Rüyada Kalabalık Görmek

Rüyada meydanları ve stadyumları dolduran kalabalıkları görmek, döküntü insanlara, amaçsız ve şuursuz kitlelere işarettir. 

Bkz: İnsan Topluluğu

Rüyada kendini kalabalıklar içinde iyi bir konumda görmek, rütbeye, hükmetme yetkisine ve isim yapmaya; kalabalık görmek tüccar için bol müşteriye, ağzı dualı kimse için ondan dua isteyenin çok olmasına; kamu menfaatine yahut hayırlı bir maksatla bir araya toplanan insanların meydana getirdiği kalabalık rahmet ve nusrete, hayır ve berekete delalet eder.

Rüyada kalabalık gören kimsenin işlerinde bütün engelleri aşarak, güzel bir yaşam süreceğine yorumlanır. Kişinin yaptığı hata yüzünden sıkılacağına işaret eder.

Rüyada kalabalık insanlar arasında olduğunu ve aralarından çıkamadığını görmek, büyük bir devlete ereceğine delildir. Rüyasında kalabalık arasında yol bulup bir kenara çıkabildiğini görmek, tüccarsa kârının artacağına; memursa terfi edeceğine; öğrenci ise sınıfı geçeceğine; ev kadını ise kocası ile arasının çok iyileşeceğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada kalabalık ve izdiham oldugunu görse, rütbe ve saltanatı büyük olur ve isim yapar. Eğer o kimse tüccar ise müşterisi çok olur, duası makbul kimselerden ise dua isteyenleri çok olur.

Kalabalık

“Rüyada Kalabalık Görmek” üzerine 15 yorum

 1. Nedenini bilemediğim bir kalabalık ve nişanlımın evi olduğunu düşündüğüm büyük bir ev dağın başında ve ormanın içinde polisler de var evde devasa bir büyüklükte villa gibi. Fakat kalabalık niye onu bilmiyorum.

 2. Güzel yorumlarınızın faydasını gördüğümü belirtmek istedim. Bu nedenle çok teşekkür ederim.

 3. Rüyamda tanımadığım bir yere gittim. Orada benden anne şiiri okumamı istediler. Yeşil kravat takmamı istediler ama ben şiiri okuyamam diye çok heyecanlandım. Ya okuyamazsam diye sıkıntı telaş sardı. Okudum mu, bilmiyorum ama bir erkek gençte benle uğraştı. Bana sanki benimle alay edecek gibi, şiiri okuyamayacaksın gibi imalarda bulundu. Gittiğim yer neresiydi bilmiyorum, hep odalardan geçtik. Yanımda bir kadın vardı. Her odada kalabalık insanlar vardı. Giderken odanın birinde 5-6 tane incir ağacı vardı, ince uzun boylu bir ağaçtı hepsi. Sahne gibi bir yerde şiir okuyacaktım, kalabalık karşısında okumamı istediler. Üzerimde de kırmızı bir elbise vardı, uzun çingene elbisesi gibi sanki. Nasıl başaracağım diye çok telaşlıydım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Saygılar…

 4. Kalabalık bir toplulukta yemek masasına oturmaya çalışıyorum ancak masa küçük ve etrafındaki sandalye sayısı fazla. Sıkışık bir şekilde yerleşiyoruz. Yanımda annem var. Tabaklarımıza çok çeşitli yiyeceklerden alıp yiyoruz. Yan tarafta daha geniş alan ve büyük masalar var ama boş ve bizi oraya almıyorlar. Yorumlar mısınız?

 5. Çok kalabalık bir yerdeydim birileri bana sesleniyordu, arıyordum bana sesleneni bir türlü bulamıyordum.

  1. Merhaba, ben rüyamda 5 sene önce çıktığım aşık olduğum ve hala sevdiğim kişinin öldüğünü gördüm. Yas yeri bir meydan ve aşırı kalabalık… Onun Mezarı benim yaşadığım evin içinde ama hala mezara gömülmemiş kefen var üzerinde yüzünde bir gülümseme ve kadar temiz yüzü var ki ama ölmemiş daha bir diğer gün ölüp ölmeyeceği belli olacakmış… Sonra bir erkek var 3 kırmızı gül uzatıyor ikisi bitişik, biri ayrı… Ayrı olanı sevdiğimin üzerine bırakmak için izin istiyorum o gülleri veren kişiden “Tamam” diyor. Bırakıyorum gülü onun gözleri kapalı ama hala bir gülümseme var. Babam geliyor sonra onun kefenini mezarını falan düzeltiyor, ben mezar taşına dokunuyorum.

 6. Merhaba, ben rüyamda kalabalığı hastanede gördüm tanıdığım herkes oradaydı sonra eve geldim. Evde yine bir sürü tanıdık, akraba, komşu bizim evde kalacaklarını söylüyorlardı. Böyle bir kalabalığın tabiri nedir acaba?

 7. Ben bugün birisinin öldüğünü ve tekrar dirildiğini gördüm ve ortam çok kalabalıktı.

 8. Bisikletle eğimli bir yolda bir yere giderken bisikletin tekeri kaydı. Ben büyük bir göle düştüm. 8-10 metre derinlerde biraz çırpındıktan sonra kendi kendime (çırpınırsam boğulurum, sakin olup kendimi suyun kaldırma gücüne bırakayım) diye düşündüm. Sakinleyip su içinde etrafıma baktığımda tertemiz, masmavi büyük bir gölün içinde olduğumu anladım. Sonra kendimi bir odada buldum. Oradakilere VAN gölüne düştüğümü, boğulmak üzere olduğumu, beni kurtarmalarının söylüyorum. İnsanlar (sen buradasın ya. Ne boğulması) der gibi tuhaf bir şekilde bana bakıyorlar. Kendilerine benim hayalim burada. Gerçeğim Van Gölüne düştü. Yardım edip kurtarın beni diyorum. Bu renkli rüyamı yorumlarsanız memnun olurum. Saygılarımla

 9. Rüyamda çok karışık ortamlarda oluyorum parça parça. İlk başta metro gibi bir yerdeyim ama orayı su basmış her taraf su içerisinde ama su çekilmiş damlalar var sadece. Ben oradan rahat bir şekilde çıkıyorum ama o alanda çok kapı var ve sanki üniversite gibi. Oradan dışarı çıkıyorum dışarısı çok kalabalık ama çoğunluk erkek. Ben yol bulmaya çalışıyorum bir yandan da kızıyorum galiba. Sonra evime geliyorum saçlarımı tarıyorum ve saçlarım öbek öbek dökülüyor ama ona rağmen saçımda bir azalma olmuyor. Bunların hepsini bir rüya içerisinde uyanmadan gördüm çok değişik geldi bana eğer bir bütün olarak bunu yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 10. Çocukluğumda oturduğumuz bahçeli eski bir evimiz vardı. Rüyamda o eve akın akın insanlar ziyaret etmek amacıyla geliyorlardı. Evden içeri girip odanın birin sanki mağara kapısı var oradan içeri gelen insanlar evden girip o mağara kapısı gibi görünen yerden dışarı çıkmak için herkes sırayla oraya giriyordu. Bahçede ise asker kıyafetleri yerlerde vardı. Evin olduğu yoldan geçerken yollarda duvarlara yapıştırılmış yaşlı adam resimleri vardı. Oğlumda küçük hali o yoldan geçerken yerlerde atılmış askeri kıyafetler vardı. Evin bahçesine geldiğimde akın akın insanların evin içine girip diğer duvardaki açık olan bölüme giriyorlardı. Ben de anne bari her girenden 1 tl alsaydın bu kadar insanın ne iş var burada diye söylediğimi hatırlıyorum. Garip bir rüya geldi bana, size sormak istedim. Teşekkürler.

 11. Rüyada bir havaalanında insanlar kuyruğa girmiş ve uçağa biniyorlardı ben bir köşede beklerken, tüm insanlar çıktığını ve sıra bana gelince içerde biri pilot(tanıdık biriydi) olduğunu ve beni varacağım yere nasıl göndereceklerini konuşurken uyandım. Sizden Hazreti Yusuf’un rüya tabirini rica ediyorum.

 12. Ben rüyamda sevdiğim kişinin ailesinin yanında ailemle beraber gitmişiz fakat sevdiğim kişinin ablası bana hoş geldin demiyor ben de utancımdan hiçbir şey diyemiyorum. Bir süre sonra da başka insanlar geliyor kalabalık bir ortam oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir