Rüyada Amca Görmek

Ayrıca bkz: Amca Oğlu, Amcazade, Akrabalar, Baba

Rüyada amca görmek hayırlı bir rüya olup, baba tarafının ailesine yorulur. İyi yorumlanan bu rüyayı gören kişi, sıkıntıda ise dertlerinden kurtulacağının ve refaha kavuşacağının habercisidir. 

Rüyada amca gören kişi, sağlık problemleri ile karşı karşıyaysa iyileşeceğine; sağlıklıysa sıhhatinin devam edeceğine delalet eder. İşsiz insanların iyi bir kurumdan iş teklifi alacağına, maddi sıkıntısı olanların gelir elde edeceğinin habercisidir. 

Rüyada amca görmek ne anlama gelir; kazanç elde etmek, refaha kavuşmak, huzura ermek ve kişinin neşesine geri kavuşması anlamlarına gelir. 

Aynı zamanda rüyada amca görmek tabiri rüyayı gören kişinin içten istediği dileklerinin gerçek olacağına yorumlanır. Amcayı neşeli, şen bir vaziyette rüyada görmek mutluluk, iyilik, güzellik anlamlarına gelir. 

Rüyada Amcasını Vefat Etmiş Görmek

Rüyada amcasını vefat etmiş görmek, hayra yorulmamakta olup, rüya sahibini zor ve sıkıntılı günlerin beklediğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin sıkıntı yaşayacağı konulardan dolayı huzuru bozulacak ve üzülecektir. 

Rüyada amcasını vefat etmiş görmek ne demek, kişinin zor zamanlardan geçeceğine ve hüzünlü günlerin onu beklediğini işaret eder. 

Rüyada Ölmüş Amca Görmek

Rüyada ölmüş amca görmek, genel olarak birinin rüya sahibine yapacağı yardım şeklinde yorumlanır. Gerek aile bireylerinden gerekse de akrabalar tarafından görülecek olan bu yardım, rüyayı gören kişinin istediklerine ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Rüyada ölmüş amca görmek ne anlama gelir yakınları tarafından gelebilecek yardıma, iş ortaklıklarına, gelir artışına işaret eder. Rüya sahibinin yeni atılımlar içinde olup, güç kazanacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyasında vefat eden amcasını gören kişi, ortak işlere girişecek veya maddi kazancını arttırmak için çeşitli projeler içine girecektir. 

Rüyada Amca ile Kavga Etmek

Rüyada amca ile kavga etmek, rüyayı gören kişinin amcasından faydalı bilgiler edineceğine ve bu bilgiler ışığında yeni bir işe atılacağına işaret eder. Aynı zamanda var olan işlerin yolunda gideceğine, toplumda değer verilen biri haline gelmeye, takdir toplayıp, sevilen biri olmaya işaret eder. 

Rüyada amca ile kavga etmek görmek beklenen ve arzulanan güce, kudrete ulaşmaya, kısa bir süre içinde yaşanacak olumlu havadislere ve uzun vadede güzel bir geleceğe yorumlanır. Rüya sahibinin emek ve zaman harcayarak, istediği hayata kavuşacağının simgesi niteliğindedir. 

Rüyada Amca ile Evlenmek

Rüyada amca ile evlenmek, rüyayı gören kişinin amcasından parasal anlamda veya maneviyatla ilgili bir yardım göreceğine ve bu yardım sayesinde neşeli, huzurlu günler geçireceğine delalet eder. Ayrıca geri kalan yaşantısında rüya sahibinin mutlu zaman geçireceğine, insanların güzel dualarını alacağına işarettir.

Rüyada amca ile evlenmek ne anlama gelir takdire şayan ve parmakla gösterilen bir kişi olmaya, çevrede sevilen, sayılan kişi haline gelmek anlamlarına gelir.

Rüyada Amca ve Babayı Görmek

Rüyada amca ve babayı görmek, gelecek hakkında yapılan planları temsil eder. Amca ve babanın bir arada görülmesi, rüyayı gören kişinin hayatında yaptığı işlerde amca ve babasından destek göreceğine ve bu sayede yolunun açılacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi maddi olarak zorluk çekiyorsa, sıkıntılarından kurtulmaya ve maddiyatının güçleneceğine yorumlanır. Haramdan uzak duran, helal kazanç sağlamak için uğraş veren kişileri işaret eder. 

Alimlerin yorumlarına göre de rüyada amca ve baba görmek, yaşanılan bölgeden uzaklaşmaya ancak huzurlu bir ömür geçirmeye delalet eder. 

Rüyada amca ve babayı görmek ne demek kısa bir zaman içinde öğrenilecek iyi haberler, huzur ve mutluluk demektir.  

Rüyada Amca Çocuklarını Görmek

Neşe ve huzurun sembolü olan bu rüya hayırlara yorulur. Rüyada amca çocuklarını görmek kişinin işlerinin yolunda gideceğine, işlerinin yolunda gitmesi için gözü kara davranacağına ve bu nedenle hayatında önemli ve büyük kararlar alacağına delalet eder. 

Rüyada amca çocuklarını görmek tabiri zevk alınan ortamlarda bulunup, keyifli vakit geçirmeye de yorulur. Ayrıca rüyasında amca çocuklarını gören kişi, şu an bulunduğu durumdan daha iyi bir hayat kalitesiyle ömrünü sürdürecektir. 

Rüyada Amca Oğluyla Evlenmek

Rüyada amca oğluyla evlenmek, maddi sıkıntıların son bulacağına, kısa bir zaman diliminde maddi problemlerin yok olacağına işarettir. Aileyi derinden sarsan sorunların son bulacağına ve rüyayı gören kişinin kazançlı bir geleceği olacağına yorumlanır. Rüyasında amca oğluyla evlendiğini gören kişi, feraha kavuşacaktır. 

Rüyada Amca Kızı Görmek

Kısmet diye tabir edilen rüyada amca kızı görmek hayırlara vesile olur. Kişinin uzun ama sonu hayırlı olacak bir yolculuğa çıkacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi bekar ise hayırlı bir kısmeti olacağı şeklinde de yorumlar bulunur. Bu rüyayı gören kişilerin herkes tarafından sevilen, dürüst kişiliklere sahip insanlar olduğu söylenir. Çeşitli alimler ve kaynaklara göre rüyada amca kızı görmek, yeni başlayacak olan güzel arkadaşlıkları da temsil eder. 

Rüyada Amca Karısını Görmek

Rüyada amca karısını görmek, iyi anlamlara gelmektedir. Hayırlara vesile olan bu rüyayı gören kişinin yakın çevresinde veya ailesinde yaşanan bir sağlık sorunu varsa düzeleceğine delalet eder. Uzak mesafe ilişkisi yaşayanların hasretten kurtulacağına, kendi şehri dışında yaşayanların memleket özlemlerinin son bulacağına yorumlanır.

Aynı zamanda rüyada amca karısını görmek ne anlama gelir yakın zamanda güzel haberler alınacağına, ailede küs olunan kişilerle barışılacağına yorumlanır. 

Rüyada Amca Torunu Görmek

Kalabalık toplantılara yorulur. Rüyada amca torunu görmek, özlenen kalabalık aile ortamlarının bir araya geleceğine, neşeli ve kalabalık ortamlarda bulunacağına, hanede misafir ağırlanacağına yorumlanır. Aile içinde değer verilen birisi olarak görülen rüya sahibi, çektiği sıkıntılardan tez sürede kurtulacak ve hak ettiği yerlere gelecektir.

Aynı zamanda rüyada amca torunu görmek ne demek, hakkıyla kazanılan temiz paraya, temiz kazanca işaret eder. Rüya sahibi, hayatındaki insanlara çok bağlı ve sadıktır. Bu sayede kıskanılacak bir hayata sahip olacağına ve zenginlik içinde yaşamını sürdüreceğine tabir olunur. 

Rüyada amcanın erkek torununu görmek düzenli bir yaşama, sıkıntılardan arındırılmış bir geleceğe ve huzura yorumlanır. 

Rüyada amcanın kız torunu görmek takdir ve saygınlığa, elde edilecek olan büyük kazanca delalet eder. 

Rüyada Amca Oğlunun Öldüğünü Görmek

Rüyada amca oğlunun öldüğünü görmek ne anlama gelir rüyada amca oğlunun öldüğünü gören kişinin arkasından konuşan, yüzüne gülen insanların var olduğu söylenir. Rüyayı gören kişi kadın ise çeşitli sıkıntılar yaşayacağına veya sıkıntı çekiyor ise bu sıkıntıların artacağına işaret eder. 

Aynı zamanda rüyada amca oğlunun öldüğünü görmek; rüya sahibinin bir zanaat öğreneceğine, sanatla, ilim-irfanla uğraşacağına delalet eder. Uzun süredir halledilmeye çalışılan bir işin neticeye kavuşmasına, kişinin kendi gelişimi için seyahatler edeceğine tabir edilir.

Rüyada amca oğlunu öldürdüğünü görmek, gelecek olan iyi haberlere,hayatın düzene girmesi için çabalamak anlamlarına da gelir. 

Rüyada amca oğlunun öldüğünü görmek ne demek, rüyayı gören kişinin başkalarına iş olanağı yaratacağı bilgisi de çeşitli kaynaklarda yer almaktadır. 

Rüyada amca oğlunun eşini görmek, güvenli bir hayat süreceğine yorumlanır.

Rüyada amca oğlunun öldüğünü ve ağladığını görmek, rüya sahibinin olmasını beklediği işlerinin olacağına, askerliğini yapmadıysa; askerlik görevini yerine getireceğine delalet eder. Ayrıca yaşanacak ufak sağlık problemlerinin de habercisi niteliğindedir. 

Rüyada amca oğlunun düğününü görmek, rüyayı gören kişinin husumeti olan kişileri kendi ayağına çağırdığı ve husumetin son bulduğuna delalettir. Ayrıca kişinin hayatında birçok zafer elde edeceğini alamet eder.

Amca 

“Rüyada Amca Görmek” üzerine 16 yorum

  1. Rüyanızda gördüğünüzü detaylandırırsanız, burada istediğinize cevap vermeye çalışırız. Hayır olsun inşallah.

 1. Ben rüyamda araba vapuru ve sonraki akşam bir ev gördüm ve amcam ile beraber evin duvarlarını yeşil boya ile boyadığımızı gördüm, sizce ne demek?

 2. Rüyamda başbakanın bana bir şeyden dolayı kızdığını bir zamanlar aşık olduğum kızı affettiğini, başbakanın bana kızdıktan surat astıktan sonra benimde ona kızmaya başladığımı, amcamın bana arka çıktığını, benim daha ileri gidip bir sandalyeyi uzağa ittirdiğimi, başbakanın beni uyarır mahiyette adımı söylediğini, bir iki kere tekrar ettiğini benimde sandalyeyi geri getirdiğimi gördüm. Lütfen yorumlar mısınız? Bir zamanlar AKP’ye oy vermiştim Gezi Parkı olaylarının çıktığına sevinmiştim ve protestoculara facebook tan destek çıkmıştım. Vaktiyle sevdiğim kıza bir şekilde psikolojik eziyet etmiştim. Sonra gün geldi ona Allahtan bahsetmiştim çünkü aklımdaki son hali dine inanmayışı kalmıştı. Artık görüşmeyelim demiştim ve Kuran-ı Kerim’i okumasını tavsiye etmiştim. Sonra gezi parkı olaylarında İslamcıları saldırgan olarak gösteren bir linki beğenmişti bende o linke yazıklar olsun bana ki önce insanlara eziyet etmişim sonrada onlara Allah’tan bahsetmişim demiştim. Bir daha da Gezi Parkı olaylarına yazı yazmadı gördüğüm kadarıyla. Bir zamanlar olarak ifade ettiğim kısımdan itibaren gerçek hayattan bahsettim. Ve daha sevdiğim kızdan haber almadan önce sevinmiştim Gezi Parkı olaylarına.

 3. Rüyamda amcamı gördüm ve amcakızı ile nişanlılık vardı, bitirdik. Ama aile açıp birine kin tutuyor. Bu sebeple geçmişte olan olaylar bunlar. Ben de amcamı rüyada gördüm ve o konuşacak ona sert çıkıştım. Sus konuşma gibi tavırlar sergiledim. Bu kadar rüyam.

 4. Amcam 90 yaşında ölmüş onu genç bir şekilde ve çok güzel bir genç olarak gördüm. Onu görünce çok mutlu oldum. Ben onun ellerinden, o benim anlımdan öptü, birbirimize sarıldık. Onu sürekli rüyamda bu şekilde görüyorum.

 5. Rüyamda ölmüş amcamı gördüm. Çok canlı, temiz giyimliydi. Çok özlemişim, sarılıp ağladım. Çok güzel bahçelik bir yerdeydik, meyve topluyorduk.

 6. Yanımda babamın amcası, çocukluğumda oturduğumuz evin misafir odası camından deprem olduğunu görüyoruz. Deprem çok şiddetli ama adeta savaş alanı gibi her şey havaya uçuyor patlıyor. Biz evde manzaranın şiddetini görüyoruz ama içinde bulunduğumuz ev emniyette görünüyor, panik yapmıyoruz.

 7. Babaannemi ve diğer amcamı gördüm onlar beni arıyordu. Ben amcama vurmuştum amcam da beni dövmek için arıyordu ama bulduğunda dövmedi.

 8. Rüyamda babamı gördüm son günlerde kazandığım paranın 200 lirasını kendisine verdim babam paranın 100 lirasını iade edip elimdeki bütün 200 lirayı aldı sonra (sağ) kız kardeşimi gördüm ona da bir miktar kâğıt para verdim sonra amcamı gördüm güler yüzlü takım elbiseli kravatlı idi. Şimdiden teşekkür ederim.

 9. Rüyamda amcamı bizim eve aniden gittiğini ve bir cenazenin olduğunu söylemesi ve amcam uzakta olduğu için göremem epeydir ve bizim evde tek olduğum karmaşık tuhaf bir rüyaydı. Cenazenin kim olduğunu bilmiyorum. Lütfen rica etsem, yorumlar mısınız?

 10. Rüyamda amcam karısını diri diri mezara gömüyor. Amcam 2 sene önce vefat etti karısı yaşıyor. Yorumlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir