Rüyada İdare Kandili Görmek

Rüyasında evinde yanan bir idare kandili görüp bunu söndürdüğünü görmek, iki şekilde tabir olunur: Ömrünün son bulması veya oğlunun ölmesi.

Bkz: İdare Lambası, Işık, Ampul

Bir rivayete göre, rüya sahibinin işinden ayrılması ile de yorumlanır. İdare kandili, Kirmani’nin söylediğine göre, evinin hizmetçisi veya ev sahibesi ile yorumlanır.

Cabirül-Magribi’ye göre: Rüyada çakmakla veya kibritle idare lambası yaktığını gören, eğer evli ise, çocuğu olur; bekar ise evlenir veya bir hizmetçi alır, gurbette kimsesi varsa selametle döner.

İbn-i Sirin’e göre: Rüyada yanmakta olan birçok kandil görmek, adil bir devlet başkanı, insaflı bir hakim ve ibadetle meşgul kimseler ile tabir olunur. Bir rivayete göre o yerde düğün, ziyafet veya büyük bir sevinç yaşanır.

İsmail EI-Es’as’a göre: Rüyada elinde yanmakta olan bir idare kandili görmek, rüyayı görenin çocuğu olur veya büyük bir mevkiye ulaşır. Eğer rüya sahibi kötü ve günahkar bir kimse ise tövbe eder. Elindeki idare kandilinin söndüğünü görmek, oğlunun ölümüne, mevkinin sarsılmasına, ibadetinin kabul olmadığına işarettir. Elinde çifte fitilli bir idare kandili görenin ikiz çocuğu olur.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Rüyada yanan idare kandili görmek, dinin kuvvetine, murada ermekle yorumlanır. Bir lamba yakıp etrafı aydınlattığını gören, ilim öğrenir. Bir lambayı üfleyerek söndüren haklı bir kimsenin işini iptal ettirmeye çalışır ise de başaramaz. 

Rüyada gündüz elinde idare kandili olarak dolaştığını gören, dininde kuvvetli ve ibadetinde devamlı olur. Gece elinde lamba ile yürüdüğünü gören dini bilgiler öğrenmeye gayret eder. Evinde yanmakta olan bir idare kandili görmek, o eve bir ilim adamının geleceğine veya iyi bir evlat sahibi olacağına işarettir.

İdare Kandili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir