Rüyada Kına Görmek

Zinet eşyasına, mal ve yeteneğe, Kına ve boya kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbiseye, Kadının eline kına yakması kocasından göreceği iyiliğe, kınanın tutmadığını görmesi kocasının sevgisini açığa vurmamasına, ele yaktığı kınanın nakışlarının boozularak karıştığını görmek çocuklar yüzünden sıkıntıya düşmeye, Erkeğin elinin üzerine nakışlı olarak kına yakması iş ve sanatında şöhret bulmaya yahut zillete düşmeye, avuç içini kınlaması mala, sevinç ve ferahlamaya, Parmak uçlarının kınalı görünmesiüzüm ve hurma mevsiminin gelmesine, El ve ayakların kınası kişinin durumuna uygun düşen eve, mal ve dünyalığa, Kına ve boya durumunu gizlemeye, amelleri gizli yapmaya, Parmakların kınalanması ya da boyanması Allah’ı çokça zikretmeye, tesbihhata, Sakalı kınalamak sünnete uymaya, Saçları ağaran kimsenin başına kına yakması gücünün artmasına, derecesinin yükselmesine, Saçları kınalamak kadın için sevinç ve mutluluğa, erkek için makam ve maddi imkana, Kına satan kimse müjde ve sevince, şefkat ve herhamet görmeye delalet eder.

Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir.

Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir.

Beğenilmek ve kısmettir.

Rüyada kina görmek süsle yorumlanır. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kişi olduguna işarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur. Kirmani’ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadiğini gören, ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazı isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanır. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur. Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadiğini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder. Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadiğini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kina kişinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede işarettir

Rüyada kına görmek; sağlığınızın düzeleceğine, işlerde başarıya ve bol kazanç elde etmeye işarettir.

Kına

“Rüyada Kına Görmek” üzerine 21 yorum

 1. Arkadaşım rüyasında benim ve sevgilimin elinin kınalı olduğunu ve ortamında düğün havası içinde olduğunu görmüş acaba neye yorumlanır … Şimdiden teşekkürler. 🙂

 2. Selam, Rüyamda kendi başımda değil de başka insanların saçlarına kına yaktırmak için ablamın yanına geldiklerini ve başlarına kına yaktıklarını gördüm. Ablam parayla yapıyormuş bu işi, parayı da gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

 3. Ben rüyamda kına görmedim ama uyandığımda ellerimde kına bileklerime kadar kına olmuş ve bir gün öncesinde de elimde kına kokuyordu ne anlama geliyor?

  1. Merhaba, bu bir rüya yorumu olmayacak o nedenle şunu söyleyebiliriz, değerli hoca İlahiyat Fakültesi profesörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bu konuyla ilgili benzer bir durumla alakalı şu açıklamayı yapmıştır; Ruh ve vücut bağımlıdır ancak bazı durumlarda vücut uyurken ruh farklı boyutlarda bulunabilir. Böyle durumlarda vücutta bunun gibi işaretlere rastlanabilir. Hayır olsun inşallah.

 4. Rüyamda kendi kına gecemi gördüm. En belirgin görüntü de elime kına yakılışı idi. Neye yorumlandığını öğrenebilir miyim?

 5. Başkasının rüyasında benim kına gecem oluyormuş. Benim rüyamda ise resim çizilmiş. Biri ben, biri çocuk, birde adam varmış. Yani bu resimdeki anne, çocuk, baba oluyormuş. Bana diyorlar “Bu resimdeki sizsiniz”

 6. 20 yaşındayım, ailemle birlikte yaşıyorum. Yakınlarda bir gece rüyamda, sadece parmak uçlarımda ve avuç içimde kına gördüm. Acaba bu neye işaret eder? Şimdiden teşekkürler.

 7. Rüyamda bir erkek çocuğu adı Rahman elinde kına yakılmış bana gösteriyordu ve ben çok mutlu oluyordum. Hem adın rahman hem de elindeki kına çok güzel gitmişti. Bunun yorumu ne olabilir acaba?

 8. Sabah kalktığımda elimde kalp şeklinde kına vardı ve orta parmak ucunda var. Bir işaret mi, yoksa normal bir şey mi? (Teşekkürler.)

 9. Rüyamda bir yaşlı akraba kadar yaşlı bir teyzenin saçına kına sürüyordu sonra teyze elinde bana kına getirdi kınanın rengi sarı idi ben onu pislik sandım ama elime sürdü bu kına az ama sonra çok getiririm dedi kına tutmamıştı ellerim acaba ne anlama geliyor yorumlarınız sevinirim teşekkürler.

 10. Rüyamda bir erkeğin ayıp olan yerlerine kına yakılıyordu ve de ben de kınayı tutuyordum. Çok tuhaf bir rüya ama anlamını bulamadın. Nedir acaba?

 11. Merhaba Nejla, ben Müdürem rüyasında toplantı yapıyor, çocuklar da varmış herkesin ellerine kına yakıyormuş. Fakat bir tek benim elime kına tutmuyor, tekrar koyuyor yine tutmuyor. Neye yorumlanır?

 12. Bir bezin içinde bana kına veriliyor ve mavi bir bez sanki bir kına gecesi. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

 13. Gece yattığımda hiç bir şey yoktu. Sabah uyandığımda ellerimde kına rengini almış kısımlar gördüm. Yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir