Rüyada Kafa Görmek

Rüyada kafa görmek, varlıklı ve çevresinden saygı göreceğine işaret eder. Elinde kafa görmek işlerinizi düzeleceğine yorumlanır. Kafayı önüne eğmiş görmek pişman olacağınız hareketler yapacağınıza işaret eder.

bkz: Kafa Kafaya Dövüşmek, Kafatası

Rüyada kafa görmek tabiri, varlıklı ve çevresinden saygı göreceğine işaret eder. Elinde kafa görmek, işlerinizi düzeleceğine yorumlanır. Kafayı önüne eğmiş görmek, pişman olacağınız hareketler yapacağınıza işaret eder.

Rüyada güzel ve şekli düzgün kafalar görmek, ünlü ve önemli insanlarla tanışacağınız ve bu insanların size birçok konuda yardımı dokunacağı anlamına gelir. Kişinin aklı sayesinde başarılı olacağı, kendisi hakkında karar vereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada kafanın büyümesi, şeref ve izzetin artmasına; başın küçülmesi ise bunun aksi ile tabir edilir. Kafasının büyüdüğünü gören kimse, bekar ise evlenir, fakir ise zengin olur.

Rüyada elinizde kesik bir kafa görmek, bulunduğunuz mevkide yükseleceğinize ve malınızın artacağına; kafanızın vücudunuzdan ayrılmış olduğunu görmek, maddi manevi bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza; hayvan kafası, mal ve menfaate işarettir.

Kafa

“Rüyada Kafa Görmek” üzerine 10 yorum

    1. Rüyanız çok nadir görülen rüyalardan yorumlamak çoğu insan için zor olabilir ama anlamı gayet açık, yorganın açık kalmış… Daha büyük bir yorgan alıp doğru dürüst rüyalar görmen dileğiyle…

  1. Rüyamda siyah uzun saçlı saçını toplamış bir kızla beraber çok güzel bir villanın bahçesinde yürüyoruz. Kız kafasını gövdesinden ayırıp koltuğunun altına alıyor normal bir şeymiş gibi yürümeye devam ediyoruz. Kız bana “Senin evin burası değil şu karşıdaki ev” diyor. Eve bakıyorum o evin benzeri çok güzel bir evmiş. Kız sonra evine girip annesiyle telefonda konuşuyor. Ben de o evden çıkıyorum.

  2. Rüyada bir kişinin başını, sizin başınıza yaslaması, ne anlam ifade eder?

  3. Rüyamda oğlumun kafasının arkasında şişlik olduğunu ve yüzünde şişlik olduğunu fark ettim. “Doktora gidelim doktora gidelim” dedim. Bunun ne anlama geldiğini anlatabilir misiniz?

  4. Merhaba, rüyamı yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkürler. Rüyamda Dr. olmayan biri kafatasımı ortadan ikiye bölüp ameliyat ediyordu. Kafam gövdemde ve kan yok, beni o halde bırakıp “Ben yapamayacağım sanırım” deyip gidiyor. Ben de “Neden hemen ameliyata karar verdim?” diyorum. Kendi kendime mikrop kapıp ölebilirim diye düşünüyorum. Sinüzit ameliyatında bile onca düşünmüşken bu ameliyata neden hemen karar verdim diye pişman oluyorum.

  5. Kafamın üstünde, yani en tepeden bu dondurma çubukları olur ya ondan bir çubuk kafamın içinden çekip çıkardım. Acaba anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir