Rüyada İdare Kandili Görmek

Rüyasinda evinde yanan bir idare kandili görüp bunu söndürdüğünü görmek, iki şekilde tabir olunur: Ömrünün son bulmasi, veya oğlunun ölmesi.

Bir rivayete göre rüya sahibinin işinden ayrilmasi ile de yorumlanır, idare kandili, Kirmani’nin söylediğine göre, evinin hizmetçisi veya ev sahibesi ile yorumlanır.

Cabirül-Magribi’ye göre: çakmakla veya kibritle idare lambasi yaktigini gören, eger evli ise, çocugu olur, bekar ise evlenir ve-ya bir hizmetçi alir, gurbette kimsesi varsa selametle döner.

îbn-i Sirin’e göre: yanmakta olan bir çok çiraglar görmek, adil bir devlet baskani, insafli bir hakim ve ibadetle mesgul kimse-ler ile tabir olunur.

Bir rivayete göre o yerde düğün, ziyafet veya büyük bir sevinç yasanir.

Ismail EI-Es’as’a göre: elinde yanmakta olan bir idare kandili görenin çocugu olur veya büyük bir mevkie ulasir, eger rüya sahibi kötü ve günahkar bir kimse ise tövbe eder. Elindeki idare kandilinin söndüğünü görmek, oğlunun ölümüne, mevkiinin sarsılmasına, ibadetinin kabul olunmadığına işarettir. Elinde çifte fitilli bir idare kandili görenin bir batinda ikiz çocugu olur.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: rüyada yanan idare kandili görmek, dinin kuvvetine, murada ermekle yorumlanır. Bir lamba yakip etrafı aydinlattigini gören, ilim öğrenir. Bir lambayi üfleyerek söndüren hakli bir kimsenin işini iptal ettirmeye çalışır ise de basaramaz. Gündüz elinde idare kandili olarak dolastigini gören, dininde kuvvetli ve ibadetinde devamli olur. Gece elinde lamba ile yürüdüğünü gören dini bilgiler öğrenmeye gayret eder. Evinde yanmakta olan bir idare kandili görmek , o eve bir ilim adaminin gelecegine veya iyi bir evlat sahibi olacagina işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir