Rüyada Kayık Görmek

Rüyada kayık görmek, rızık ve faydaya, ilahi lutuf ve merhamete; kayık küreği korku ve endişelerin geçmesine, kişinin durumuna uygun dost ve yardımcılara; yelkenli kayık üzüntü ve kederin giderek sevinç ve neşe bulmaya delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Gemi, Kayıkçı)

Rüyada kendisini kayıkta görmek, herkes için küçük eğlenceleri, huzurlu günleri ifade eder.

Rüyada kayık görmek, keder ve sıkıntıya; kayıktan karaya çıkmak, hayır ve feraha işarettir. Bir kayık satın aldığını gören, kendisini kendi eliyle ve kendi hareketleri ile sıkıntıya sokar. Kayığa bindiğini gören, kedere düşer. Kayıkla bir geziye çıktığını gören, kederden kurtularak selamete ve rahata erer. Evinde kayık görmekte hayır yoktur. Bir rivayete göre, geçiminin bozulmasına delalet eder. Bazı yorumculara göre; kayık, halka yardım eden, bir rivayete göre, dünya işleri ile uğraşan küçük memurlarla tabir olunur.

Rüyada bir kayık eskimiş ve delinmiş işe yaramaz bir hale gelmiş olduğunu görmek, küçük memurların iş yapamayacak derecelerde olduklarına; aksine, yeni, sağlam ve her şeye elverişli olduğunu görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır.

Kirmani’ye göre; rüyada kayık görmek, rüya sahibinin rızkı, geçimi, işi ve evi ile tabir olunur. Rüyada bir sandal yaptığını gören bir ev yapar. Veya bir işe başlayarak, rızkını ve geçimini sağlar. Kayık sattığını gören, evini veya geçimini temin eden tezgahını elinden çıkarır. Yeni ve büyük kayık kârlı bir ise, kullanışlı rahat bir eve; aksi dar kayık, bu rüyanın aksiyle yorumlanır.

Rüyada kayığın kırılıp tahtalarının dağıldığını görmek, işinin bozularak işlerinin bozulmasına yahut evinin yıkılıp geçiminin daralmasına; kayığın denizde battığını görmek, evinden veya geçiminden dolayı keder ve sıkıntıya düşeceğine işarettir. Kayığın denizde veya herhangi bir su üzerinde kolayca yüzmediğini gören, geçiminde kolaylık görür, rüya sahibi tüccar ise, alışverişinde kolayca kazanır. Mülk sahibi ise, gelirini toplar; fakir ise eline rızık geçer ve sıkıntıdan kurtulur. Kayığın güçlükle yüzdüğünü görmek de bunun aksi ile tabir olunur. Bindiği kayığın dalgalara tutulduğunu gören, rızık ve geçim için zorlanır.

Rüyada kayığının çektiği küreğe rağmen yerinden kımıldamadığını gören, kendi çalışmasına ve dışarıdan yapılan yardıma ragmen, malını kurtaramadığını ve geçiminde çok zorlandığını görerek büyük bir sıkıntıya düşer. Rüyada kayık görmek, rızıkla yorumlanır. Rüyada kayığa benzer bir şeye bindiğini görmek, bir kadınla evleneceğine veya uzak bir yolculuğa çıkacağına; bir yelkenli kayığa bindiğini görmek üzüntü ve kederinin ve yürek sıkıntısının geçeceğine delalet eder.

Rüyada kayık küreği görmek, korku ve tehlikeden kurtulmaya, selamete kavuşmaya ve iyi bir arkadaşa yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada balıkçı kayığını görmek, rızık ve faydaya işarettir. Rüyada garip bir şeye bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir. Yahut düşmanına galip gelir veyahut bir yere yolculuk yapar ya da ondan mal kazanır. Rüyada görülen yelkenli kayık; üzüntü, keder ve sıkıntıları gidermeye ve gönlün açılmasına işarettir.

Kayık

“Rüyada Kayık Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar, ben dün gece rüyamda bir kayıkta benimle beraber bir erkek ve bir de bayan vardı. Denizin kıyısına yakındık, birden dalgalar oldu kayık az bir su almaya başladı ve birden kıyıya yanaştı. Kıyıdaki lastiklere dayandı, kayıktan çıktık ve geri döndüğümüzde arkamızdan büyük yolcu gemisi geliyordu. O gemiden inenler oldu, içinden arkadaşlarım indi ve normal vapur iskelesi çıkışı gibi çıktık. Hatta çıkarken bir amca elinde kablo, üzerinde yuvarlak plastikler olan siyah renkte bir kablo gibi bir şey verdi bana. “Ne yapayım bunu?” dediğimde “İşim kalmadı onunla, atabilirsin” dedi. Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir