Rüyada İçmek Görmek

Rüyada süt, su, bal ve diğer şeylerin şerbetini içmek, fıtrat güzelliğine, ilim ve hidayete, manevi zevklere ve ibadet hazzına işaret eder. Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.

Rüyada insana ferahlık veren soğuk meşrubat ve su içmek, helal mala; kaplıcada sıcak su içmek şifaya; kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmek, gam ve kedere delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Ilık, İçki İçmek)

Rüyada su içmek, mutluluğun işaretidir. Sarhoş olana kadar alkol içmek, kendinize hakim olamayacağınıza ve kaza geçirme tehlikesi yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada içmek ibadetle yorumlanır. İçinde ne olduğunu bilmeden bir kaptan veya bir testiden bir şey içen hayatı boyunca Allah’ın yolundan ve emirlerinden ayrılmaz. 

Rüyada altın bir kaptan su veya tatlı bir şerbet içtiğini görmek, kedere; gümüş kaptan içmek ise neşe ve sevince delalet eder. Bir çeşmeden veya bir kaynaktan avuçlarıyla su içen, dünya ve ahirette mutlu olur. Bir dereden su içen, bir yolculuğa çıkar. 

Rüyada denizde tuzlu su içtiğini gören hastalanır. Rüyada bir cam bardaktan ayran veya soda içtiğini görmek, kendisine ait bir evcil hayvanının doğuracağına delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek veya güzel ve tatlı bir su içmek, ilim ve hidayete tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya işaret eder. Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur. Bu rüya sıcak su içmek, itiyadı olan kimsenin dışındakiler hakkında hayırdır.

İçmek

“Rüyada İçmek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selam. Hoca ben dün bir rüya gördüm ve aklıma geldi. Vakti bilmiyorum. Gördüğüm rüyada sıcak mı desem ılık mı desem, ben su içiyordum. Anlam nedir, lütfen?

  2. Merhabalar, rüyamda birini görüyorum arkadaşımmış ama normal hayatta o kişiyi hiç tanımıyorum. O kişi beyaz şarap diye bir içecek içiyor. Sonra o içtiğinden ben de içiyorum. Ama içtiğimde bana alkol tadı gelmiyor. Böyle bir rüya işte. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir