdim. Odaya deniz suyu girmiyordu yani oda kuru idi ve onunla konuştuktan sonra odadan çıktım ve uyandım.

 10. 6 yıllık evliyim, bir kızım var. Rüyamda eşimi askere gönderiyorum. 5 aylık kısa dönem askerlik yapacağını söylüyor bana ama normalde eşim askerliğini yapmış. O askere gidecek diye etrafımızdaki tanıdıklar ona harçlık ve çeyrek altınlar veriyorlar…

 11. 1999. 2000 yılları arasında askerlik görevimi tamamladım. Rüyamda tekrar askere gittim. Saygılarımla.

 12. Rüyamda iki asker arkadaşımı gördüm. Askerlik yaptığımız kışlanın içinde ben halay çekerken görüştük daha sonra kışlanın içini gezerek ayrıldık.

 13. 63 yaşındayım. Rüyada yıldızları parlayan albay elbisesi giyinmiş olarak gördüm. Yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 14. Selam. Rüyamda vefat eden teyze oğlunu gördüm asker elbisesi giymişti. Kucaklaştık, sohbet ettik. Yorumlarsanız sevinirim.

 15. Ben askerlerin ellerinde silahlarla şehre geldiğini görüyordum. Daha sonra içlerinden bir asker çıkıp bana sımsıkı sarıldığını görüyordum. O kadar huzur verici bir kokusu vardı ki, hiç ayrılmak istemiyordum ondan. Daha sonra bana “Üzülme, beni bekle” deyip ortadan kayboldu. Bunun anlamı ne?

 16. Selamünaleyküm. Rüyamda ben ve ailem asker tarafından aranıyoruz, ben annem kardeşlerim bir camiye giriyoruz ve orda toplum olun insanlardan yardım istiyorum. İçerde imam sesli Kur’an okuyor ve insanlar oturmuş dinliyor. Sonra aklıma caminin avlusuna bizi saklamasını istiyorum ve yerde sürünerek caminin atlına dar bir yerden giriyoruz ve sığınıyoruz ailemle. Caminin altında da imam Kur’an okuyor ve hutbeyi görüyorum. Kenarında küçük bir kali görüyorum ve oraya saklanmak düşüncesindeyim. Ailem bir köşede oturuyor, ben de onları teselli ediyorum. Sonra askerler geliyor ve ancak ayakkabılarını diz kapaklarını görüyorum. Sonra bir her görüyorum oradan girip dışarı çıkıyorum, koşuyorum. Yeşillik, ev olmayan bir yer. Ancak arkamı döndüğümde camiyi görüyorum ve içimde korku var, beni öldürecekler diye. Sonra ailemi bırakıp kaçtığıma üzülüyorum. Küçük bir yeşillik var, oranın arasına girip saklansam diye düşünüyorum. Sonra uyandım. Sizlerden yorumunuzu bekliyorum vesselam.

 17. Merhaba, rüyamda üç dört askerle beraber dürbünle gayet mutlu bir şekilde etrafı gözlüyorduk. Ben sevildim. Gayet güzel giyimli Türk askerleriydim. Yorumlayabilir misiniz?

 18. Ben 18 yaşındayım. Rüyamda erkek çocuğuna hamileyim ve 3 tane asker arkadaşımla otururken yanımıza geliyorlar, bizimle konuşuyorlardı. Sonra beni evime getiriyorlardı. Rica etsem yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

 19. Rüyayı hatırlamıyorsanız anlatmayın. Zira rüya peygamber efendimiz sav. e 46. cüz ayet olarak verilmiştir yani vahi olarak düşünün. Allah CC iki arpa parçası verirmiş yanlış anlattığın zaman dermiş “Birleştir bunları.” Onları birleştirmek günler, aylar, belki de yıllar sürermiş. Hatırlamıyorsanız anlatmayınız dostum.

 20. Merhaba, geçen gün Ağrı Diyadin çatışmasında 4 askerimiz biri ağır yaralı idi. Çok üzülmüştüm bu habere ve bugün rüyamda ağır yaralı uzman çavuşu hastanede ziyaret ettim ve bacakları kan içindeydi, tek bacağı yok gibiydi. Gencecikti. Yüzünü net gördüm saçları hala terli ve yorgun görünüyordu, başını okşadım alnından öptüm. Gözyaşı döktüm. Ve asker konuşamıyordu fakat ağlamalarımı hissetti ve “Sen de bu kurtlar sofrasını iyi tanıyorsun demek” dedi ama konuşamıyordu, yani onun kalbinden geçeni yankılı bir sesle duydum. Ve sonra annem geldi ve yanında refakatçi kalıyormuş meğer. Ve ablam, kardeşim de odada belirdi birden. Annem “Çok yorma kızım” dedi. Ben hiç rüyalarımı hatırlamam böyle istisna gördüğüm rüyalar beni çok etkiler. Uyandığımda gözlerim şişmişti ağlamaktan. Çok etkilendim. Sizce anlamı nedir? Nişanlım polis, onun içinde endişelendim. Bana yorumlayabilirseniz sevinirim.

 21. Cümleten kolay gelsin. Rüyamda bir savaşın içerisindeyim elimde tüfeğimle ateş ederken karşıma bir düşman askeri ile bir köpek çıkıyor, elimdeki tüfeğin kurşunu bitiyor. Bu arada ben tüfeğin dipçiği ile köpek ve düşman askere vurarak başlarını parçalıyorum. Bu rüya bana çok dokundu. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. İyi günler.

 22. Dağlık tepelik yerde askerler sıraya girmiş, bana kızıyorlardı. Dağın altında çeşmeden su içmeye çalışıyordum su elimden akıyordu, içemiyordum acaba ne olabilir?

 23. Ya rüyamda özel timlerleyim bir eve baskın yapıyoruz 3 terörist var fakat hepsi de küçük tutuklamıyoruz ve çıkıyoruz.

 24. Benim erkek arkadaşım askerde şu an. Onu rüyamda, başında küçük bir mezar taşı ile gördüm. Şehit yazıyordu. Ne olur bunu bana açıklar mısınız? Lütfen.

 25. Rüyamda bir asker arkadaşımla ikinci kez tekrar askerlik yaparken gördüm anlamı nedir? Saygılar.

 26. Rüyamda askeri alaya giriyorum. Yanlışlıkla alay çok büyük komutanlara durumu anlatıyorum çıkabilirsin diyorlar çıkmak isterken yer çok büyük yine kayboluyorum. Kapıda sivil memur bekliyor. Çıkamazsın otur diyor, kapıda kendi askerlerle oyun oynuyor bana da otur işte diyor. Abim öldü çıkmam gitmem lazım diye yalan söylüyorum korkudan.

 27. Merhaba ben asker olmak için başvuru yapıyordum rüyamda ve telefondan mesaj gelip başvuru kabul edilmiştir diye mesaj geldi lütfen yazın anlamını çok merak ediyorum.

 28. Rüyamda rütbeli askerler gördüm. Rütbelerinde 2-3 yıldız vardı acaba ne anlama geliyor yardımcı olabilir misiniz?

 29. Merhabalar herkese, yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben rüyamda bir asker gördüm. Benim elimde çamur vardı askere atmak istedim ve asker çok iyi kalpli birine benziyordu. Böyle birden acıdım ve atmadım sonra yanıma geldi başımı okşadı bende onun belini okşadım sonra elim temizdi gülümsedi ve gitti bende bir mutlu oldum yani. Eğer tanımlarsanız sevinirim teşekkürler.

 30. Rüyamda bir İngiliz askeriydim. Önümde koşan Nazi Alman askerleri vardı, silahlı SS'ler gibiydi. Kuzey Afrika cephesiydi galiba. 5-6 kişiler sonra bizimkiler arkadan geliyorlardı 2-3 kişi. Biz siperlere geldik. Almanlar da başka siperlere gelmişti ve birçoğu ateş ediyordu ama biz etmiyorduk. Nedir bu?

 31. Rüyamda deniz askerleri gördüm gemilerle havadan gidiyorlardı ben de onlara Allah a emanet olun diyip selamlıyordum. Daha sonra askeri helikopterler uçaklar gördüm ve ağladım.

 32. Herkese selamlar rüyamda askeri birlikteydim bir bölükte bölüktük yani sonra üniformalarımızı giyinmiş içtimaya çıkmıştık general amiral ya da orgeneral olabilir ama böyle yıldızları olan madalyonları olan biri içtimayı alıyordu sonra bütün emir komutanın bende olduğunu söyledi ve dağıldık sonra ben bölüğü gezmeye başladım yatakhaneleri pis bir ortamdı sonra bütün herkesi topladım arkadaşlar bu böyle olmaz dedim bütün yerleri temizlettim. Tabiri caizse bal dök yala çok güzel ferah bir bölüğümüz oldu ve bütün bölükçe yemek yiyorduk. Amiral ya da generalde bizimleydi televizyonu açıp çarşı izinleri izinlerle ilgili haberde yeni tüzükler geldiğini söyleyip bununla ilgili bizleri sık sımsıkı uyarıyordu o esnada sabah namazına doğru uyandım bu görmüş olduğum rüyayı yorumlayabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir