Rüyada İçmek Görmek

Süt, su, bal ve diğer şeylerin şerbetini içmek fıtrat güzelliğine, ilim ve hidayete, manevi zevklere ve ibadet hazzına, İnsana ferahlık veren soğuk meşrubat ve su içmek helal mala, Kaplıcada sıcak su içmek şifaya, kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmeek gam ve kedere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Ilık, İçki İçmek.)

Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.

Rüyada su içmek mutluluğun işaretidir. Sarhoş olana kadar alkol içmek, kendinize hakim olamayacağınıza ve kaza geçirme tehlikesi yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada içmek ibadetle yorumlanır, içinde ne oldugunu bilmeden bir kaptan veya bir testiden bir şey içen hayati boyunca Allah’in yolundan ve emirlerinden ayrilmaz. Altin bir kaptan su veya tatli bir serbet içtigini görmek, kedere; gümüs kap-tan içmek ise nese ve sevince delalet eder. Bir çesmeden veya bir kaynaktan avuçlariyla su içen, dünya ve ahirette mutlu olur. Bir dereden su içen, bir yolculuga çikar; denizde tuzlu su içtigini gören hastalanir. Rüyada bir cam bardaktan ayran veya soda içtigini görmek kendisine ait bir evcil hayvaninin doguracagina delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ne oldugu belirsiz ve tatli bir şeyi içmek veya güzel ve tatli bir su içmek, ilim ve hidayete tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya işaret eder. Rüyada sabahleyin soğuk ve tatli su içtigini gören kimse helal mala kavusur. Bu rüya sicak su içmek itiyadi olan kimsenin disindakiler hakkinda hayirdir.

İçmek

“Rüyada İçmek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selam. Hoca ben dün bir rüya gördüm ve aklıma geldi. Vakti bilmiyorum. Gördüğüm rüyada sıcak mı desem ılık mı desem, ben su içiyordum. Anlam nedir, lütfen?

  2. Merhabalar, rüyamda birini görüyorum arkadaşımmış ama normal hayatta o kişiyi hiç tanımıyorum. O kişi beyaz şarap diye bir içecek içiyor. Sonra o içtiğinden ben de içiyorum. Ama içtiğimde bana alkol tadı gelmiyor. Böyle bir rüya işte. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir